PCI card WiFi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
xludo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 18. Júl, 2006, 02:00

PCI card WiFi

Príspevok od používateľa xludo »

Mám router OvisLink WT-2000R, na počítači mám dve sieťové karty, v MB na kábelový rozvod 100 Mb/s a WiFi sieť.kartu WT-2000PCI – Turbo G vireless-54/125Mb/s .
Keď vypnem kábelové spojenie, spojenie PC s routerom cez WiFi je veľmi zlé. Často prerušované a automaticky spájané a hlavne rýchlosť downloadu je nízka, nestabilná, pohybuje sa 170 -650 Kbps , uploadu 90-250Kbps, pričom mi utilita Air wireles ukazuje „Link Quality 79-83%, Signal Strength – 74-76 %,“. Niekedy mi nedokáže ani natiahnuť internetovú stranu s viac obrázkami ( napr. Speedtest.net).
Keď som súčasne meral rýchlosť WiFi spojenia na Notebuku na tom istom mieste kde mám PC, tak rýchlosť bola normálna ako pri káblovom spojení. Skúšal som aj meniť kanály 2,6,11, inštalovať novšie ovládače , vždy to je rovnaké. Ochrana AVG 9 s licenciou, PC som vyčistil Spybot S.D 1.6.0., na WiFi som dal to najnižšie zabezpečenie WEP. Iné siete v okolí nie sú lokalizované.
Počas skúšania -hľadania chyby v priebehu dvoch týždňov asi dvakrát spojenie naskočilo na pár minút normálne ( prenos takmer plnou rýchlosťou) ale následne sa to znovu zmenilo.
Mám pripojenie od T-com ADSL 3,5 Mbps/0,5 Mbps.( pri pripojení cez kábel sa rýchlosti približujú týmto hodnotám). Rýchlosť prenosu dát meriam cez „Speedtest.net“ . OS - Windows XP Home , SP3.
Vie mi niekto poradiť v čom je chyba. Je to v sieťovej karte a dôvod na reklamáciu, alebo v nastavení môjho PC. V Návode je napísané, že stačí z CD nainštalovať softvér , vložiť sieť. kartu do PC a po zadaní kľúča spojenie by malo fungovať normálne. ? ? ? ?
Dík.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: PCI card WiFi

Príspevok od používateľa newmi »

ako tak citam, tak dost problemova karta to je vid. : http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P5 ... l?dstart=0

skus najnovsie ovladace k nej
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"