AMD/ATi Radeon HD 4770

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
-SERGEJ-
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 20. Aug, 2009, 13:43
Bydlisko: okres SA, kraj nitriansky ;)

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa -SERGEJ- »

no takze z agemu by som ju aj ja chcel, ale je tam teraz nedostupna aa ta alza chcem sa opytat ci je nejak spolahliva ci ste s nou mali uz nejake problemi atd. aa ten madcomp.sk nepoznam takze by som chcel o tom vediet asi to iste co o alze
dakuje za odpovede
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa valistar »

oboje su velmi spolahlive e-shopy, ja osobne som nepocul kritiku ani na jeden z nich.
skus si ich najst na http://staznosti.sme.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; mozno najdes nejaky negative feedback.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

alza je fajn..do 24 hod mi do BB prisiel tovar co mali skladom v Prahe(teda ak neklamali)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Papek »

osobne som mal v alze tolko zlych skusenosti, ze odtial zoberem maximalne tak pastu na procesor... sice sme to brali na firmu, cize tam maju potom v podmienkach, ze neplati 30 dnova zakonna lehota na vybavenie reklamacie, a podla toho sa aj spravali - uplne nova doska nesla od novoty a oni ju poslali snad na taiwan a asi o 4-5 mesiacov bola reklamacia vybavena, doska opat nesla, opat isla na pol roka prec, centrala v prahe s nami absolutne nekomunikovala a ti v bratislave nemaju ziadne kompetencie, iba preberaju a odovzdavaju veci, graficka karta detto, tusim dva mesiace bola prec

ked som bral veci pre seba, tak tam take problemy neboli, akurat reklamacia na 31. den nebola vybavena, tak som tam siel osobne, no nevedeli mi vratit prachy, lebo im to centrala v prahe musi odobrit (to uz som mal sto chuti volat SOIku), tak sme sa dohodli, ze mi objednaju nove sluchatka a na druhy den dojdu a napisu ich ako novy kus - zaruka 2 roky
Používateľov profilový obrázok
-SERGEJ-
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 20. Aug, 2009, 13:43
Bydlisko: okres SA, kraj nitriansky ;)

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa -SERGEJ- »

no asi ju skusim kupit v alze nasiel som na nu nejake staznosti ohladom reklamacii link kebize chcete citat;) http://staznosti.sme.sk/cpas/555/Alzacz ... lzacz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa valistar »

vydrzi :)
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Bird »

to mas v poho teploty :D ja mam hentolko v idle
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Papek »

dneska idem znova taktit yahooo ... vcera som nahodil novsi win 7 nanovo - ten z upgradu po bete isiel asi na 99%, lebo vsetko okrem asus smart doctora mi tam islo

edit: tak, uz je znova nataktene... aj ked sa zo zaciatku zdal byt vysledok 1000/1000 stabilny, nakoniec nebol, vecsinou to padlo po odohrati asi 15 minut GTA IV... zauimave, ze taky furmark, ktory z nej dokazal dostat vyssie teploty v pohode bezal ale GTAcko za zakazdym zrypalo... nakoniec som pri 1,2V dosiahol stabilny takt 941/1000 a GTA IV nezletelo ani po hodine a pol masakrovania
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

čaute taká otázka...aký chladič by ste poradili na túto kartu...vyzerá to tak že budem mať Sapphire HD 4770...chcel by som aj nejaké OC na nej spraviť tak preto sa pýtam, aký chladič by bol na ňu vhodný...ale bez akýchkoľvek ďalších úprav chladiču...díki moc...
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Papek »

kvoli comu chces menit chladic? mne pri taktovani staci aj ten povodny, napetie mam z 1 na 1,230 V a teploty do 80°, akurat furmark to dokaze rozpalit o nieco viac
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

tak druhý chladič kvôli tomu, aby bola chladnejšia...predsa je lepšie ak je karta chladnejšia...a taktiež ani neviem ako je na tom s hlukom...rád by som aby nebola hlučná...preto rozmýšľam, že by som aj nejaký chladič dokúpil...
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Papek »

v 2D karta hlucna nieje, prakticky o nej neviem, v zatazi je tiez v pohode, samozrejme, ked si vypnes repraky, tak pocut sustanie, no a po pretoceni mi stupli teploty a karta si automaticky reguluje otacky, cize pridala a sustanie je o nieco vyssie, ale nikdy nejdu na 100%
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

no také niečo som chcel k tej karte vedieť...lebo mám teraz ešte v PC Sapphire HD 2900PRO s nahodením Accelerom Xtreme 2900 a je ju počuť...síce ak je v dome ticho a vypnem repro...s originál chladičom to bolo ako keby vedľa mňa pristával vrtuľník...preto som sa pýtal aj na možnú výmenu chladiča...
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Papek »

nie nie, oproti 4870 aj 2900XT je karta ticha, aj ked som rozmyslal nad vymenou chladica, ale skorej kvoli taktovaniu, aby som do nej mohol bez obav napalit 1,3V, ale zase za tych 100 MHz na jadre navyse mi to nestoji... ked tak uvidis casom, chladic mozes dokupit aj o tyzden
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Re: AMD/ATi Radeon HD 4770

Príspevok od používateľa Comby »

U mňa po pretaktovaní na 900/1000 pri 1,1V bolo stock chladič počuť, nie stále, ale po dlhšom hraní sa ventilátor rozbehol na vyššie otáčky a po sekunde sa vrátil späť. Robilo to zhruba 2-4 krát za hodinu hrania. V podstate sa ventilátor roztočil na max. ako pri zapnutí počítača. Stock chladič som vymenil za AC Accelero L2 Pro za 12 Eur, teraz o karte neviem, že ju mám v PC. Stock chladič postačuje, komu však vadí to priebežné roztáčanie ventilátora môže vymeniť napr. za L2 Pro.

Návrat na "Grafické karty"