LG W2261VP-PF vs. T220 a iné 22"

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Monsieur
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi 05. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

LG W2261VP-PF vs. T220 a iné 22"

Príspevok od používateľa Monsieur »

Hľadám kvalitný 22"-24" LCD hlavne na hry a doteraz som bol presvedčený, že T220 prakticky nemá konkurenciu, až som prišiel na tento LG.
Obrázok


Pri hľadaní som vychádzal z týchto východísk:

:arrow: TN technológia je vždy rýchlejšia ako S-PVA al. IPS a teda ak TN tak už aspoň s dobrou odozvou tzn. od 0 - 15 real (tie ktoré majú pod 6 real zároveň bez prekmitov) ..a tiež vždy lacnejšia :-)

:arrow: Technológie S-PVA a IPS podávajú vždy vernejší obraz ako TN o pozorovacích uhloch ani nehovorím, takže keď TN tak sa skôr sústredím na rovnomernosť podsvietenia a aspoň štnadardné podanie farieb

:arrow: Interpolovaný obraz v prípade nenatívneho rozlíšenia vyzerá vždy horšie ako v natívnom rozlíšení (tzn. malá veľkosť bodu ..jemnosť.. obraz pri interpolácií na natívne rozlíšenie síce pomôžu, ale rozdiely vidieť je)

Tak sa pozrime teraz na to LG W2261VP-PF:

Napriek tomu, že som bol presvedčený o T220 som bol teraz nútený sa poohliadnuť aj inde, keď som zistil, že v priebehu týchto pár mesiacov zdražel (Agem) zo 140 EUR na 200 EUR xP . Je ale škoda, že na tento LG som nenašiel žiadnu rozumnú recenziu a tak som si musel vystačiť s touto pomôckou: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6 na tejto stránke si proti sebe postavíte 2 LCD a porovnávate obrázky (reálne screeny) z týchto LCD rozdelené do kategórií ako odozva, čitateľnosť txt atď. LG W2261VP-PF je na tom s odozvou skutočne dobre, a na screene (best game rendering) sa nezobrazili žiadny duchovia ani iné nedostatky v odozve. Naopak, podanie farieb vyznieva v prospech Samsungu - hlavne čierna je presne tam, kde by mala byť. Čo je však zaujímavé na LG je tiež to, že aj keď je to 22" panel dá rozlíšenie 1920x1080 čo je základ pre 24" čo to znamená: vďaka menšej veľkosti bodu: 0,248 (oproti štandardu okolo 0,27-0,28) je obraz jemnejší a vo väčšom rozlíšení (22" je štandard 1650x1050) bude obraz vyzerať ešte ostrejšie a "lepšie". na druhú stranu aj písmenká a text bude menší a teda teoreticky horšie čitateľné (najmä ak máte nejaký problém so zrakom) Celkovo ma ale tento panel upútal dostatočne, aby som si ho išiel pozrieť do Datartu, kde ho majú a tak mi ho snáď aj predvedú :-) ...potom prípadne doplním info.

Ak s ním už teraz máte niekto skúsenosti, alebo máte k tomuto čo povedať nech sa páči :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
petko182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Dolný Kubín - Bratislava

Re: LG W2261VP-PF vs. T220 a iné 22"

Príspevok od používateľa petko182 »

Mňa osobne by tiež zaujímal názor niekoho, kto sa v tom vyzná.
MB:ASUS P5Q PRO__ CPU:Intel E 5200__VGA:Ati 4870 X2__RAM:2*2 GB A-Data Vitesta extr. edition__HDD:WD 640 GB__PSU:Enermax Pro 82 625W__CASE:Antec 300__Mouse:Roccat Kone__Keyboard:Logitech wave

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"