Ste veriaci?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Skor ze mas cudne nazory. Dufam ze vies o tom, ze zavist je tiez hriech...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa zachary »

ja v rottenkiwi-ho príspevku nenachádzam závisť :)
v podstate je v ňom aj kus pravdy
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa faugusztin »

V com ma pravdu ? Preco ma sukromna osoba dotovat biznis farmaceutickych spolocnosti ? A okrem toho, ak si niekto moze dovolit kupit auto, tak to znamena ze pracuje. Ak pracuje, tak to znamena ze plati odvody. Ja napr. kazdy mesiac posielam do zdravotnictva z mojho platu 80,4€, firma dalsich 226,3€. Obcas dam nejake to € bezdomovcovi, co predava tie noviny. Som teda zly clovek, ze si dovolujem sporit na byt, ze si dovolim kupit auto ci novy pocitac ? Podla rottenwikiho ano, som hnusny sebec, ktory nezadotuje rottenwikiho liecenie.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa dexman »

jo, poďme sa všetci zložiť kiwimu na jedlo, lieky, kurivo, vyhrievaný bazén, bicykel s motorovým pohonom, sklá do okuliarov, smrteľné nástrahy pre potenciálnych grázlov a poteciálne nevinné obete atď. sorry, ale tebe by som nedal ani korunu a tom som už pár ľuďom finačne aj materiálne pomohol.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ok, idem rozpredat cely majetok a encham sa rozrezat na organy, len aby ini mali.... nezda sa ti, ze toto je kusok aj problem s ciganmi? Ludia by zleniveli a vyuzivali to... Naozaj cudne nazory.....
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ale v niecom mas pravdu...toto nie je len problem ciganov, aj africania su vraj lenivi jak vsi :) tak ale niet sa co cudovat v takom teple
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa Genyus »

súhlasím s faugusztin. Už dávno nežijeme v komunizme kde vštko bolo každého...A keď má rottenkiwi také názory ako to, že má ešte vôbec PC, pripojenie na internet, klávesnicu, myš a monitor? Ako to, že on už nepomáha ostatným. ďalšia vec, kde je hranica medzi bohatstvom a chudobou? Charakterizuj chudobu a bohatstvo. Auto nemusí znamenať bohatstvo keď chodím na škode 120 takisto to že chodím pešo neznamená chudobu. Skúšal si sa nad tým zamyslieť aj takýmto smerom? Či trpíš nejakou psychickou poruchou, že všetci majú viac ako ty a že len ty platíš štátu peniaze a ostatný sa na tebe priživujú? Nemáš ani poňatia o tom ako to chodí, a ešte stále máš zažité nejaké komunistické reči o tom že demokracia je "zlá pliaga" a tam iba druhí zarábajú na ostatných. Netvrdím ani že všetko je ružové a niekto sa nenabalí ale je to kvapka v mori a takto proste funguje "trhová ekonimika"...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Zas je pravda, ze niektori ludia to s tym "doprianim si" trochu prehanaju. Aj z nasich radov, a zial, ako vravel aj krutibrko, asi aj niektori knazi.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Inac nechcem byt sprosty ale zaujimavejsie temy sa to zamykaju a podla mna debata o viere nie je vhodna na pocitacovom fore lebo to je jedna z tem ktora zapricinila kopec vojen a inych veci a nie len take obycajne internetove "flame" :down:
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa killswitch »

pokial bude debata pokracovat civilizovane, tak nevidim problem.

niektore nazory su tu sice trochu konfrontacne, ale aspon sa ta debata niekam posuva.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa j0hny »

Verim v pretaktovanie ! Davam do toho viac nez do "zvonceka"
Natalqa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 18:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa Natalqa »

toto je debata o vsetkom ne? takze tak ako sa sem hodia ine debaty mimo pc, tak isto sa sem hodi aj debata o viere ne? a podla mna su tu aj sprostejsie temy, ako toto ;)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa beardie »

co tak podebatovat na temu, ze by si sa zucastnila lanky? ;-)
Používateľov profilový obrázok
---Diablo---
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: So 23. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava (22)

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa ---Diablo--- »

Ja som veriaci,som nazoru ze musi existovat vyssia moc ktora dokazala stvorit veci ktore mame okolo seba,ked sa obcas zamyslim nad tym ako niektore veci funguju (mam na mysli prirodne veci,nie veci ktore vymyslel clovek) tak mi vzdy pride na um ze to musela stvorit nejaka forma vyssej inteligencie,tak ako by nefungoval pocitac bez toho aby ho clovek dal do kopy by nefungovali procesy na tejto zemi pokial by ich niekto nedal do kopy (je to samozrejme len moj osobny nazor a nejdem sa hadat ze ty co vravia opak sa mylia...) verim v boha ale neverim nabozenstvu respektivne nabozenstvam,su prehnite a skazene proste ludsky umysel sa obohacovat na ukor druhych je hlboko zakoreneny aj v nabozenstvach,urcity ludia v tom vidia prilezitost ako zbohatnut,ved strasne peniaze su vynakladane na cirkvi,lenze honba za materialnymi statkami je zla,peniaze su korenom zla,tak preco vynakladat velke peniaze na take ucely?
dnes sa ludia snazia zarobit kde sa da a bohuzial je to aj formou nabozenstiev,je to spinavost...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Ste veriaci?

Príspevok od používateľa dexman »

a čo tým dosiahneš, že budeš na IT fóre rozprávať o svojom utprení a bezohľadnosti ľudí v každom druhom poste? ľudia ťa poľutujú a bude, nič sa na tvojej situácií nezmení. nejdem sa tváriť, že rozumiem ako u nás fungujú zdravotné poisťovne, preplácanie liekov a posudky psychiatrov. ale ak ak ti štáť nechce preplácať lieky tak sa treba inde dovolávať, nie tu robiť z ľudí bútľavé vŕby.

úlohou štátu je aj starať sa o nemocných, nejakú rolu v tom hrajú aj rôzne charity a zbierky, kde prispievajú nemalými čiastkami práve tí majetnejší. hádam nečakáš, že skupina jednotlivcov ti v bude v neviem akom časovom horizonte prispievať na lieky a zabezpečí ta do konca tvojho života. už tu bola taká ideológia, že nadštandart je hriech a všetci dostanú rovnakým dielom. útopia, ktorá nemôže fungovať vo svete ľudí.

Návrat na "Debata o všetkom"