Samsung SyncMaster T220

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
lubo.d
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 25. Jún, 2009, 15:10

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa lubo.d »

...problem nebol u mna, ale v monitore :-) ... ani autorizovany servis to neodstranil na prvykrat (po vymene mat. dosky uz vraj mal fungovat, ale nefungoval - len vtedy, ked sa zapojil uz na nabehnuty windows, po restarte iba tma - ked som sa servisakov pytal, ci to skusali aj tak, ze vypli PC, tak to mi uz nepotvrdili - urcite to odskusali na zapnutom PC)... LCD som poslal spat na reklamacku a ziadal o iny monitor... vystavili mi dobropis... predsa nie je mozne, ze si kupim novy monitor, prinesiem domov... zapojim to cez dvi a ono to neda vyssie rozlisenie ako 1280*1024 (pritom nativne ma v tech. par. 1680*1050)... len cez D-SUB to ide ako ma... z pociatku mi ani servis neveril, ked som tam volal, ze nemali taky problem... ale nakoniec to potvrdili aj oni, ked som im monitor poslal... a nakoniec na nete je kopec ludi, co im to nefunguje tak ako mne... stravil som na nete s tymto problemom nemalo casu... ono to vyzera tak, ako keby tam dali hardware z 19 palcoveho LCD (nejaku dosku alebo take nieco), ved nakoniec to aj v servise menili (ale aj tak to nefungovalo ako ma)... Mozno som narazil na vadnu seriu, neviem... ale nemam chut sa s tym viac zaoberat... ved nechcem nic viac, len funkcne LCD - a to by sa u noveho LCD nemalo stavat....
Dano1598
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Ut 30. Sep, 2008, 20:02

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Dano1598 »

cawte mam probem s monitorom ke nastavim rozlisenie 1680x1050 tak sa mi posune obraz jak to mam spravit aby sa neposuval
CPU: Intel Core i7 4790K 4 GHz @ 4,3 GHz CPU Chladič: Noctua Nh-D15 MB: MSI Z97 Gaming 7 RAM: Crucial Ballistix 1600MHz 16 GB SSD: SAMSUNG SSD 840 PRO 256 GB GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Phoenix "GLH" PSU: Corsair RM 750 CASE: Fractal Define R4 Black Pearl Monitor: DELL U2417H SPEAKERS: Fostex PM0.4d
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Snake »

napoj si ho cez DVI





.
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa miso2911 »

neni to tym ja som to mal presne tak isto a je to casta chyba tohto monitora skus reinstalovat cely win alebo vymenit kabel a ked furt nic tak reklamacka
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Snake »

chlapci vy to kde beriete? mne prešlo rukami strašne veľa týchto samsungov (za ten rok počítam možno aj cez 30) a s ani jedným nebol problém, u vás je problém, niečo to ruší, má napojený analog a posunutý obraz, posunutý obraz v ovládačoch, atď.





.
lubo.d
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 25. Jún, 2009, 15:10

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa lubo.d »

kde? no ja som to zobral cez net ako aj ostatne komponenty co stale beriem... v Prešove :D :D :D .... ale uz vazne... takze este raz, problem nie je u nas, v nasich PC, v ovladacoch atd., mne nesiel doma na troch PC, u kamarata na dvoch PC, v predajni tiez nesiel a nesiel ani v autorizovanom servise SAMSUNG... ja uz neviem ako Vam to mam napisat :D , ved ine LCD mi idu bez problemov... je to vadny monitor, mozno nejaka seria vyrobena niektory mesiac... ja som ho mal, uz ho nemam... po mesiaci vystaveny dobropis, peniaze vratene... kupeny iny samsung... aj ked som chcel T220, ale co uz... (hlavne, ze novy funguje tak ako ma, nemam s nim ziadny problem - cez D-SUB a DVI bez problemov nastavene nativne rozlisenie (dokelu, ved nie som somar, preslo mi cez ruky uz mnoho pocitacov ani nepocitam kolko zostav som poskladal a nastavit na LCD nativne rozlisenie zvladne hadam kazdy, nie? :D ) ... takze to zhrniem: cez D-SUB to fungovalo ako ma, aj pod WIN XP, WIN VISTA a WIN VISTA 64 bit... cez DVI sa pod Win XP dalo nastavit nativne rozlisenie, ale obraz bol posunuty (nevosiel na obrazovku)....cez Win VISTA sa nativne rozlisenie nedalo nastavit, najviac iba 1280x1024... Aj ked servis neveril, ze je to tak... po doruceni monitoru mi to len potvrdil, vymenili tam nejaku dosku... trvalo to 13 dni... poslali mi ho naspat, ze uz je vsetko OK... donesiem domov, zapojim... a cez DVI iba logo samsung a potom uz len standby rezim... a tma... kontrolka blika... ked som ho napojil priamo na nabehnuty Windows, tak to islo... po restarte tma... zasa na reklamacku... zasa mi to potvrdili... uz ma to nebavilo, behat hore dolu s tym monitorom... potom jednanie priamo cez SAMSUNG a vystaveny dobropis... nechcem sa opakovat, ale je to tak... mnoho ludi ma s tym problem... staci zagooglit na nete a najdete kopec odkazov na tento problem... mesiac som nemal ani monitor ani peniaze, len som mal opletacky s nim... vozil to hore dolu, no koho by to nenastvalo? Este dobre, ze som nebol zavisly na tom monitore, ze mam ine... takze ani to cakanie by mi nevadilo... lenze ked mi poslu naspat monitor zo servisu, ze je uz OK (co by mal byt uplne novy pri kupe OK a nie po zasahoch do novucickeho nepouzivaneho monitoru) a on nefunguje... tak to ma uz naozaj dopalilo... Tak ako aj Vy si tu myslite, ze problem je u nas... to si myslel aj predajca pokial to neodskusal sam... to si myslel aj servis pokial to neodskusal sam... mozno sa Vam raz taky monitor dostane do ruk a presvedcite sa o tom sam... ved si tu predsa ja a kopec ludi nevymyslame... ani ja by som neveril, keby mi to niekto povedal... ale je to tak... ja som na reklamackach nepochodil, neviem ako ostatni... som rad, ze mam uz iny model, znacke Samsung som ostal verny... ved nakoniec vsetky LCD co mam su SAMSUNG a som s nimi spokojny... a hlavne som rad, ze to uz nemusim riesit... ze mam klud... a mozem sa venovat manzelke :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Nerooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 23:29

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Nerooo »

caute raz som tu videl nieco o nastavenia brightnes a contrastu na t220 ze ako sa to ma spravne nastavit ale uz to neviem najst ak to niekto ma moze to sem este raz napisat pls
a este nieco ked vypnem PC tak v lavom hornom rohu blika DIGITAL a ANALOG a neviem preco :?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 7600X
RAM: Kingston Fury DDR5 16+16GB 6000MHz CL369
MB: GIGABYTE B650 GAMING X
VGA: Gigabyte GTX 1070
HDD: HyperX SAVAGE 240GB + 1TB Samsung 990 Pro
PSU: Be quiet 750 W
DVD: Samsung Super-WriteMaster DVDRW/RAM SH-S223C 16x16x22x22x SATA č blk
Mouse: A4tech T70
Mouse pad: Razer eXactMat
Keyboard: A4tech X7
Case: Fractal Design Define R2, Black Pearl + outtake fan Noctua NF-S12-1200
Cooling:Noctua NH-U12P SE2
LCD: Samsung T220
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 724
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa dodiken »

Nastav v menu auto source na manual a nemalo by to uz blikat.
Používateľov profilový obrázok
Nerooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 23:29

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Nerooo »

mam to auto source
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 7600X
RAM: Kingston Fury DDR5 16+16GB 6000MHz CL369
MB: GIGABYTE B650 GAMING X
VGA: Gigabyte GTX 1070
HDD: HyperX SAVAGE 240GB + 1TB Samsung 990 Pro
PSU: Be quiet 750 W
DVD: Samsung Super-WriteMaster DVDRW/RAM SH-S223C 16x16x22x22x SATA č blk
Mouse: A4tech T70
Mouse pad: Razer eXactMat
Keyboard: A4tech X7
Case: Fractal Design Define R2, Black Pearl + outtake fan Noctua NF-S12-1200
Cooling:Noctua NH-U12P SE2
LCD: Samsung T220
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 724
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa dodiken »

a mas to nastavene na auto alebo na manual?
ja ked mam nastavene auto source na AUTO tak mi to blika.
a ked mam nastavene auto source na MANUAL tak neblika.
Používateľov profilový obrázok
Nerooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: Po 03. Nov, 2008, 23:29

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Nerooo »

tak ano mas pravdu ked dam na manual uz to neblika THX
a ked vypnes PC tak aj tebe blika dole v pravo na monitore ta ledka ? alebo mam vypinat aj monitor ?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 7600X
RAM: Kingston Fury DDR5 16+16GB 6000MHz CL369
MB: GIGABYTE B650 GAMING X
VGA: Gigabyte GTX 1070
HDD: HyperX SAVAGE 240GB + 1TB Samsung 990 Pro
PSU: Be quiet 750 W
DVD: Samsung Super-WriteMaster DVDRW/RAM SH-S223C 16x16x22x22x SATA č blk
Mouse: A4tech T70
Mouse pad: Razer eXactMat
Keyboard: A4tech X7
Case: Fractal Design Define R2, Black Pearl + outtake fan Noctua NF-S12-1200
Cooling:Noctua NH-U12P SE2
LCD: Samsung T220
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa valistar »

jj blika
ja vypinam lebo mi to do oci svieti ked spim :)
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

mam taky mensi dotaz ... pametam si ze ked som ho mal novy od zaciatku tak sa dal mastavovat aj kontrast ... momentalne je na 85 a neda sa nastavovat ... neviete cim to moze byt ? inak slape vcelku v pohode a nic co by mi na nom vadilo ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa valistar »

asi mas nastaveny nejaky mod kde je kontrast konstantny - mozno dynamic contrast alebo nieco take
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Samsung SyncMaster T220

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

skusal som aj to menit ale nejako neuspesne ... isli nastavovat nastavenia aj cez softver v pc teraz to nejako nechce robit ... vymenil som grafiku tak rozmyslam ci to nieje aj tym ...

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"