Rapidshare?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

icefire napísal:kontaktuj svojho ISP
blbe je to ze z ostatnych PC v sieti to funguje - teda vtedy ked to mne nejde. neskusal som stahovat viac ako 700mb z inych PC, ale teraz skusam rapget z ineho PC....

opravene je to restartom PC pricom ipconfig /all je rovnake ako ked to nejde...
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

co sa tyka rapget, zacal som pouzivat premium a ked stahujem, v pravidelnych intervaloch sa mi ozyva floppy mechanika - taky ten zvuk ako ked tam pristupujem ale nie je tam dikseta.

co to moze byt?? nie je ten rapget rs daky spyware ?
makerLM

Problem s rychlostou rapidshare

Príspevok od používateľa makerLM »

Nazdar,

Mam problem s rychlostou rapidshare.
Zacal som ho pouzivat len nedavno a moja anglictina je velmi slaba takze neviem celkom presne ci mam nieco nastavit vyuzit alebo nie atd. Som samozrejme premium user. Zo zaciatku mi to tahalo 600 kb/s pri pripojeni na internet 5Mb/s. Od zaciatku septembra mi to znizilo na max. 180 kb/s (bez nejakeho oznamu skratka klesla rychlost). Poskytovatel pripojenia tvrdi, ze ma nijako neobmedzil. Mozem stiahnut este skoro 25 Gb. Da sa nieco robit, aby mi ta rychlost stahovania zase stupla. Mam si nieco dokupit alebo co. Poradte mi prosim. Dakujem

Majo
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa zachary »

akého máš providera ? nemáš FUP ? agregáciu?

aký soft používaš na sťahovanie z RS ? nenastavoval si obmedzenie rýchlosti ? rýchlosť ti kolíše (skáče aj k max hodnotám) ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa icefire »

rainmaker1011 napísal:co sa tyka rapget, zacal som pouzivat premium a ked stahujem, v pravidelnych intervaloch sa mi ozyva floppy mechanika - taky ten zvuk ako ked tam pristupujem ale nie je tam dikseta.

co to moze byt?? nie je ten rapget rs daky spyware ?
Urcite nie, odpoj mechaniku, aj tak ti je uz nanic v dnesnej dobe a zbytocne papa energiu. Mimochodom, je to najlepsi manager na stahovanie z Rapidu, s akym som mal cest stretnut sa.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
makerLM

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa makerLM »

rychlost mi kolise od 140 do 180 kb/s ale len pri rapidshare. pri stahovani odinakial je to aj niekolkonasobne viac. neviem co je fup a pokial viem rychlost som si sam nijako neobmedzil. mozno tym ze som si dal automaticky nastavit PC cez wise registry cleaner. ale na inych strankach to ide rychlejsie.
Používateľov profilový obrázok
rainmaker1011
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Po 04. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa rainmaker1011 »

icefire napísal:
rainmaker1011 napísal:co sa tyka rapget, zacal som pouzivat premium a ked stahujem, v pravidelnych intervaloch sa mi ozyva floppy mechanika - taky ten zvuk ako ked tam pristupujem ale nie je tam dikseta.

co to moze byt?? nie je ten rapget rs daky spyware ?
Urcite nie, odpoj mechaniku, aj tak ti je uz nanic v dnesnej dobe a zbytocne papa energiu. Mimochodom, je to najlepsi manager na stahovanie z Rapidu, s akym som mal cest stretnut sa.
pisal som do supportu,
program kontroluje okrem HDD aj floppy pre potreby kontroly volnej kapacity (tie grafy v premium verzii).
tak som si odpojil floppy v dev.man.

viem ze floppy je uz zastarana ale do noveho pc ktore som si kupil pred dvoma rokmi som si aj tak dal pretoze ju este obcas vyuzivam...

ztaila to opat funguje bez problemov. divne
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa mirko285 »

nechcem vytvárať novú tému, tak napíšem tu

pri sťahovaní z rapidu mi vypisuje dajme tomu rýchlosť sťahovania dajme tomu 200 kb/s, dajme tomu že čas sťahovania je 10 minút, ale trvá to aj 2x dlhšie, pretože som si všimol, že sťahovanie nejde plynule, t.j sťahovanie sa na chvíľu preruší, potom to ide, potom sa zase preruší a tak to pokračuje až kým nestiahnem súbor .. sledujem to podľa toho, že pri sťahovaní sa mi ukazovateľ rýchlosti sťahovania, takisto aj ukazovateľ stiahnutých dát zastaví a o pár sekúnd poskočí .. neviem či ma niekto chápe, alebo sa mu stalo to isté .. to isté sa mi deje doma (chello), ale aj u frajerky (t-com) ... neviem mi s tým niekto pomôcť?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa galen »

mirko285 napísal:nechcem vytvárať novú tému, tak napíšem tu

pri sťahovaní z rapidu mi vypisuje dajme tomu rýchlosť sťahovania dajme tomu 200 kb/s, dajme tomu že čas sťahovania je 10 minút, ale trvá to aj 2x dlhšie, pretože som si všimol, že sťahovanie nejde plynule, t.j sťahovanie sa na chvíľu preruší, potom to ide, potom sa zase preruší a tak to pokračuje až kým nestiahnem súbor .. sledujem to podľa toho, že pri sťahovaní sa mi ukazovateľ rýchlosti sťahovania, takisto aj ukazovateľ stiahnutých dát zastaví a o pár sekúnd poskočí .. neviem či ma niekto chápe, alebo sa mu stalo to isté .. to isté sa mi deje doma (chello), ale aj u frajerky (t-com) ... neviem mi s tým niekto pomôcť?
a v com je problem ?
v tom, ze ti to nejde konstatne na full, a ze ti skace aktualna rychlost, na zaklade ktorej je vyratavany time-to-finish?

pripadne si najdi klient, ktory to nerata na zaklade aktualnej rychlosti, ale napriklad na priemere za obdobie (10-20-30+ sekund)
lava, prava, lava, prava ...
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa mirko285 »

problém je v tom, že sa to sťahovanie zasekáva .. nesťahuje sa to plynulo
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa galen »

mirko285 napísal:problém je v tom, že sa to sťahovanie zasekáva .. nesťahuje sa to plynulo
ak ti to robi iba rapid -=> problem rapidu
ak ti to robi akakolvek sajta -=> problem teba, alebo tvojho providera

ale nakolko tiez tahavam z nemenovaneho servera, a pouzivam na to nastroje, ktore tahaju bez toho aby som tam musel mat ucet, a tiez vidim ako to tam poletuje (rozmedzie 100-40% kapacity linky), tak je mi jasne, ze mozem byt rad, ze to vobec taha samo, bez toho aby som sa tomu musel venovat... (nakolko som za ten nastroj nezaplatil, nezaplatil som ani za vacsie prava na stahovanie ani nic)

PS: a ano, ked to dam tahat napriklad v browseri, tak ten tu rychlost priemeruje za obdobie, takze tam nelieta, ale vysledny efekt je rovnaky (cas stiahnutia)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rapidshare?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

icefire napísal:co sa tyka providera... ano, mam lokalny shit (radiolan) cez wifi, takze predpokladam, ze tam bude kamen zakopany a v ramci ´´skvalitnovania sluzieb´´ sa zasa uchylili k uzasnym krokom (P2P je uz od zaciatku zablokovane, ked idem stiahnut napr. nove Ubuntu, tak ma skoro slahlo, som musel hladat FTP, kde to slo aspon 30kB/s)
lokalne(dedinske)shity ..to ja poznam:) mne ked stiahnem denne viac ako 1 GB zredukuju datovy tok na polovicu..uz sa ani nesnazim nieco odtial tahat :)

Návrat na "Siete"