Rada ohľadom switcha

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Rada ohľadom switcha

Príspevok od používateľa robour »

Potreboval by som vašu radu, keďže mi nie je celkom jasné ako pracuje switch. Konkrétne mám tento:
http://www.dipol.sk/switch_tp-link_tl-s ... N29918.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Využívam ho na zdieľanie sat. prijímačov. Jeden prijímač je ako server. IP v tvare 192.168.1.100 Ostatné prijímače sú napojené cez switch a využívajú kartu toho (akože servera). Ip majú od 192.168.1.101 do 104 Otázka znie: Môžem do toho istého switcha zapojiť druhý sat. (takisto server povedzme č.2 s inou IP adresou) a iné sat. prijímače ktoré budu nakonfigurované na využitie servera č.2? Budú sa servery biť a je nutné kupovať ďalší switch? Prípadne existuje niečo čo nebude pracovať ako 1x8 ale povedzme 2x4?
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Rada ohľadom switcha

Príspevok od používateľa MaxMan »

Kludne mozes napojit dalsi server aj klientov. Vsetko je to len o nastaveniach. Proste na dalsich klientoch si nastavis cesty k serveru c.2 spolu s portom.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Rada ohľadom switcha

Príspevok od používateľa robour »

Takže ten switch funguje v podstate ako nejaký zlučovač do ktorého može čokoľvek vstupovať aj vystupovať... Záleží len na konfigurácii okolitých komponentov... Nie je tým dajako preťažovaný? Ide mi práve o to odľahčiť ten sat. prijímač (server1) lebo na neho je navešané všetko.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Rada ohľadom switcha

Príspevok od používateľa MaxMan »

Aby bol switch pretazovany, tak by si musel prostrednictvom neho prenasat kvanta dat nonstop...
Pri sharingu kariet sa prenasaju radovo bajty. Ved bezne sa zdielaju karty aj cez mobilne siete (GPRS a pod.)
Ja mam doma jeden server s kartou a jedneho klienta a tie data prenesene za den su smiesne male....

K sat. prijimacu:
Zalezi aky je to model. Ale tie 4 dalsie prijimace by mal obsluzit kazdy stroj. Ak je to nieco lepsie, tak aj tych 8 zvladne obsluzit. Vsetko treba ale odskusat a az potom riesit.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Siete"