Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@avixe: Sro 1 má najlepšie správy. Hlavne rádio žurnál. Ostatné rádiá majú podľa mňa správy dosť o ničom. - krátke, a nemajú napr. prehľad zahraničnej tlače.
@killswitch: Internetovú verziu ani ja nečítam, presne z toho dôvodu, že je tam toho málo, atď. Ale múdry človek predsa nedá na net všetok(drvivu väčšinu) svoj obsah, aby potom nezarobil. A noviny ti nikdo kupovať nekáže :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Shatterhand napísal: Hlavne rádio žurnál.
tak tak.. a este predtym nez zacnete konstatovat ze je to "vladne radio" si skuste vypocut.. radiozurnal je vzdy o 12tej 18tej 22hej a o pol noci je aj z predchadzajuceho dna..
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa GABO »

Toman napísal:- mne osobne na tej himne nic nevadi...
- v X okolitich krajinach to tak funguje a ties si nato zvikli a beru to ako samozrejmu vec
- a dokonca by sa mi pacili aj povinne skolske uniformi
- a co sa tika rozkou tak mi to pride zbitocne z 3 dovotou:
- cerstve pecivo sa v sacku zapary
- nik nevude vediet kolko dnove rozky su v sacku
- a ajtak ich dakto "omacka" ked ich bude do toho sacku ladovat

- riesil by som to tak ze predajne nad 50m2 musia okrem beznich rozkou ponukaj aj balene - nech si zakaznik vybere.

T. :-)

PS: - ale ak chce vlada chranit obcanou pred vyrusmi co stoja v noci za teskom, tak idea "rozku v sacku" je prekvapujuco spravna!
Nedá sa Toman na ten tvoj výtvor nereagovať...na hymne ani mne nič nevadí, predpokladám nikomu, ale zákonom to dávať :rolleyes: a to sa už opakujem X-krát. si predstav, že majú prijať zákon, že ak niekto nevie písať správne po slovensky tak bude pokutovaný..to ma len tak napadlo potom, čo som ten tvoj text lúštil ako ježka v kleci...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

zakon na podporu vlastenectva co sa tyka hymny neustanovuje pre teba ziadnu povinnost, toboz nie pokutu ;)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jemu uklada iba povinnost vypocut si kazdy tyzden raz hymnu, bez postihu ak tak neurobi. Ty ale nevidis druhu stranu problemu - teraz kvoli zakonu Slotovho jazvecika bude musiet kazda jedna skola vyriesit skolsky audiosystem (investicia c1), nakupit do kazdej triedy zakonom prikazane veci (investicia 2). Reakcia jazvecika na financne naroky ? To radsej ani nebudem citovat, lebo ma rozculuje este viac ako Fico - pritom na toho sa mi staci iba pozriet aby mi stupol tlak, staci povedat ze zo statneho rozpoctu to platene nebude a VUC to tiez nemaju v rozpocte, no a skoly tiez nie. Co na tom, ze nam bude do skol zatekat, ze nam bude padat omietka - hlavne ze budeme mat kazdy pondelok hymnu a v kazdej triede preaumbulu ustavy!
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

faugusztin napísal:Jemu uklada iba povinnost vypocut si kazdy tyzden raz hymnu, bez postihu ak tak neurobi. Ty ale nevidis druhu stranu problemu - teraz kvoli zakonu Slotovho jazvecika bude musiet kazda jedna skola vyriesit skolsky audiosystem (investicia c1), nakupit do kazdej triedy zakonom prikazane veci (investicia 2). Reakcia jazvecika na financne naroky ? To radsej ani nebudem citovat, lebo ma rozculuje este viac ako Fico - pritom na toho sa mi staci iba pozriet aby mi stupol tlak, staci povedat ze zo statneho rozpoctu to platene nebude a VUC to tiez nemaju v rozpocte, no a skoly tiez nie. Co na tom, ze nam bude do skol zatekat, ze nam bude padat omietka - hlavne ze budeme mat kazdy pondelok hymnu a v kazdej triede preaumbulu ustavy!
neuklada mu povinnost vypocut si kazdy tyzden raz hymnu...
ja tu druhu stranu nevidim preto ze tu nieje, ta tu bude a bude ju mozne komentovat az bude hotove vykonavacie nariadenie, resp.

fuu a ten argument so zatekanim, no neviem ... pride mi to ako vyhovorka, chodil som do 5 skol, zacalo zatekat len v jednej, a to v jednej miestnosti, skola kupila do miestnosti projektor za 200 tis. a o dva roky opravila aj tu strechu
na naklady spojene s vykonanim zakona budu urcite vyclenene prostriedky z rozpoctu ministerstva skolstva
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

To nebola vyhovorka, to bol priklad - ide o to, ze kvoli Rafajovmu vymyslu vlada skolam neprida - takze bud si to vykompenzuju z vlastneho alebo im prida VUC.
"Som presvedčený, že každá škola si prostriedky na štátne symboly nájde. Pretože to je vyjadrenie tej školy o tom, ako si váži štátne symboly, to je aj o postoji k štátu, to nie je len tak, ako sa to vy snažíte dehonestovať, o tom, kto to zaplatí," povedal Mikolaj.
Vies, keby ten zakon neprijali teraz ale napr. pred 2 rokmi, tak by sa dalo o nejakom zmysle diskutovat. Prijatie zakona teraz, tesne pred volbami nie je nic ine ako predvolebna propaganda pre svoje publikum za peniaze niekoho ineho. Osobne som zvedavy, ci napr. Fico do volieb nevytiahne nejaky letny prispevok pre dochodcov v style vianocneho prispevku.
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

no ved ja som sam zvedavy... nechajme sa prekvapit ako to bude s tymi financnymi zdrojmi na vlajky a repraky..

a keby si bol na ficovom mieste tak by si predpokladam take nieco nespravil.. hm?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Gudas »

...ak sa na to pozriem odpredu či odzadu, stále neviem, či ten zákon niekomu nejaký skutočný problém rieši. Lebo ak nie, tak WTF?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1478
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sangala »

dnes som bol u starkych a spytal som sa na tento zakon a reakcia: Vsak konecne poriadny zakon. Ti mlady si nevazia uz nicoho. Ani vlastneho statu vsak kolkati nevedia hymnu... atd taket reci Cize vidime ze vlada si polepsila u dochodcov a starsich ludi :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Presne tak, staré babky pôjdu zase len voliť toho vypatlaného darmožráča, lebo on im zvýšil dôchodky, zaviedol hymnu atď.. Ale to, že tie príspevky nešli z jeho vrecka a pracujúci ľudia ich aj s úrokmi zaplatili, to už ich netrápi.. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

ak by som bol socka na pridavkoch, tak by to bolo aj mne u riti
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Gudas napísal:...ak sa na to pozriem odpredu či odzadu, stále neviem, či ten zákon niekomu nejaký skutočný problém rieši. Lebo ak nie, tak WTF?
keby si byval od galanty nizsie, mozno by si vedel.. resp. chod sa tam pozriet do nejakej skoly

btw. vieme vsetci slova hymny? myslim vsetky a bez pochybnosti... hm?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

A ty si bol ? Uplne ma fascinuju tie dojemne pribehy ludi, co pridu zo Ziliny a hnusni spoluobcania madarskej narodnosti s nimi odmietaju v obchode komunikovat po slovensky... Pritom ja aj ked som madarskej narodnosti, tak vzdy hovorim v obchode po slovensky, kedze neviem ci prave nenatrafim aj doma v Sturove prave na predajcu, ktory vie iba po slovensky - a cuduj sa svete, za mojich 29 rokov zivota som este ziaden z nich nemal problem odpovedat mi recou vasho kmena :-).

Tento zakon nie je nic viac a nic menej ako predvolebna propaganda SNS pre "narodne citiacich volicov", nic viac, nic menej. Zda sa, ze to bohuzial funguje, a namiesto toho aby sme sa bavili o dalsom super obchode SNS sa bavime o tomto blbom zakone.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Viem všetky slová hymny, ale žeby som sa cítil nejako viac ako niekto iný, to nejako nie...
Podľa mňa je to úplná hlúposť s tou hymnou a už len za to, ako Slota vyrába problémy s Maďarmi, tak aj za to by mal dostať kopanec do vajec....
Jeho reči počúvajú zakomplexovaní bujaci, čo majú vo svaloch hojno a v hlave :shit: .
Prečo nedajú niečo normálnejšie? Podľa mňa to robia presne kvôli dôchodcom... + možno si liečia komplexy.
Podporovať nacionalizmus je podľa mňa dosť extrém, pretože sa pozrie na dnešných tzv. nacionalistov.
Teraz sa asi veľa ľudí vyjadrí, že im vôbec nacionalisti nevadia, ale keď raz len tak bez príčiny Vás zbijú, zmeníte názor...

Návrat na "Debata o všetkom"