Problem so starsou doskou

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Problem so starsou doskou

Príspevok od používateľa izopd »

Zdravim vsektych pretaktovavacov.Mam jeden problem s doskou ALi M1543C(je to zo starsieho PC).Original ovladace k maticnej su pre win95 a ja som natiahol win98SE a samozrejme som narazil na nekompaktibilitu driverov s OS.tak po "DLHyCH" hodinach brusenia po nete som sa ako tak dopracoval k ovladacom ku zvuku,grafike tie aj funguju,lenze IDE driver mi pri instalacii vypise ze sposobi nekompaktibilitu a insataciu driveru nedokonci.nainstaluje len ALI utilities ale driver nie.V readme file je:DOS CD-ROM and IDE drivers will conflict with ALi bus master
driver in Win95/98. Please remove "mscdex" command line from
autoexec.bat and remove the specification "device=Your DOS
CD-ROM and/or IDE driver" from config.sys.
Nejako tomu nechapem co po mne chcu :? Babrem sa s tym uz par dni a zacinam uz :E takze Dakujem za vsetky radyktore ma zbavia tohoto utrpenia.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Skus v autoexec.bat vymazat riadok s "mscdex" a v config.sys zase vymaz riadok s "device="
A hlavne potom restartni PC
Potom by to malo fungovat
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

aha jednoducho povedane,ale keD som si vyhladal tieto autoexe bola tam len ikonka a neviem si predstavit ako mam v nej vymazat cokolvek.a config.sys je len subor takze???alebo si to myslel cez start,spustit...
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Pouzi Total Commander alebo podobny suborovy manazer. V nom si najdi tie dva subory a edituj ich podla toho co som ti napisal
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

toto je uz zrozumitelnejsie,odskusam a poinformujem.zatial dik.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

tak sa podrz,dodrzal som postup,editoval som cez total comander,uz viem ako si to myslel :wink: LENzE keD som restartol nabehol napisal ze zistil nove zariadenie a hlada ovladace.tak som mu ich nahodil restartol pre dokoncenie instal. a po Dalsom nabootovani mi zmizla cd-romka z ovladacieho panelu a comunikacion device furt zlte z otaznikom :? takze Dalsi restart,dal som mu obnovit ovladac z windowsu a nabehol a uz poznal aj cd-rom,aj odkaz na nu bol zase funkcny,ale IDE driver màtvy.pri pramej instalacii cez setup mi vyhodil hneD error a instal aborted.tak uz som sa ich opytal co ich stal ten komp ze asi poleti cez balkón lebo uz som bol :E skusal som to viac krat s tymi ovladacmi,stale rovnaky priebeh.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Hmmm... tak to je divne. A tie ovladace su k doske na 9x system? Skus na stranke vyrobcu najst nejake novsie k doske.
Skus stiahnut potrebny ovladac odtialto pre svoj win:

http://www.storagedrivers.com/companies/57.htm

Dufam ze to uz bude fungovat
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
bad_messiah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: PezinoK

Príspevok od používateľa bad_messiah »

Moze sa aj stat ze ti to nepojde bo tie chipsety Ali su na dve veci... ja som mal davnejsie Ali,,mal som problem s AGP ktory nefungoval s orig. ovladacmi a nic nepomohlo... skus najst co najaktualnejsie ovladce na nete,,ak nic nenajdes tak ja by som mal mat este drivre
RETRO POPIS : dlhšie som tu nebol :)
CPU: AMD Athlon X2 4000+ EE @ 3.11Ghz 1.38V,, AC Freezer 64 Pro,, RAM: 4GB 444Mhz/ 888 /2x Corsair 2GB/ ,, MB ASUS M2N E nForce 570 Ultra,, VGA: N9600GT 512 DDRIII ,, HDD:RAID 2xWD Raptor 150GB Raid 0,, DVD-RW LG/Teac... LCD: 2xLG 22"
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

dik za snahu ale presne tie ovladace v3.56 pre win98SE mam a robia co robia.ak mate niekto odskusane ovladace skuste mi ich poslat mailom malo by to zobrat ako prilohu.maju okolo 1.5M.MaxMan dik za snahu.

Návrat na "Základné dosky"