Energeticky nezavisly dom/byt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

To čo tvrdím, mám reálne odskúšané. Dáva sa to napr. pod príjazdovú cestu (žiadne korene), zatopenie? čím? voda sa tam nemá kade dostať, plesne? vlezieš do kontrolného otvoru, pustíš chemikáliu na čistenie vzduchotechniky a je po plesniach.. Tam kde to mám odskúšané to už beží 2 roky, a nezdá sa mi, že by to bolo nejak znečistené...;)
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa shampoo »

Niečo z praxe+ bonus smrad jak v "CARIHRADE" :D
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Gw0O ... 189001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Este jedna chutovka

http://www.youtube.com/watch?v=1Ahfe38GFrE" onclick="window.open(this.href);return false;
:bye:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Chcete mi tvrdiť, že toto sa stane za bežného používania? podľa mňa nie, ako by sa tam niečo ako na 1.obr. dostalo? len tak sa stvorilo? z čoho? z toho vzduchu čo tadiaľ ide? dokonca prefiltrovaný? ako to potom v tom Rakúsku (napr.) robia keď tam nič také nemajú? :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa shampoo »

Ja netvrdím že sa toto stáva bežne ale stáva sa to dost často -idea je to pekná ,zemný register v lete chladí v zime doohrieva.
A teraz skutočnost:
U nás to vecšina stavbárov aby ušetrili to robí z najlacnejšieho materialu- z odpadných trubiek KG,a už menej z HT, PVC-U.
Z nich atest zdravotnej nezávadnosti pre "dopravovaný" vzduch ma len PVC-U /Plastika Nitra/ a HT.
Test prieniku Radonu z podložia nemá ani jedna.To že tesnie pre odpad neznamená že tesnie aj pre vzduch.
Vzduchotesnost sa delí do tried A,B,C,D.
V tom Rakúsku sa používa postriebrené potrubie /Rehau/a to sme s cenou niekde uplne inde
K šachte je potrebné urobit revíznu šachtu na čistenie a dost široku aby tam clovek vliezol a manipuloval , odvod kondenzátu cez sifon.
Ono sa to nezdá ale nazbiera sa tam toho dost.
Proste potrubie musí byt suché a čisté -inak je to len semenište baktérii a smradu.
A to potom pustate do domu :smutny: ,dakujem pekne.
Musí sa to aj čistit pravidelne ,rieši sa to lankom s hubou namočenou napr. do SAVA to sa pretahuje sem a tam :D
No je s tým dost problémov ato este nehovorím o ucinnosti ten ohrev a chladenie tiež nie je nekonečné aj register ma
svoju akumlačnú schopnost a musí sa regenerovat a takpovediac "dobit" ;)
V sučasnosti sa použiva solankový ale je to drahšie a tým pádom u nás nepopulárnejšie.
To je moj názor ,ja netvrdim že spravny.

:bye:

Sam mám rekuperacku a zamrzanie cez zimu chcem riešit elekt. doohrevom prívodného vzduchu je to
pre mna bezpecnejšie a pohodlnejšie aj lacnejšie :cool:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Áno, presne tak ako si napísal ;) kondenzát sa rieši vyspádovaním a odvodnením, tým pádom žiadne plesne, raz za rok sa to pretiahne drótom s filcovým leštiacim kotúčom poliatym dezinfekciou a je to, stačí na to 400vka servisný otvor. U mňa je register rovný nie je pozatáčaný takže nie je problém..Toť zase môj názor, ako hovorím, zatiaľ s tým nemám problém...uvidíme :good:
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa shampoo »

-tak nech ti to služi bez problémov :cool:
Nechce sa mi s tým nacvičovat je to pohodlnejšie -asi som už načisto zlenivel :-D
Ja tam dám na sanie radšej ten elektro ohrievač nastavím ho niečo nad 0 stupnov a uvidím
:bye:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Chcel som ušetriť kde sa dalo ;) a tá jedna sobota kedy si to pohodlne trochu vyčistím ma už nezabije :) Lepšie ako živiť el. ohrievač...podľa mňa... :good:
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa shampoo »

- ešte taká poznámka no je to na zváženie.
Kolko stojí realizácia zemného registru - niekolko desiatok tisíc 20-40k SK
Kolko stojí elektr. potrubný ohrievač - 2700 SK -200W stiahnem ho termostatom na 100W
Nech je to zapnuté 10hodin za den používam to len v zime dajme tomu tie 3-4 mesiace.
To máme tak zhruba ked to poriadne preženiem 500-1000sk za rok.
Za dnešnú cenu zemného registru možem teoreticky dohrievat vstupný vzduch 20-40 rokov.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Energeticky nezavisly dom/byt

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

A to čo bude ten register vykládaný smaragdami? :-D 30m PVC-U rúry, koleno na vývod zo zeme do rekuperácie, 2x Tčko na servisnú a nasávaciu šachtu a jeden klobúčik až do toho neprší...+ bagristovi nech dám 2 000...nech dám ešte každý rok 200Sk za filc. kotúč a dezinfekciu..stále nie som na 40k :)

Návrat na "Debata o všetkom"