Abit AN8 Fatal1ty - pretaktovanie

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Ak ches dobre chladit a este mat pri tom aj klut, tak sa pozri SEM.
Tiez jedna z moznosti ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

A este jeden link ohladne taktovania ... Velmi zaujimavy :wink: TU
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Ivann napísal:Ved hej..A to je prave ten problem..Nemam ani paru co sa tyka tej pamate...Ved pozeram ten link co ste mi dali hore a nieco uz zacinam chapat..Inak ked dam tu pamat na 333 tak sa to nespomali ??
spomali,ale...ked zvysujes LDT(FSB,ExtClk,HTT)takt tak okrem procesora taktujes aj pamete,cize tvoje 400MHz pamete idu teraz na 448MHz(224x2,double data rate).ked ich das na 333 a zaroven zvysis(v tvojom pripade nechas) LDT takt na 224 zvysi sa aj rychlost pamete.v tomto konkretnom pripade to bude 373MHz na pametiach.
333MHz je 2x166.cize ak nechas LDT takt na povodnych 200,ramky pojdu na 166 co je delicka 6:5.a ked zvysis LDT takt,zvysis aj ram v tomto pomere.a kedze su tvoje ramky 400MHz(2x200LDT),pri tejto delicke mozes ist s LDT taktom az na 240MHz.
su tam potom ale dalsie podmienky,ze ci ti to zvladne procesor(3500 ma tusim nasobic 11,cize 11x200MHz,t.j. 2200MHz v zaklade).pri tomto nastaveni by ti siel 11x240,co je 2640MHz.to uz je dost.ak by ti nenabehol mohol by si este skusit znizit nasobic na 10x.
tvoje ramky vsak zvladaju evidentne viac,ako 400MHz co je len dobre,ale na idealne nastavenie si uz musis prist sam.popripade vyuzi sluzieb,kolegu ,co sa ti ponukol,ze ti pomoze...

je to proste zlozitejsie,da sa potom hrat s napetim,ci uz ramiek,procesoru,cipovej sady atd.dufam,ze si aspon trochu pochopil,co chceli soudruzi z ndr tymto povedat...

o pametiach a ich taktoch je pekny clanok tu:
http://www.svethardware.cz/art_doc-2986 ... 1E47A.html
ak potrebujes comp na pracu a mas chut taktovat,mozno by sa hodili aj nejake lepsie ramky:
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=28
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

Dakujem killswitch ..Dost mi to pomohlo..uz to rastie a neseka sa...
ABIT AN8 Fatal1ty, AMD 64 3500 Winchester, MSI GF 6600 NX 256TD, Kingston 1Gb PC 400,
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

erik napísal:
Gogi napísal:ked iny na TT 112 nadavaju ja ho chvalim, asi som iny
ak sa pre nho rozhodnes tak kup 2ks ventilatorov, fakt to pomaha, po odpojeni jedneho (kvoli uvolneniu napajacieho konektora) stupla teplota pomali o 10 stupnov
a ake mas teploty?
68-69 'C pri cpu NewCastle 3500+ @ 2,5GHz, 1,65V, non-stop burn (vdaka UD)
uz ta vidim ako sa chytas za hlavu ze ci mi ne****, pre upresnenie napisem ze box chladic mi ho na defaulte(2,2GHz) pri znizenom napati na 1,45V chladil na 55-60'C, pri takto naprd chladanej skrinke sa mi zda narast po OC o len 10'C dost dobry
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Ivann napísal:No ja ani nie pre potesenie,,Ale pomozemi to pri robote..Robim 3d grafiku a pri renderovani som si vsimol ze ked som to pretaktoval z tych 2200 na tych chabych 2464 tak naprikl. ked robim iba nahlad tak mi to zvycajne pomoze o tie 4 min takze ked robim urobim denne iba takych 10-30 nahladov pred finalnymi rendrovanim tak mi to usetri aj 1-2 hod..a to nehovorim o finalnom rendri...neviem teda ci je toto maximum pri mojej pamati 400 alebo este sa z toho da nieco dostat..a preto hladam cloveka co nieco podobne s touto doskou procakom a ramkou uz skusal...Tak este raz dik
no tak v tvojom pripade by som uz skorej riesil nejake double core alebo double cpu riesenie s KOPOU pameti a rychlym diskom a na nejake taktovanie by som sa vykaslal - aj tak ti je asi prednejsia stabilita.. ??? je to sice drahe, ale urcite efektivnejsie riesenie..
Používateľov profilový obrázok
Ivann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ivann »

no tak v tvojom pripade by som uz skorej riesil nejake double core alebo double cpu riesenie s KOPOU pameti a rychlym diskom a na nejake taktovanie by som sa vykaslal - aj tak ti je asi prednejsia stabilita.. ??? je to sice drahe, ale urcite efektivnejsie riesenie


Ved prave...Rozmyslam na dual opteron 244 alebo AMD 3800 X2.vychadza to cenovo skoro rovnako..viem ze tie opterony by boli vykonnejsie, ale nemam zasa na novu dosku a pamate takze si asi pockam a kupim tu 3800 alebo 4000 X2 a zatial to vystaci..

Dik
ABIT AN8 Fatal1ty, AMD 64 3500 Winchester, MSI GF 6600 NX 256TD, Kingston 1Gb PC 400,

Návrat na "Základné dosky"