Desktop na dvoch monitoroch

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
togo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov/Stará Ľubovňa/Levoča

Desktop na dvoch monitoroch

Príspevok od používateľa togo »

Caute.
Potrebujem od Vas nejaky tip, ako dostat na dva monitory desktop vo windowse 7. Nezaujima ma moznost clone, aby som mal rovnaky obraz na dvoch monitoroch, pretoze tam musi byt aj rovnake rozlisenie. Ide mi o to, aby som bol schopny mat na NTB max. rozlisenie displaya a na druhom monitore tiez max. rozlisenie, pritom chcem mat na oboch desktop a ak by sa dalo, tak na monitore nezavisly desktop od desktopu na displayi NTB (nezavisle pozadie a rozmiestnenie ikoniek).

Poznate niekto riesenie, ktore by splnalo moje poziadavky?

Dik
Používateľov profilový obrázok
jtbs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Pi 23. Okt, 2009, 19:25
Bydlisko: Žilina

Re: Desktop na dvoch monitoroch

Príspevok od používateľa jtbs »

ano da sa to, nie je to vobec zlozite, staci sa pohrat s control panel. Plynule si budes prechadzat mysou z jedneho monitora na druhy a budes spravovat dve plochy presne ako ty chces ;)

vo win7 som sa s tym este nehral, ale myslim ze tu by sa to malo nastavit:
Control Panel\Appearance and Personalization\Display\Screen Resolution
We salute the rank, not the man!
Používateľov profilový obrázok
togo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov/Stará Ľubovňa/Levoča

Re: Desktop na dvoch monitoroch

Príspevok od používateľa togo »

jtbs napísal:ano da sa to, nie je to vobec zlozite, staci sa pohrat s control panel. Plynule si budes prechadzat mysou z jedneho monitora na druhy a budes spravovat dve plochy presne ako ty chces ;)

vo win7 som sa s tym este nehral, ale myslim ze tu by sa to malo nastavit:
Control Panel\Appearance and Personalization\Display\Screen Resolution
pravdepodobne sme sa nepochopili, asi som sa zle vyjadril... rozsirit pracovnu plochu aj na druhy monitor samozrejme viem, aj rozlisenie zmenit na druhom monitore.
chcem mat dve samostatne pracovne plochy, nie jednu velku. aby bol mal na oboch plochach taskbar a rozdielne ikonky ako na ploche na ntb (hodilo by sa aj rozdielne pozadie).
chcem to tak spravit preto, lebo ked mam pripojeny monitor, notebook mam zatvoreny a jeho dispaly nepouzivam.

skusal som programik Dexpot, na ktorom si mozem vytvorit aj 20 virtualnych ploch, ale nenasiel som moznot, aby som mal jednu plochu na displayi ntb a druhu na monitore.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Desktop na dvoch monitoroch

Príspevok od používateľa Snake »

keď jednu plochu nevyžívaš, tak ju proste vypni, zapni na notebooku externý výstup a vypni monitor...





.

Návrat na "Operačné Systémy"