Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa mifko »

Zdravim,

mam takuto otazocku, kamos si kupoval nove komponenty do pccka teda vlastne skoro nove pccko ale vzhladom na nedostatok financii kupil bednu kme so zdrojom 400W na ktorom nie je 24 + 8 ale iba 24 + 4 napajanie a nejako mu to pccko nejde ked ho poskladal, moze to byt tym ze ta doska vyzaduje pripojeny aj ten pridavny 8pin napajaci? tvari sa to tak ze akonahle prepne vzadu prepinac na zdroji hned sa pccko rozbehne(bezia vetraky na cpu a v zdroji ale na grafe nie) a aj monitor ostane vypnuty (grafa zrejme nejde).... dakujem za podnety
Používateľov profilový obrázok
KingTommy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 17:22
Bydlisko: Košice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa KingTommy »

KME = :shit:
Na zdroji sa NIKDY nemá šetriť !!!

Zbytok zostavy je aký? Inak k veci, úplne stačí zapojený 4pin, 8pin sa odporúča zapájať až pri extrémnych pretaktovaniach. :) Ale ako som písal KME, nie je značka a účinnosť je niekde okolo 50%... :rolleyes:
: Z O S T A V A :
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz
CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12
MB: MSI B85-G43
GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer
DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520
Case: CoolerMaster Centurion 590
Case Cooler:
Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00
Rear: Enermax Magma UCMA12
Top: 2x Evercool RSF-14
Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

a zapojil si grafiku na zdroj ked som si skladal comp ja tak som z haluzi skusil co to spravi ked nezapojim grafu na zdroj a jedine co sa stalo tak sa na nej fany nerozkrutili


inak ako pisal kolega 8pin je dobre ked taktujes a najlepsie nejake 4 jadro inak taku kvalitu ako KME by som ani radsej domov nekupoval mozno pre sekretarku co na PC pise akurat tak pozvanky ale sebe nie
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa mifko »

pozrite chlapi chapem vase rozhorcenie nad kme :) ja by som si to tiez v zivote nekupil ale chlap povedal ze nie su lowe a ze mu to staci... ale diky za nazory... takze skor to bude asi v niecom inom lebo skusal tam aj iny zdroj iba s 4pinom a tvarilo sa to presne tak isto... je mozne ze to robi kvoli tomu ze tam tlaci procak Athlon II X2 250 ??? treba najskor update biosu??? lebo zatial ten procak nie je ani v support liste... dakujem za dalsie postrehy
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa mifko »

inak zbytok zostavy :

doska ako som spominal v teme, procak athlon II X2 250, 2GB ram Kingston hyperx 1066MHz (2x1GB kit) a saphire radeon 4650 512MB ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

no to ze nenabehnu vetraky na grafe nema nic z CPU ten neriadi otacky vetraku na grafe inak skusal si tam dat inu grafu alebo si hu skusal v inej doske mozno je tam problem ale aj tak by aspon fan mal ist ja som mal odpalenu grafu aj dosku a fan na grafe isiel dokonca isiela spustit aj instalacia winu ale len pustit potom to zacalo blbnut este v biose inak ten support ked by to bolo iba v biose tak by to urcite islo len by to vyhadzovalo blbosti ako napr velmi vysoka teplota CPU nezname meno a tak ale grafa by isla takmer urcite

inak pises ze ked zapnes tlacitko na zdroji sa hned zapne to by nemalo robit aj keby ho surovo vypnes na zdroji tak pri opatovnom zapnuti zdroja sa nesmie pustit tak skus ci su dobre zapojene HDD LED POWER LED RESET a POWER tlacitka lebo to inak robi riadne blbosti ak je vsetko zapojene OK tak potom moze byt nieco vadne
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Gigabyte MA770-UD3(rev 2.0)

Príspevok od používateľa mifko »

mno cely problem spociva v tom ze pri tom fyzicky nie som :D a som len priatel na telefone resp na ICQ, ja som si uz co to kompov poskladal ale takto ked som mimo toho mi tak nenapadaju mozne priciny... grafa bola odskusana mimo ta je good aj zdroj ... tie kabliky neviem ci ma dobre pozapajane ale uz som ho donutil nech si na druhe pcko nahodi webku a nech mi to ukaze cez skype co to ma vlastne pozapajane tam :P ... ale tvrdi mi ze ked pripoji iba 24pin + 4pin na holu dosku aj tak sa mu to hned pusti ked prepne tlacitko na zdroji tak neviem ci ta doska ozaj nebude daka divna... ak vas este daco napadne skuste poradit :) diky moc

Návrat na "Základné dosky"