Aké maximálne odškodné ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Genyus »

ak je človek v práve tak na 99% nemá kvôli čomu prehrať súdny spor aj keby sa súdil s prezidentom. Samozrejme treba dobre vypracovať žalobu atď. Ale existuje aj niečo ako prezumpcia neviny teda ak nemáš dôkazy, že sa ti niečo také stalo tak na súde nevyhráš a rôznymi hypotézami a pod ani nebude otvorené súdne konanie. S tou výpoveďou cez kameru si nie som istý, ale dá sa výpoveď spísať na papier a založiť do súdnych spisov.
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Ja som raz s bratom zmasakroval sprejera co nam sprejoval na dom a na policii sme od jeho matky "vysudili" 1000 Sk a na kolenach nas prosila az stiahneme trestne oznamenie :D
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa NemesiS »

skús nahodiť imaginárnu situáciu, lebo toto je príliš obšírne
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa NemesiS »

vyzerá to na zapeklitý problém.
no v takomto prípade by som určite nepožadoval menej ako 5 cifernú sumu.,...
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Presne ako pise impulsive.... minimalne 5 cifernu sumu, ak to nevyjde, normalne to nahlas do telky, uvidis ako to s nimi pohne.... Ja by som ich asi postavil vsetkych do radu a skopal jedneho za druhym.. ( obrazne povedane )
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa FEAR »

bezne tu myslim uzivatelia tohto fora riesia tieto veci :) ked len letmo preletim a vidim aka vekova skupina ludi tu prevazne posobi tak neviem ci je to najlepsie forum na danu problematiku..ibajzeby si sa uspokojil z domyslanim a predpokladmi ..
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Fear: No ved cca uz vies urcit, kto je aky stary/mlady.... :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Stale plati to, co som uz napisal minule - rottenwiki riesi vec na nespravnom fore. Kolko to je programatorov v PyGTK ? Kolko tu mame exportov na bike pohanany kosackou ? Kolko tu mame pravnikov so zameranim na vymahanie nemajetkovych skod ? Kolko tu mame lekarov ?

Kazde forum ma svoj ucel, toto forum je v prvom rade o IT, ale cakat odborne rady na tomto fore v inych temach je trochu optimisticke. Mozno som naivny, no pre mna je logicke riesit programatorsky problem vo forach/mailing liste daneho frameworku, ktory pouzivam resp. na nejakych vyvojarskych weboch, rovnako ako pravne ci zdravotne problemy riesim na weboch na to zameranych - napriklad http://www.porada.sk" onclick="window.open(this.href);return false;.

Kolko z clenov tohto fora vymahalo na sude nemajetkovu ujmu ? Myslim si, ze ich mozme spocitat na prstoch jednej ruky.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jedna vec je poucenie, druha vec hladanie rady. Tak ako nebudes cakat rozhresenie od hriechov od premiera namiesto knaza, ci vyliecenie komplikovanej zlomeniny od robotnika namiesto lekara, tak rovnako nemozes cakat na IT fore riesenie pravnych otazok. Teda cakat mozes, ale fundovanej odpovede sa nedockas. A o tom to je - zenske problemy patria na stranky typu lady.sk, pravne na porada.sk a IT problemy na pretaktovanie.sk. Iste, mozes to skusit aj tu - ale je to ako keby si miesal beton kavovou lyzickou.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Gudas »

Teraz otázočka - čo tu vlastne riešime?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

rottenwiki chce zaviest utopiu, no ani ja neviem aky to ma suvis s prvou otazkou.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa lezgy »

ako...tema ako tema ale si myslim ze tuto si uz trocha neodhadol
uz som chel napisat cez obed ale som sa na to vykaslal
teraz pozeram ze ti to uz napisali dalsi 5ti a ty stale nemas dost
myslim ze tvoje temy coraz castejsie zabrdaju inde ako do sfery IT a omacky okolo toho
skus primar.sk ale ako spominali ostatni lady.sk a podobne servery...
zeby si sa tu zrovna dostal k fundovanej odpovedi co mas zo sebou robit....no neviem
ale ked o vsetkom tak o vsetkom
ale aby som nrbol OT tak cca 30K
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa lezgy »

a s tou klavesniocu by tiez trebalo nieco robit :) :red:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa Gudas »

A keď to pochopím, tak čo?

Ja nejak stále nepoberám, čo vlastne chceš svojimi príspevkami typu aký si dal kúsok vyššie, dosiahnuť. To čo vravíš je pravda, je to zlé, ale čo chceš robiť? Čo má s tým spoločné toto fórum? Ak chceš na tému upozorniť, sprav si nejaký blog alebo čo. Takto len stále opakuješ to isté dookola už pár mesiacov a každá téma zapadne postupne prachom...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aké maximálne odškodné ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

rottenwiki: Ty musis pochopit, ze niekto kto si kupi auto, nedajboze byt, tak nie je totalna antisocialna spodina sveta, ktora nema pravo na tvojej planete zit. Chces povedat, ze vyse 300€ co davam ja a moj zamestnavatel v mojom mene do zdravotnej poistovne kazdy mesiac je nedajboze malo ? Chces povedat ze 94€ co davame ako invalidne poistenie kazdy mesiac je malo ? Ze 32€ co ide do poistenia v nezamestnanosti je malo ?
Po tom vsetkom nemam pravo si kupit co chcem, lebo som totalne antisocialne hovado ktore "nie je ochotne" prispiet na liecenie uplne neznameho cloveka ?

Spytam sa ta teda - preco mam suplovat stat ? Stat si berie z mojej hrubej vyplaty vyse 21%. K tomu si este nauctuje 33%, ktore musi zaplatit zamestnavatel. Stat si celkovo zoberie nieco vyse 41% z celkovej ceny prace, v mojom pripade je to vyse 900€. Je 900€ mesacne z vrecka mojho zamestnavatela a mna ako zamestnanca malo ? Ak ano, tak mi prepac ze mesacne prispievame spolu so zamestnavatelom na chod statu iba 27 tisic korunami.

Návrat na "Debata o všetkom"