Vymena 17"CRT za 19" LCD - oplati sa ???

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
manilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA - Ružinov

chod do toho

Príspevok od používateľa manilla »

cafte,

dnes som urobil uvedenu vymenu Samsung SyncMaster 757 DFX za Acer 1922as a zatial:

- podstatny rozdiel v ploche (16" vs 19", t.j. vyse 7 cm v uhlopriecke) - nielen velkost viditelnej plochy, ale aj upgrade rozlisenia z 1182x864 na 1280x1024
- mam viac miesta na stole
- mensiu spotrebu cakam :)
- fakt sa na to dobre pozera - mam tv kartu, takze vlastne mam uz aj lcd tv :)

lcdcko ma stalo 13 990, SK, druhy ponukali za 10990 (ale k comu :), zatial som nasiel jeden pixel trvalo svietiaci na cerveno, inak to vyzera dost v poho typ

dnes uz dostanes aj za tieto peniaze slusne lcd ...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Fajn rozhodnutie...ten monitor mam aj ja a je supeeer... :wink:
Akurat ty mas to stastie ze tam mas iba 1 cerveny bodik a ja tam mam ceveny a modry...ale skoro vobec ich nevidiet...toto uz je ale druhy lebo co som mal prvy som tam mal trosku vacsiu tu bodku a bola niekde pri strede moniotora a bola taka svetlozelena (straasne otravne) a ked som kukal film tak mi to dost cadilo...teraz uz je to v poho... fajn je ze sa da dobre tocit a vytahovat... tak ti prajem vela uspechov a radosti s tvojim LCD-ckom
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Kvoli tym vypalenim pixelom som si radsej zobral S-PVA ( tam su vypalene pixely cierne, tak je to ako zrnko prachu, ale nastastie ziaden som nenasiel ) ;)
A inak menil by som 17" crt za 19" LCD ten rozdiel vo viditelnej ploche je dost velky, kedze 17" crt ma videtelnu plochu iba 16" a rozdiel 3" je dost pekny, kedze lcd 19" je naozaj 19" ;) Porovnavane zo skolou kde su 17" IBM z mojim LCD teraz doma.

Obrázok
toto je z www.pctuning.cz

Uz len zase je otazne ci zobrat tn+film lcd, kde budu vypalene pixely casom pribudat a dost vadit, alebo radsej zobrat 20" a vacsie crt z kvalitnou obrazovkou :?
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"