PC sa restartuje pri instalacii drivera

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
pipper47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 18:24

PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa pipper47 »

Ahojte

trochu davnejsie sa mi odpalila grafika a ta odpalila zdroj, tak som bol odniest PC znamemu nech sa nato pozrie, zdroj opravil, grafiku kupil novu (ATI Radeon HD 5750). ked som dostal comp od neho nazad, tak som mal problem = windows sa nacital v pohode, potom ale obraz zacal preblikaval, potom blikol na bielo alebo cierno a cele to zamrzlo... ostaval iba tvrdy reset. tak som mu to odniesol nazad, vravel ze to bude v zdroji, tak kupil aj novy zdroj (400W) mal ho par dni na skusku a vravel ze to ide vsetko bez problemov. ale ked mi comp vratil, den isiel v poriadku, potom ale na druhy den to zacalo robit to iste co predtym ... zastrcka to nieje, kabel to nieje, monitor to nieje, prehrievanie procesora to nieje (na 90%), chcel som teda preinstalovat driver, stary som odinstaloval, ale ked instalujem novy PC sa restartne ... kde by mohol byt problem ? moze to sposobovat aj nieco ine ako grafika ? som mierne zufaly, kazda pomoc bude skvela...

Dakujem
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa PatrikL »

pipper47 napísal:sa mi odpalila grafika a ta odpalila zdroj
nemohlo to byť naopak? - že zdroj odpálil gk? :laugh:
pipper47 napísal:zdroj opravil
uff neviem čo si mám o tom myslieť :-)
pipper47 napísal:tak kupil aj novy zdroj (400W)
aký presne?

na doske sa nič neprehrieva?
pipper47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 18:24

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa pipper47 »

PatrikL napísal:
pipper47 napísal:sa mi odpalila grafika a ta odpalila zdroj
nemohlo to byť naopak? - že zdroj odpálil gk? :laugh:
zle som sa vyjadril, nie ze ho doslova odpalila, ale nejak poskodila, blizsie konkretizovat uz neviem ...


PatrikL napísal:
pipper47 napísal:tak kupil aj novy zdroj (400W)
aký presne?
Eurocase 400W zdroj, 12cm Fan, 20 / 24+4+SATA, PFC
PatrikL napísal:na doske sa nič neprehrieva?
tiez ma to napadlo, nainstaloval som si predtym SpeedFan, ukazoval mierne zvysenu teplotu procesora (okolo 60`C), ale ked som mal nanom ruku nepripadal mi nejak extremne horuci... a na druhej strane tych 60 by to malo zvladnut... mimochodom typ procesora = intel pentium d 800 2.66ghz
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa PatrikL »

tak ten nový zdroj nie je spoľahlivý, dalo by sa povedať že je to skoro to najhoršie čo sa dá na našom trhu kúpiť :-) možno by si si mal nájsť iného kamaráta ktorý ti bude pomáhať ohľadom pc vecí, tento terajší je trochu mimo (minimálne ohľadom zdrojov) :)
pipper47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 18:24

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa pipper47 »

PatrikL napísal:tak ten nový zdroj nie je spoľahlivý, dalo by sa povedať že je to skoro to najhoršie čo sa dá na našom trhu kúpiť :-) možno by si si mal nájsť iného kamaráta ktorý ti bude pomáhať ohľadom pc vecí, tento terajší je trochu mimo (minimálne ohľadom zdrojov) :)
cize problem bude v zdroji ? preco ale sa to restartuje vzdy ked instalujem driver na grafiku ? plus ta grafika je cital som co sa tyka narocnosti na energiu minimalna...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa PatrikL »

no neviem či to spôsobuje práve ten problém, ale ten zdroj môže hocičo zapríčiniť :laugh: tu nejde o náročnosť na energiu, tá je malá pri hd5750 hej, ale ten eurocase zdroj je taký šrot že aj pri minimálnom zaťažení môže robiť problémy... :-)
inak ten procesor dosť zaťaží zdroj :-)

neskúšal si preinštalovať operačný systém? alebo skúsiť nejaké live cd/usb kľúč s linuxom? :)
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

problem by som povedal ze je jednoznacny je to ten zdroj ja som mal nejaky 285W ci tak nejako na 6600GT a ked som isiel len napalovat tak mi comp zamrzal alebo sa sam restartoval takze toto bude nieco podobne ked instalujes driver tak by mal prebliknut monitor (vypnut a zapnut) a vtedy asi nastane u teba restart (ak sa mylim tak mozes napisat kedy presne sa pocas instalacie PC restartuje)
a povedz kamaratovy ze opravovat zdroj je asi ta najvacsia blbost co moze clovek ktory sa vyzna do elektriky spravit nemusi nic pokazit a predsa taky opravovany zdroj moze odpalit cely PC staci ze pouzije suciastku ktora sa v pohode moze pouzit ako nahrada v inych pripadoch a tu to bude mat zle nasledky
TGOiswin

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa TGOiswin »

no hm neda mi neokomentovat, kamaratovi sice radim na dialku takze je to dost onicom ALE

stara grafika sa mu pokazila a nejakym sposobom mu vyradila zdroj, jeho napravu (nebolo to nic vazneho) zjednal elektrotechnik s 20+ rocnou praxou, ale kedze problemy pretrvavali(vylucne u neho nie u nas...) skusili sme tam dat zdroj novy, akykolvek je ten zdroj nekvalitny na tu zataz co tam ma musi bez problemov fungovat
na celej veci je najvacsia sranda ze pocitac bezal u nas doma (otec menil/kupoval komponenty) bez problemov na 3 roznych zdrojoch (mojom starom cca 300W, jeho starom cca 420W a aj tomto novom), na tom novom cca tyzden s tym ze bol aj zatazovany (hry na GPU)

tym by viac-menej malo byt vylucene prehrievanie procesora (to by bola privellka nahoda), zdroj je tiez na 99% v poriadku

este mi kamarat poslal tuto error hlasku (ktoru ktovieco nepostol sem...) http://img145.imageshack.us/img145/858/problemvn.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
mna napada jedine problem so zbernicou PCIExpress/napajanim grafickej karty, kamaratovi som prikazal prepnut na integrovanu grafiku co ma na doske, len akosi nie a nie :P

jo a
Tom2871989 napísal:blabla
dakujem pan N"OdbOrnik"B
Naposledy upravil/-a TGOiswin v Po 30. Nov, 2009, 23:02, upravené celkom 1 krát.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa PatrikL »

TGOiswin napísal:akykolvek je ten zdroj nekvalitny na tu zataz co tam ma musi bez problemov fungovat
to je veľký omyl :-) jednoducho je to tak neuveriteľne zlý zdroj, že keby ho preverí SOI (ako už zopár preverila http://www.cdr.cz/a/25473/2" onclick="window.open(this.href);return false; ) tak by výrobok musel byť stiahnutý z predaja... ten kto ten zdroj navrhoval by mal byť nakopaný do zadku :-)
dnes, keď 400w zdroj s certifikáciou 80+ bronze, s kvalitnými súčiastkami, s tichým regulovaným ventilátorom, s aktívnym pfc a s kopou všelijakých ochrán a pod. stojí menej ako 38 eur je kúpa eurocase zdroja fakt to najstupídnejšie čo sa dá urobiť... Ten, kto je schopný ten zdroj odporučiť/predať/schváliť by mal byť potrestaný, ohrozuje život kupujúceho a komponentov...

to vpu recover sa dá vypnúť v catalyst control center, nie?
TGOiswin

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa TGOiswin »

v kazdom pripade som troska pogooglil a vyzera ze problem bude predsa troska inde...
http://forums.amd.com/game/messageview. ... did=121063" onclick="window.open(this.href);return false;

tieto a obdobne problemy ma vela inych uzivatelov, vyzera to na zly driver (vyzera to tak ze ati to s tymi novymi kartami uponahlalo), skoda ze som to nevedel predtym ako som sa rozhodol mu tu kartu odporucit :P, ale za tie peniaze vyzerala fakt slubne, asi mu neostava nic ine len pockat na novy driver
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

TGOiswin napísal:jo a
Tom2871989 napísal:blabla
dakujem pan N"OdbOrnik"B
zjavne nechapes co vsetko moze sposobovat ked je zdroj pretazeny a to ze to opravoval elektrotechnik s 20rocnou praxov je uplne jedno moze to opravovat aj pan boh a moze sa to posrat (staci o 1s dlhsie pri nozicke integracu podrzat mikropajku a uz je tam) aj keby tam da presne rovnaku suciastku a to si myslim ze presne rovnaku suciastku zozenies len tazko ja som si skusal opravit volant odisiel tam potenciometer tak som isiel do elektra ze by som si taky potenciometer kupil ale bohuzial taky model oni nevedia zohnat tak mi ponukli asi 3 nahrady tak som vyskusal vsetky a pri kazdej sa choval volant uplne inak ako by si clovek prial tak som tam dal povodny a choval sa tak ako pred tym ked som sa s tym zacal babrat takze chybu pri praci som tym rovno vylucil a kupil som si novy volant kedze som dospel k zaveru ze to asi doma neopravim
pipper47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 30. Nov, 2009, 18:24

Re: PC sa restartuje pri instalacii drivera

Príspevok od používateľa pipper47 »

tak vyzera to teda na tu grafiku ... teraz reklamujem, cakam na novu ... potom dam vediet este

Návrat na "Grafické karty"