Nivová omáčka s cestovinami

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Už dlhšie som chcel skúsiť túto relatívne jednoduchú omáčku. Prísady:

Syr Niva
Sladka alebo kyslá smotana
Korenie podľa chuti obyčajne bazalka alebo pučený cesnak

Všetky prísady rozmiešame za studena v hrnci a necháme postupne rozpustiť na miernom ohni za neustáleho miešania, hlavne Niva musí byť na drobno posekaná alebo nastrúhaná.

MŇA BY ALE ZAUJÍMALO ČI OMÁČKU ROBÍTE AJ INÝM SPOSOBOM. NIEKTO DAVA K SMOTANE AJ MAJONEZU ALE TO BY SOM RADSEJ NESKUSAL.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa Lopik »

heh no fajn , akurat vcera som mal v restike kuracinu s nivovou omackou a straaasne mi to chutilo ... tak dik za recept :cool:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa killswitch »

odporucam nepridavat sladku kukuricu, pripadne ju poriadne premyt a vysusit. nedalo sa to zrat a zo slanej nivy bol sladky kukuricny jogurt :D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Priateľka robí nivovú omáčku takto:
nechá na panvici speniť mlieko, pridá nivu, aby sa roztopila, dochutí korením (používa provensálske) a zahustí troškou múky.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa Wizik »

Ja to robím aj so šunkou, na panvici na troche oleja opražím na kocky nakrájanú šunku, potom do toho pridám nastrúhanú nivu, nastrúhaný eidam (asi tak tretinu toho čo nivy), počkám kým sa syry roztečú a potom pridám kyslú smotanu a na dochutenie niekedy použijem štipku oregana, delikatesa. :good:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Nivová omáčka s cestovinami

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Ak chcete pripravit viac omacky pre viac hosti a neminut vela na Nivu je dobre pridat k smotane rovnake mnozstvo vody a cele koliesko taveneho syru. Zachova sa tak syrova konzistencia omacky a co je hlavne chut nakolko chut taveneho syra nie je vyraznejsia ako chut nivy. Tymto krokom objem omacky ztrojnasobite. Samozrejme muku pridat len trocha, menej ako polovicu objemu celeho kolieska taveneho syra.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)

Návrat na "Debata o všetkom"