DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa stano11 »

Zdravím

môj SMC router je na RMA a dočasne som si vypožičal tento router ale mám problém že nemôžem nájsť kde mam nastaviť MAC adresu pre LAN.
Mám u poskytovateľa nastavené MAC adresu a tú by som potreboval naklonovať v tomto routeru ale podľa všetkého sa to nedá. Našiel som síce dva možnosti kde sa dá nastaviť MAC ale v nastaveniach sa to prejaví iba u WAN.
Takže teraz zariadenie používam ako swich a na oboch PC mám nastavenú rovnaký MAC aby net fungoval ale bohužiaľ nefunguje to na 100%.

Prosím porade ako vyriešiť tento dočasný cca 2-3 týždňový problém.

Tu je manuál ja tam nevidím nastavenie MAC pre LAN :http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_ ... t_uziv.zip
Naposledy upravil/-a stano11 v Št 21. Jan, 2010, 12:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresi

Príspevok od používateľa Marek »

Nejak nechapem co riesis. Ved ked mas u poskytovatela zaregistrovanu nejaku MAC adresu tak na tom routri ju potrebujes nastavit prave pre WAN. Na ostatnych PC pripojenych do routra nemusis nastavovat nic, ziadne MAC adresy.
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresi

Príspevok od používateľa Patko19 »

no pichni si kabel do wan rozhrania a nan daj klonovat mac adresu ktoru ti dal poskitovatel.
musi to tak fungovat. ja to tak tiez pouzivam
vsetko mi je jedno
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresi

Príspevok od používateľa stano11 »

má niekto z vás tento router?
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresi

Príspevok od používateľa Danix64 »

Prosím uprav si názov témy a vymeň posledné písmeno za také, ktoré tam má byť :-) , mňa to dosť kare :D

Tak ako píšu ostatní. Treba nastaviť routru tu správnu MAC adresu a ostatné zariadenia môžu mať akékoľvek (rozdielné) MAC adresy (o ostatné sa už postará router). Lebo ostatné zariadenia - vnútornú sieť pod routrom už zvonku nebude vidno, iba router.
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa matopd »

Neviem o co Ti presne ide, ale tu mas manual a ostatne veci, co sa Ti mozu zist k 2700vke

http://www.attel.sk/podpora/produkty-dr ... 00vgst-sk/

M
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa stano11 »

ide mi o to že keď zapojím net do ADSL2+ konektoru tak internet neide

potrebujem nastaviť MAC na LAN viz obrázok na na strane 7 http://attel.cz/attel_sk/download/produ ... a%20SK.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

ale ono sa to nedá !
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa Marek »

Ja teda neviem ci sme nechapavi vsetci ti co sa ti snazime poradit alebo si nechapavy ty. Stale mi nejde do hlavy naco chces menit LAN MAC. Do LAN pripajas vsetky pocitace u teba doma, to s providerom nema nic spolocne a je mu uplne jedno aku mas MAC pre LAN a co mas pripojene dalej do routra cize v LAN. Ty potrebujes zmenit MAC pre WAN cize pre konektor kde pripajas internet (kabel zo steny od providera). Mam ale pocit ze na tomto routri vazne MAC pre WAN nezmenis, asi preto ze je to ADSL router.

Tento router mam doma, len ja nie som doma a najskor by som sa donho mohol kuknut v stredu takze viac asi neporadim.

Ak provider ma zaregistrovanu MAC adresu zariadenia ake moze byt pripojene na linku, tak mu zavolaj nech ti zmenia na aktualne zariadenie. Nemal by s tym byt problem.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa matopd »

Ajaj,

toto si pozeral, nemam to vyskusane, ale taka volba tam je...

Obrázok

M
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa Patko19 »

do tychto routrov daval t-com svoj upraveny firmware pre magio boxy, ktory blokoval nejake funkcie routra. bol to firmware oznaceny nejako HAG. automaticky sa to robilo ci clovek chcel alebo nechcel lebo to spustil t-com a kazdemu sa zmenil firmware na dialku.
http://www.vigor2700hack.info/?page_id=54" onclick="window.open(this.href);return false;
je nejaky navod ako rozchodit tie funkcie, co tam mozno teraz ani nemas a preto marne hladas WAN rozhranie a klonovanie MAC.
kamarat toto iste riesil a potom sa dopracoval k zaveru ze ten hag firmware sa neda stadial dat do prec, len pouzivat tie dalsie nastavenia po nahrani konfigu upraveneho. ma to nevyhodu potom ze ak nastavis na wifi WPA2 tak ti nepojde DHCP server a neprideli ti IP na wifi. budes sa musiet uspokojit s WPA1 alebo WEP.
mozno som pomohol.
vsetko mi je jedno
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa stano11 »

to že T-com tam dáva svoj upravený FW celkom dáva zmysel takto aj po resete tam zostávajú nastavenia ktorými bude net od t-com fungovať naďalej

a ja keby sa dalo ten FW prehrať bez aktuálneho (originálneho FW) by som sa do toho neohol púšťať (nie je to môj router a majitel aktuálne stále má iba t-com).

zatiaľ som vykuchtiľ ďalšie dočasné riešenie, net zapojený do NTB (MAC naklonovaný) a PC sa pripojuje cez WiFi AD-HOC (USB WiFi)

už sa neviem dočkať kým sa vráti môj SMC z RMA


(PS: uvažujem že si zadovážim náhradný router pre podobné prípady, alebo nechám SMC ako náhradu a kúpim jeden s USB, a ext. USB HDD BOX bude v sieti)
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa stano11 »

matopd napísal:Ajaj,

toto si pozeral, nemam to vyskusane, ale taka volba tam je...
M
Jj. pozeral a aj nastavil ale bez výsledku.
stano11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Galanta

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa stano11 »

Marek napísal:Tento router mam doma, len ja nie som doma a najskor by som sa donho mohol kuknut v stredu takze viac asi neporadim.
tak ako?
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: DrayTek Vigor 2700VGST nastavenie MAC adresy

Príspevok od používateľa Marek »

Ja som to uz doma nepozeral. Ved uz tu je screenshot s konkretnym nastavenim a skusal si ho. Ja keby som to aj skusal menit tak by sa nic nestalo.

Návrat na "Siete"