Renovacia tonerov

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
johny269
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00

Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa johny269 »

Ahojte, chcel by som sa vas opytat, ci ma renovacia tonera vplyv na dalsie pouzivanie tlaciarne? ako pod tym myslim ci ju nejakym sposobom nezanesie alebo nieco podobne?dakujem
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

Vsetko zalezi od kvality renovacie. Urcite neber tie najlacnejsie. Zazil som, ze sa vybrala najlacnejsia firma co robila renovaciu a boli/su s tym len problemy. Radsej nieco viac zaplatit ako potom lutovat. Aj najdrahsie firmy co renovuju su stale lacnejsie ako original - a garantuju kvalitu, pripadne zarucny servis pocas zaruky tlaciarne.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa Toman »

- mam rad Lomondy
- zo Stiganom som nebol velmi spokojny
- v ramci srandy som skusil aj toto :
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 36#p501436" onclick="window.open(this.href);return false;\\
- s zivotnostou tlaciarni som ziadne probleny nezaznamenal.

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa shiro »

renovovane tonery by som ludom najradsej hadzal do hlavy - v 90% pripadov potom vysavam z tlacky vypadany toner. ale blba slovac si neuvedomuje, ze co usetri na toneri, to potom vrazi do servisu tlacky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

shiro: vsetko zalezi od kvality renovacie. Tonery za 10€ by som aj ja zakazal, ale firmy co su na trhu dlho a maju kvalitne vyrobky, servis a vlastny vyvoj, robia aj dobre tonery. Tie by som sa nebal kupovat. Ceny su samozrejme vyssie, ale stale je to uspora oproti originalom.
"Garazove firmy" len otvoria toner a dosypu. Nejake rozoberanie, cistenie a pod. ich netrapi. Trapi to potom uzivatela...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa shiro »

hmm, kvalita renovacie....tak to su potom lamda a abel pekne prasata.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

shiro, neviem ako si to myslel s abelom, ze su prasata, ale moje skusenosti hovoria opak. Prave jedna nemenovana firma je doslova "prasa". Bohuzial mam osobnu skusenost s nimi :(
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa shiro »

myslel som to tak, ze akonahle su nejake problemy s tlackami, ci uz u nas na firme alebo u zakaznikov, vzdy tam maju srackovy repas od jednej z tych dvoch firiem. A takmer vzdy je vysypany, alebo inac sibnuty.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

No kazdy ma ine skusenosti. Druha Tebou menovana firma nam dodavala tonery niekolko rokov a no problem. Teraz mame asi pol roka "garazovu" firmu (otvor, dosyp toner, zatvor a predaj) a skapali nam uz 3 tlaciarne :(
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
pepoBench110
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Aug, 2008, 19:48
Bydlisko: NMnV

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa pepoBench110 »

zdravim vas,
mam taky problem...
Mám doma 3 farebne tonery, a vsetky 3su zaschnuté. Ten posledny bol cisto novy,lae netalcil som s nim, pouzivam vacsinou len ciernu... ta sa mi akurat minula :(
Dá sa s tymi farebnymi nieco robit? nejako ich ozivit? Alebo niekto to nevykupuje ? Nové to stalo nejako 1400korun/ks , a ide ma šlak trafit z toho... Zo spodu som ich vsetky trochu vycitil s liehom a vatou, ale nepomohlo. Na vate ostala farba, ale netlačí to vobec...
neviete niekto poradit?
vopred dakujem chalani... :-( :-( :-(
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tak najskor si ujasnime co Ti zaschlo. A tonery to urcite niesu (prasok nezaschne). Zaschol Ti atrament.
Nepises aku tlaciaren/typ atramentovej kazety pouzivas a od akej firmy. Je totiz rozdiel ci si ich kupil ako original (HP, Canon, ... ) alebo neoriginal (Lamda, Abel, ... ).

Ak Ti zaschli trysky upolne, tak to nerozchodis. Ak len niektore netlacia, naloz hlavu do liehu na par hodin (cisty lieh, ziadne ochutene zbrndy z baru) a potom skus pretret handrickou. Ak to nepomoze, tak uz len ultrazvukom, ale to asi nesplasis nikde (maju len renovatori naplni).

A hlavne sa vyhni moceniu hlavy vo vode (aj take som zazil a napln sa mohla vyhodit - vodny kamen je svina).
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
pepoBench110
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Aug, 2008, 19:48
Bydlisko: NMnV

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa pepoBench110 »

ja som debo, sak jasna vec... ze som mal napisat o aky typ ide.
mam tlaciaren atramentovú -má asi 10rokov uz :laugh: , Hewlett Packard Deskjet 640c.
Tá napln "cartrige" = jedna farebná je ABEL, a dalsie dve su HP tri-color Print cartrige
to oznacenie ciselne je 49.
tie dve su zaschnuté na isto,ale tá čisto nova co mi asi len prischla,vyzera byt OK. Lebo ked som ich porovnaval tak tie dve boli tam ako ten kanálik ide k tomu "výstupu" na tej naplni,tak tam nebola ziadna bublinka a uplne suché,také zrnká... a na tej spomínanej je aj bublinka a hybe sa to nejako... :smutny:
---------
písal si, že hlavu treba dat do liehu, to myslíš tú spodnu časť, kde ide ten kanalik s tou farbou, že? aby sme sa pochopili spravne...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa MaxMan »

Hlava je ta cast, kde su trysky - cize otdkial ide farba na papier. Ak je ale na hlkave uz zaschnuty atrament (zrnka), tak tomu velmi nepomozes. Ale vyskusaj.
Pravdepodobne su naplne uz po zaruke, alebo boli aspon raz pouzite a potom dlho nic... Vtedy zaschnu. Mozes mat aj original, ale aj ten casom zaschne, ked netlacis.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
pepoBench110
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Aug, 2008, 19:48
Bydlisko: NMnV

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa pepoBench110 »

no dám to do toho liehu, potom dam vediet ako som dopadol.
diky za ochotu :-( :good:
pepoBench110
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Aug, 2008, 19:48
Bydlisko: NMnV

Re: Renovacia tonerov

Príspevok od používateľa pepoBench110 »

no dal som to do toho liehu na niekolko hodin.. (toto som opakoval cca 2x)
skusal som tlačiť a ide len žltá a nejaka bledozelená farba. Ale keď som to utieral odspodu, tak to zanechavalo na servítku 3farby,tak neviem...
inak.. minula sa mi cierna, nova stála 1000sk (20ml) origos HP. nedá sa to nejako plniť niekde tym atramentom,aby som nemusel taketo sumy stále platit ?
dik za prispevky :-( :?

Návrat na "Hardware všeobecne"