Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa Dan. »

Pýtam sa preto, lebo mi často v 2D trhá myš a občas sa mi stane, že PC ide až do BSOD hneď po nalogovaní do W7 (x64). Mám Gigabyte HD5850, mám ju pár dní a rovno som inštaloval nový Catalyst 10.2 a nedával som predchádzajúci hotfix, lebo som si myslel, že nový Catalyst tieto problémy už rieši a ten hotfix má v sebe zakomponovaný. Zahliadol a prečítal som články o problémoch s týmito GK, no nikde som nenašiel, ako sa to presne prejavuje. Ide o to, že si nie som istý tým, či mi nerobí problémy taktovaný CPU a RAM. Tie však vydržia 5 hodinový 100% load v Linxe bez padnutia. Môže to byť GK? A mal by som aj ku Catalystu 10.2 inštalovať hotfix?

Btw.: BSOD neviem špecifikovať, zobrazí sa na zlomok sekundy a potom sa PC reštartuje...

Ďakujem za akúkoľvek odozvu.

Dan.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa koco11 »

typicky problem s 5xxx radou sa skor prejavuje artefaktmi, ciarami a podobne..bsod podla mna sposobuje nieco ine...zdroj ti stiha?
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Dan, skus si ako prvu vec zaktualizovat BIOS na poslednu verziu (normalnu, nie beta), aj ked P55A by uz malo obsahovat opravy z novembra 2009.
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa Dan. »

typicky problem s 5xxx radou sa skor prejavuje artefaktmi, ciarami a podobne..bsod podla mna sposobuje nieco ine...zdroj ti stiha?
Ehm, pozri môj popis...
Dan, skus si ako prvu vec zaktualizovat BIOS na poslednu verziu (normalnu, nie beta), aj ked P55A by uz malo obsahovat opravy z novembra 2009.
Faugusztin, popravde, bola to úplne (doslova) prvá vec, čo som urobil... ver. F7, január 2010, nie je to beta...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Inac OC vylucis relativne jednoducho - uloz si OC profil, nasledne si nastav defaultne hodnoty a par dni funguj na defaulte. Ak sa to nebude prejavovat -> dovodom padov bolo OC. Ak bude problem nadalej pritomny -> problem je niekde inde ako OC.
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa Dan. »

Hej, rozumiem. OC profil mám uložený. Len mi nejde do hlavy, že som to testoval s Linxom, OCCT, Prime95, všetko vykazovalo stabilitu.
Ešte by som sa rád spýtal na ten hotfix. Nevieš prosím ťa, či v CCC ver. 10.2 je implementovaný?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mas stabilne PC pri plnej zatazi. A mas stabilne PC aj bez zataze, pri nizsich frekvenciach (EIST, C1E, Turbo)?
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa Dan. »

EIST, Turbo, C1E a všetko ostatné mám vypnuté...
No ale dobre, toto už ide do CPU, takže off topic. Skúsim ho ešte otestovať pár dní, uvidím, či bude vykazovať nejaké problémy, ak áno, loadnem default v BIOSe a uvidím, čo to bude robiť na základných taktoch.

Ešte sa vrátim na moment späť ku grafike. Neviem či to môže byť GK, ale po štarte PC (ešte pred bootom do Win) sa mi stalo, že obrazovka vyzerala ako keď starý TV nemal signál a obraz šumel, proste čierno-biele kocečky cez celý obraz - prirozdene u mňa nepohyblivé. Je možné, že by to súviselo s GK? (preto som začal topic v grafických kartách, lebo mi viacej vecí poukazovalo na túto možnosť, ale možno sa mýlim, teda preto sa pýtam...)

Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa koco11 »

dan pytal si sa ako sa prejavuje problem s tou radou....nato som ti odpovedal...
jedine co by som skusil je ina grafika ak nebude problem treba reklamovat...
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: Ako sa prejavuje problém s ATi 58xx?

Príspevok od používateľa Dan. »

Jasné, vďaka vám obom za odozvu, skúsim poriešiť.

Návrat na "Grafické karty"