IE vs MOZILA vs OPERA

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

to je jedno kde chodis,co hladas .... s IE sa ti tolko svinstva dostane do kompu.... a aj ja som 3 dni na zaciatku ( :lol: )
pouzival IE.... ale potom som si stiahol poriadny antispyware a povedal som si : "Uz DOSt" :beee: a keby som ho nemusel mat tak vsetko odinstalujem ...aj win media player....
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Raydowe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Raydowe »

Pokial mas WIN XP, odinstalovat si ho mozes :-)

No ja problem zo spywarom nemam, pretoze ako vravim, na stranky odkial ho mozem dostat nechodim. AK potrebujem na taku stranku ist, pouzil som FF, ale mi aj tak antivir a Watchspy zachitil trojan a nejaku haluz co sa mi chcela dostat do kompu....

takze to mam asi jedno nie? Pri takychto strankach nemam odvahu spoliehat sa len na zabezpecenie prehliadaca.
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

To Raydowe - pozri sa, mam takt pocit ze nemas prehlad o prehliadacoch...

Sak hovorit ze IE je celkom bezpecny je strasne haluz...
A vo Firefoxe, ked ti zablokuje dake okno, ta ti to oznami hore takym pruzkom...
A este hovorit, ze si este nenasiel stranku, ktore by na IE nesla - tak toto je riadna haluz, sak IE6 cize najnovsi-samozrejme okrem 7 BETA- a najpouzivanejsi internetovy prehliadac korektne nepodporuje ani CSS 1 v casoch, ked sa uz dostava ciastocna podpora CSS 3 do inych prehliadacov...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

To Raydowe - pozri sa, mam takt pocit ze nemas prehlad o prehliadacoch...

Sak hovorit ze IE je celkom bezpecny je strasne haluz...
A vo Firefoxe, ked ti zablokuje dake okno, ta ti to oznami hore takym pruzkom...
A este hovorit, ze si este nenasiel stranku, ktore by na IE nesla - tak toto je riadna haluz, sak IE6 cize najnovsi-samozrejme okrem 7 BETA- a najpouzivanejsi internetovy prehliadac korektne nepodporuje ani CSS 1 v casoch, ked sa uz dostava ciastocna podpora CSS 3 do inych prehliadacov...

A vseobecne podpora standardov je u IE chaba...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

Raydowe napísal:Gogi daj mi stranku ktoru IE nezobrazi tak ako ma, ja som taku este nenasiel.
jeden nadherny priklad je CSS a inset/outset borders
pozri si tuto stranku v IE, a potom v opere ako to ma vyzerat
tak isto si mozes vsimnut, na tom istom webe v sekcii clenov, ze ramcek druheho clena je nizsi ako obrazok, v opere je to OK
IE6 nepodporuje CSS vlastnost min-height, pseudo prvky :after, :before, :first-child ... a tak dalej
tiez mi webdesign(hlavne CSS ako je vidiet) prirastol k srdcu, bavi ma to, nie som ziadny profik, robim si stranku, v Opere sa javi vsetko paradne, potom skontrolujem v FF, zistim ze in-line block uz nieje podoporovany, OK pracne to prerobim, a potom kuknem do IE a nestacim sa cudovat :puke:
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Raydowe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Raydowe »

Payne: Pozri, ja som napisal, ze IE poskytuje pre mna dostatocne zabezpecenie, dokazem pohopit, ze tebe nevyhovuje. Ano, firefox oznami to ze to zablokoval, ale namam tam moznost (aspon vo verziji ktoru som mal ja) to okno rovno povolit.

Druha vec, v praci pracujem z jednou databazou cez isty certifikat, ziadny prehliadac okrem IE si nedokaze zapamatat heslo pokial sa pripaja cez tento certifikat, jedine IE< tak by som ta chcel vidiet ako si tam das napr.Firefox a vytukavas meno a heslo 50-60 krat za den.

Ja tu rozhodne netvrdim ze IE je The Best, preto ze to rozhodne neni, to ziadny prehliadac. Len ukazujem na to, ze aj cez svoje muchy moze byt daleko uzitocnejsi ako nejaky hyper bezpecny zrut pamete.

2 Gogi, mas pravdu, je to tam divne, len nechapem preco prehliadac zobrazi 5 ramcekov v pohode a dva nafigu, si si isty ze je to prehliadacom a nie pouzitim neschvalenych prikazov ktore mozne podporuje FF, ale nie su medzinarodne schvalene. Kdesi som o tom cital ale fakt neviem kde a hlavne o ktore "skripty" sa jednalo
Používateľov profilový obrázok
Raydowe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Raydowe »

A este doplnim, aj ked je to mozno chyba IE< ako ze asi ano, je to este v pohode oproti tomu, co na niektorych strankach predvadzal firefoxx.:)) Blikajuce obrazky cez celi monitor a pod.:)
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

nieco ine som chcel ukazat
IE6 vs. Opera
IE6 vs. Opera
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
nevermind
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 05. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Topo¾èany

Mozilla

Príspevok od používateľa nevermind »

Mozilla je podla mojho nazoru lepsia predsa len vacsia zobrazovacia plocha a je aj v cestine takze zaciatocnici nemusia tipovat co vlastne stlacaju :D !!
Používateľov profilový obrázok
tasman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Filakovo

Príspevok od používateľa tasman »

Aj Firefox je v cestine je dobry, ale momentalne pouzivam Opera je asi najrychlejsi.
Hardware
Spoiler: ukázať
PC1:CPU: i5 13400F| COOLING:water cooling NAVIS 120 Pro | MB:ASUS TUF GAMING B660| RAM:DDR4 Crucial Ballistix 16 GB | HDD: Kingston M2 500GB NVMe | VGA:ASUS RTX3060 10 GB | POWER:600W FORTRON | FRONT PANEL:Lamptron |MOUSE: Logi MX Master 3 |KEYBOARD: LOGI MX keys | MONITOR:2x28" LCD Samsung U28E590 4K |PC2: MacMini M1 BOOK: MacBook Pro "17" 256GB 8GB, MacBook Pro 13" space grey 256GB 16GB (2020), MacBook Pro 13" silver 256GB 16GB (2015) Tablet: iPad 8 Gen 2022, iPad Air M1 2022
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

tasman napísal:Aj Firefox je v cestine je dobry, ale momentalne pouzivam Opera je asi najrychlejsi.
No najrychlejsi prehliadac je Mozila Firefox podla testu prehliadacov v casopise Computer...

A ked tam este das rozsirenie FasterFox, ta je fakt rychly...

Ono ide o to ktory je najrychlejsi pri pomalom pripojeni, lebo pri dakom DSL sa rychlosti vyrovnavaju...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
miro024
Ban
Ban
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 04. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa miro024 »

preco ked si chcem nico pozriet na nete*klipi,veb kameri* tak chce mozilla nejake zasuvne mody, co to po mne chce? mam win.98, win media pl. 9,najnovsie kodeky,javu a furt to nieco chce help !!
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

pre spravne fungovanie musis proste stiahnut urcity doplnok k tvojmu prehliadacu...t.j. zasuvne moduly
...tu su blizsie informacie a download-y :wink:
https://addons.mozilla.org/?application=firefox
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no ja som skusal IE aj mozilu aj firefox aj operu
najprv som mal IE to je kazdemu jasne,nic moc,ale ten najnovsi je uz trosku rychlejsi,potom smo skusal mozilu ale firefox vyhral....a teraz by som uz bez opery nevedel zit :-) az na to ze ma milion kravin ktore ani neviem na co su sa mi pozdava :red:
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

myslim, ze Opera je fakt momentalne na spici medzi prehliadacmi...najma mi vyhovuje jej ovladanie pohybmi mysky, jej rychlost a vynikajuca funkcnost a moznosti...

Návrat na "Programy a problémy s nimi"