Problem so zapnutim novej pc zostavy

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Re-Dizzy...tak mal si pravdu skusil som to dat na stol a slo to nasledne som skusal po kazdej skrutke a skusal +som is vyrobil podlozky mno aj tak robila to len jedna skrutka a nepomohla ani podlozka tak som ju nezatiahol uplne a vsetko ide ako ma o sa tyka dosky.

Ale ako vzdy tak mam dalsi problem-zapojim novu grafiku ati 4870x2 a nezapina monitor,napojim tam staru a monitor nabehol.
Tak som chcel ist vyskusat ci je chyba v grafike alebo v mojom zdroji popripade v konektory ale u nas v leviciach sa nenajde ani jedna servisna firma co ma 600w+zdroj az na jednu ktorej pridu zajtra nove compy na skladanie a budu aj silnejsie zdroje tak ze mozem si prist vyskusat.

Osobne si ale myslim ze v zdroji by nemal byt problem,ono v tichu by to nemalo presiahnut cez 300wattov.
Taktiez tu na fore som sa este pred kupou pital ci nahodov nebude problem so zdrojom ,,kazdy'' pisal ze zdroj je v poriadku a nemal by to byt najmensi problem.

Dalej ma este napadlo ci to nemoze byt aj biosom nahodov,ked som zapol dosku tak ako vzdy nabehol comp ale po restarte nesiel a musel som prepinat piny na reset biosu a phenona 955 my detekovalo ze ma 800mhz :) tak som mu dal najnovsi bios a ide ako ma no grafiku som este neskusil dat novu grafiku po nainstalovani noveho biosu ale pokial viem tak to sa tyka len detekcie procesora a grafika by mala ist tak ci tak na akej kolvek verzi.

Zdroj ma presne 2 roky a je to Fortron 700w FX-GLN
Ked bude chyba v zdroji a budem musiet kupovat novy tak to radsej zoberem 2x4890 ati za 4800sk vyslo by ma to rovnako a ziskal by som 30%+ vykonu navyse oproti jednej 4870x2.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa zachary »

ty máš na fóre dvojitú registráciu ? prečo ? Dakkon a DDakon
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa diZZy »

TAK myslim ze 600 W psu by to mal utiahnuť ale pre istotu by si mal skúsiť nejaký výkonejší :)
predsa má ten tvoj uz cez 2 roky ako si písal
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

No ano mam dvojitu,chcel som narychlo odpovedat a nevedel som sa lognut mam len 3 rozlicne hesla a ani jeden nebralo nechapal som preco.

No teraz akurat pojdem vyskusat cez iny zdroj ale aj tak proste odber tam moze mat 300 w a ked ma alebo mal ucinost 85%+to je 595w a keby sa aj cez tie dva roky vytratilo nejak 200 wattov stale by to este mohlo ist,alebo malo no.A 2 roky zas nieje az tak vela nakolko je to dobra znacka.
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa diZZy »

vyskúšaj a uvidíš ... mozno je v tom zdtoji nečo oslabené ...
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Tak som to bol odskusat a skusali to na 500w slabom a zaplo im monitor,tak bude v niecom inom chyba.Neverim ze ten zdroj klesol o 200w pital som sa ze ta ucinnost by nemala v ziadnom pripade tolko padnut a uz vobec nie pri takom zdroji.
Tak neviem ci je to mozne ale povedali my ze skor bude problem v doska ze ju nechce akceptovat alebo co,skusim ju tam este raz dat skusim i iny pcie slot a uvidim.Ale to som este nevidel ze by doska a taka kvalitna nechcela prijat taku grafiku :).
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Tak nic nepomaha skusal som aj iny pcie slot a mam najnovsi bios na doske a nic i ked nabehol my monitor ale videl som len mysku a dole pismenka windows 7 rc verzia len pozadie bolo komplet az na tieto dve veci cele cierne potom skusam este raz a uz potom nic.Tak asi zoberiem cely zdroj a nech my to vyskusaju cez moj zdroj,inak uz fakt neviem potom
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa diZZy »

dla mna je to blbost aby ti tá MB nevzala tú VGA .... zaujímavý problém :d
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Tiez si myslim,ked bude nakoniec zly zdroj je to nanic ze presne presli 2 roky a uz to nezoberu ako zaruku a to uz potom zas mozem vratit grafiku a radsej kupit crossfire uz ked budem mat cez 1kw zdroj
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa diZZy »

to tak vzdy vychádza ... kamos mal telkáč ... mal ho presne dva roky a tyzden po skoncený zaruky sa mu odpálila nejaká dióda a platil za opravu vyse 2000 sk :)
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Tak pani je to tam Asus zlyhal doska za 4800sk nech idu niekam.Som im tam doniesol grafiku aj zdroj a vsetko slo.
Fakt som mal kupit staru dobru DFIcku a nie toto,tak nevie ani detekovat Ati 4870x2 to je moc uz fakt.
Teraz nemozem reklamovat dosku nakolko ide len nie prave s touto grafikou a 2 tyzdnova lehota presla takze jedine skusit kupit inu grafiku napr ati 4890 ale ci aj tu detekuje nikto nevie kedze je to ta ista architektura len s jednym jadrom to ako na takej drahej doske ide len x1900xt popripade trieda 2900 :D.

Asus sklamal si ma.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa PatrikL »

nečítam to tu, ale neskúsil si dať najnovší bios? Alebo dať gk do druhého slotu?
A DFI zase až taká výhra nie je, pomer cena/výkon by bol asi úplne tragický :laugh:
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Ano skusal som to aj do druheho slotu a nic a dal som najnovsi bios ani nie len mesiac stary lebo vobec my nedetekovalo procak spravne takze bios ma najnovsi stavu zo zdroja ma len ju nevie detekovat.

Co ako pomer cena vykon vsak stoji len o 200-300 sk viac jak ten asus a pouzivali ju aj najlepsi taktovaci sveta a dfi tu co by som kupil drzi rekord v pretatkovani tak asi tazko ma zly pomer cena vykon ka to berieme z hladiska taktovania no i ked ja viem nechladim dusikom ani heliom ale aj tak stoji rovnako a tie moznosti su prinajmensom rovnake a urcite by som s nou nemal problem pretoze prave nanej mali ati 4870x2 v crossfire takze niet ocom :).
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa PatrikL »

ani tá asus nemá dobrý pomer cena/výkon, čiže fakt, dfi aj keby stojí rovnako tak sa neoplatí :-)
Dakkon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2008, 10:16

Re: Problem so zapnutim novej pc zostavy

Príspevok od používateľa Dakkon »

Tak neoplati neoplati,ale karta by urcite sla a asus nevie ani detekovat graficku kartu ktora je starsia ako samotna doska pokial sa nemylim.Nonsens toto

Návrat na "Hardware všeobecne"