rozhodenie textur + zamrznutie PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Armi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 15:25

rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa Armi »

Potreboval by som poradit s dost vaznym problemom.
O co ide: Stava sa to len kym mam pustenu hru, robi mi to u 2, ktore hravam takze predpokladam ze by to robilo u kazdej dalsej.
Jednoducho sa mi po odhadnem 5 az 30 minutach rozhodia dextury, pomenia farby atd. Niekedy to takto zostane hra este bezat a inokedy mi PC hned zamrzne.
Nejake poznatky:
- ak sa mi takto pokazia textury a nezamrzne to hned tak vypnem hru a pocitac zostane ok akoby sa nic nedialo, hru mozem spustit znova a mam zas par minut kym to spravy znova...
- Ak som len vo windowse tak sa vobec nic nedeje ako som spomenul je to problem len hier.
- pozeral som do "zobrazovac udalosti - system" tam som nenasiel nic pravidelne co by to mohlo sposobovat. Casto sa tam objavuje nejake upozornenie s TCP/IP ale predpokladam ze to bude len nejaka odozva nato ze mam pustene torrenty tak isto tam je 7 chyb vrade s popisom:
Zariadenie \Device\Ide\IdePort4 neodpovedá v danom časovom limite.
ale to sa stalo len raz a vsetko v priebehu asi 1 minuty s tym ze sa tam menilo iba cislo portu a uz sa to nezopakovalo hoci pocitac zamrza stale dokola.
- Pri zamrznuti PC mi zostane fungovat len myska ktora sa pohybuje bez najmensieho problemu ale tlacitka nereaguju.
- pri zamrznuti je pocut zvuk ktory ide velmi trhavo a spomalene ale obraz nerobi nic a ani PC nereaguje na nic okrem tej mysky

Pocitac som zrovna pred tyzdnom cistil od prachu + reinstalovaval win [XP]
napadlo ma ze to je asi HDD ale potom neviem preco by to robilo len v hrach. Tak zeby grafika? Dokaze sposobit zamrznutie PC? Moc ma nenapada co to moze byt. Snad ste o tom uz niekdo poculi tak dufam v nejake rady. :help:
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa newmi »

nake screenshoty by neboli?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Armi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 15:25

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa Armi »

samozrejme

Obrázok Obrázok Obrázok

nic sa neprehrieva pozeral som teploty, skusal som staru grafiku s tou som mal zle ofarbene pixely rozhadzane po celej obrazovke uz pri pusteni windowsu.
Dnes som nehal pustenu hru cely den najprv to po 1 hodine zamrzlo a rovno sa samo resetlo a nasledne to drzalo az cca 4-5 hodin neviem ci to neovplivnuje aj to ci v hre nieco robim alebo ju neham len tak bezat.
Napadlo ma ci to nemoze byt treba DirectX tak som dnes spravil obnovu systemu z par dni dozadu cim som vratil zopar instalacii. Momentalne cakam na prve zamrznutie po tejto zmene. Ale nedavam moc sanci tomu ze to pomohlo.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa newmi »

hm, tak daco podobne robi obcas mne len v mensje miere, ja to u man tipujem ze odchadza graficka, ma uz svoj vek a uz aj vetracik mi blbne. Drivery aj direct X som uz skusal a robi to vo viacero hrach a predtym to nerobilo a robi to aj po nanovo nahodenom wine, takze jednoznacne hw problem. Ale ked hovoris, ze tebe to robi aj pri starej grafickej, tak chyba bude asi dakde inde :?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Armi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 15:25

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa Armi »

nechcem to zakriknut ale zatial to vyzera slubne. Od obnovy bez zamrznutia.
No to mas ty dost zle, ani s druhou grafikou to asi nemozes vyskusat ked ti to robi tak zriedka
Naposledy upravil/-a Armi v Št 17. Dec, 2009, 00:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa newmi »

ale da sa to vydrzat, mam pocit ze sa len prehrieva, ked na chvilu vypnem hru alebo pc, tak sa to vrati do normalu, vsak uz sa rok chystam kupit novu ale nejak sa mi nedari nasetrit, vzdy na nieco ine miniem € :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Armi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 15:25

Re: rozhodenie textur + zamrznutie PC

Príspevok od používateľa Armi »

tak dneska mi ta grafika predsa len odisla.
Co sa presne dialo:
- pocitac odrazu bez akych kolvek predoslich priznakov zamrzol
- po restart nenabehol windows myslel som ze je disk v haji
- zistil som ze problem bol v nejakom subore pre grafiku - nv4_disp.dll
- win v nudzovom nabehol takze som ten subor vymazal a windows nabehol normalne ovsem s malym rozlisenim a farbami bez moznosti to zmenit
- skusil som nainstalovat iny starsi driver pri instalacii sa vypne obrazovka a nic sa nedeje,
- pokial tam ten dll subor je tak windows nikdy nenabehne do normalneho rezimu
- rozlisenie aj farby si kludne mozem nastavit na max ako som mal aj predtym ale stym ze win nepozna grafiku a tak nejdu spustit ziadne hry ale v momente nainstalovania ovladacov prestane PC fungovat.

mozno keby sa to aspon dalo nejak oblbnut lebo grafika ziavne ako tak funguje ale to asi nepojde... Myslim ze toto asi softwerova chyba nebude hoci sa to tak moze zdat. Ziavne mi zostava jedine kupit novu grafiku

//objednal som hd5770 :rolleyes: rozhodol som sa skusit ati po vela rokoch s nvidiou

Návrat na "Hardware všeobecne"