Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

avixe napísal: btw. vieme vsetci slova hymny? myslim vsetky a bez pochybnosti... hm?
Áno, ja osobne viem. Nepotrebujem ich počúvať každé ráno.. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Matusak »

mne to osobne nevadí, máme velmi peknú hymnu s peknými slovami a nemáme sa za čo hanbiť.
asi si kúpim nejakú vlajočku a dám si ju do izby, alebo este lepšie zavesiť z balkóna

k tým rohlíkom (včera som sa o tom dopočul) a je to pekná hovadina, neviem si predstavit trebars v Tescu, Terne, a pod. ako by to fungovalo, stačí že je šóra na salámy, teraz bude aj pri rožkoch ? že ti to bude dávať predávačka, ďalšia pozícia Naberač rohlíkov :laugh:
ja si niekedy zoberem sáčok na ruku a tak naberám, alebo keď ten sáčok na paprči nemám tak jednoducho zoberem ten rožok ktorého sa dotknem a neprehrabávam sa v tom, videl som aj také extrémy ako sa malá cigánka prehrabávala medzi rožkami :nono: samozrejme aj bielych ľudí som videl, zobere rohlík do ruky pozre naň a hodí ho späť, jednoducho hnus
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
hurikan69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec (35)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa hurikan69 »

Vraciame sa spat. Ale nevadi aspon bude 1 maja opat sprievod. :D
Mozno bol ten zakon odsuhlaseni naschval aby opat nieco horsie zakril, ale je to uz jedno.
Tie rozky a pod. je pekna somarina, kazdy normalny clovek si zobere sacok na ruku a tak nabera a ked proste nema tak zobere da do sacku a ide dalej.

Ze hygiena, sa pozrime na nase deti a alebo uz aj na nas. Kazdy mame skoro nejaku alergiu, stale sme chory a to je tou prehnanou hygienou. Ale je pravda ze ked by som videl tu ciganku, tak ten rozok odtial nezoberem. xP
CPU: FX6300@3800MHz, CPU Cooler: AC EXTREME, MB: ASUS M5A97 R2.0, RAM: KINGSTONE 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11, GPU: SAPPHIRE HD5750 1GB @860MHz/1355MHz, HDD: Kingstone V300 SSD 120GB + WD Green 1,5TB, Audio: Audigy 2 ZS, Zdroj: Seasonic SS-500ET 80plus, CASE: Antec 300, CASE Cooler: 2x Noctua NF-S12-800 + NOCTUA NF-S12A FLX, LCD: LG 24" 2441V-BN
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Gudas »

Áno, hymna je pekná, silná, ale...
Keď ju budeme počúvať nonstop, nakoniec nám všetkým zovšednie, a aj pri nejakej špeciálnej udalosti (kde si myslím že by sa mala iba hymna hrať) ju v podstate nakoniec prepočujeme.
Poznáme to všetci - ak sa nám aj nejaká pesnička páči, po tom ako ju v rádiu opakujú donekonečna, páčiť sa prestane a zovšednie, až ju nakoniec prepočujeme, prípadne sa nám znechutí... Nechcite mi povedať, že to u hymny bude iné...
avixe napísal:keby si byval od galanty nizsie, mozno by si vedel.. resp. chod sa tam pozriet do nejakej skoly
A ten problém je?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

faugusztin napísal:A ty si bol ? Uplne ma fascinuju tie dojemne pribehy ludi, co pridu zo Ziliny a hnusni spoluobcania madarskej narodnosti s nimi odmietaju v obchode komunikovat po slovensky... Pritom ja aj ked som madarskej narodnosti, tak vzdy hovorim v obchode po slovensky, kedze neviem ci prave nenatrafim aj doma v Sturove prave na predajcu, ktory vie iba po slovensky - a cuduj sa svete, za mojich 29 rokov zivota som este ziaden z nich nemal problem odpovedat mi recou vasho kmena :-).

Tento zakon nie je nic viac a nic menej ako predvolebna propaganda SNS pre "narodne citiacich volicov", nic viac, nic menej. Zda sa, ze to bohuzial funguje, a namiesto toho aby sme sa bavili o dalsom super obchode SNS sa bavime o tomto blbom zakone.
bol som bol, a Sturovo je nahodou celkom v pohode, bol som tam pár krat na dovolenke ked som bol decko a vedeli tam po slovensky tusim vsetci, ja mam vela kamaratov madarov, ved byvam na intraku a aj sami povedali ze situacia nieje taka zla ako si vela slovakov, hlavne zo severu mysli.. ale tiez priznali ze v niektorych dedinach pomaly ani nevedia ze su na slovensku, v triedach maju povesanych na stenach len madarskych umelcov atd....
zakon je robeny prave pre tieto extremy... a uz ked ustava zarucuje pravo byt voleny do samospravy a pracu v samosprave aj cudzincom s trvalym pobytom tak ten slub je podla mna az nutnostou..
a to ze je zakon sucastou predvolebnej kampane sns asi ani nikto nepochybuje :) urcite je to ale lepsi sposob ako vyrok o mikloskovi
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

A Štúrovo je pritom mesto s 68% madarov a iba 28% slovakov. V niektorych dedinach - nuz ako iste vies, dediny su vacsinou domenou starsich ludi, ktorym sa akosi menili hranice nad hlavou x-krat, a pravdupovediac - len malo ludi sa zacne v dospelosti ucit dalsi jazyk, navyse ak zije v prostredi kde jednoducho ten jazyk nepotrebuje.

Skus si realne predstavit, kam asi podla teba chodi taka 70 rocna babka v dedinach, kde je 90-100% obcanov madarskej narodnosti ?
1) do miestneho obchodu, kde samozrejme predavac hovori po madarsky, ved je z tej istej dediny
2) do najblizsieho mesta, kde je tiez majorita madarsky hovoriacich ludi, prinajhorsom ak natrafi na niekoho kto nevie po madarsky, tak jej niekto pomoze, pripadne dobehne druhy predavac ktory po madarsky vie
3) do kostola, kde obsluzi omsu madarsky hovoriaci knaz
4) do zahradky atd.

Ohladne obrazkov umelcov - nuz, tebe osobne vadi ze namiesto nejakeho Stura,Bernolaka atd maju v skole s madarskym jazykom Liszta, Bartoka atd ? Mat tak tvoje "problemy"...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

To je presne to, na čo som chcel poukázať...
Slotovci kecajú kktiny a takto to dopadne. No a čo, že kecajú po maďarsky, pokiaľ mňa osobne neobmädzujú, nech si tam aj farbia chodníky pastelkami, je mi to jedno.
Nadávame na Maďarov, ale veď oni nám nič nerobia. Bol som cez leto v Maďarsku a poviem Vám, celkom iné správanie ako u nás... Všade boli milí a snažili sa pomôcť, čo sa u nás nejako nedeje. *
Starých ľudí by som nechal na pokoji, veď si už svoje odrobili a nech si pekne oddychujú, ja by som sa na ich mieste tiež neučil iný jazyk.
Rob tak, ako chceš, aby robili druhý tebe.Nechápem, prečo toľko ľuďom vadia Maďari ... Veď pracujú, nerobia nejaké problémy, tak prečo? Lebo nejaký Slota, ktorý kecá nonstop o Maďaroch, hlavne v krčme, keď ostatným rozdáva silné myšlienky, tak preto? Veď to je smiešne.
Nad tým sa treba kus zamyslieť, usúdiť, čo by si ty/ste vy robili na ich mieste a potom komentovať...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Matusak »

faugusztin napísal:navyse ak zije v prostredi kde jednoducho ten jazyk nepotrebuje
pre mňa za mňa nech sa maďari rozprávajú medzi sebou po maďarsky (veď to im nikto nezakazuje), trebars aj v obchode, ale nech láskavo hovoria po slovensky keď tam príde slovák(alebo nie že slovák, ale človek hovoriaci po slovensky). stalo sa mi že dotyčná osoba nevedela ani ceknúť po slovensky(samozrejme nehovorím o situacií že som potreboval pomoc na ulici dakde,ale normálne na recepcii) a toto je HANBA toho človeka že žije na Slovensku a nevie ani ceknúť - a to že žije v prostredí kde ten jazyk nepotrebuje tak to je chabá výhovorka, nakoniec aj tak žije na Slovensku že? keď bude potrebovať sanitku a celá rodina hovorí len maďarsky, tak ešte aby si sanitky vozili tlmočníkov(berme prípad že záchranár nevie po maďarsky) jednak škodia sebe a aj ostatným, keď "zdržujú" záchranárov tým že sa snažia rukami nohami vysvetliť že čo im je. a myslím si že základy nieje problém sa naučiť... samozrejme nenarážam na maďarov čo tu žijú niekoľko mesiacov, ale na takých čo tu žijú väčšinu života.
poznám aj takú situáciu že človek volal do lekárne dakde na juhu slovenska a ako sa mu ohlásili ? po maďarsky ! :rolleyes: ešte aby sa človek bál že sa dovolal do Maďarska a pritom je na Slovensku. jedine mi vadia takéto veci keď sa dejú

Gudas : to je pravda, kludne by stačilo si vypočuť hymnu 1x do mesiaca, alebo každé 2 týždne... ale určite nie stále.
Krutibrko napísal: nech si tam aj farbia chodníky pastelkami, je mi to jedno
toto ma pobavilo :laugh: samozrejme s tebou súhlasím, tiež mi je jedno čo si tam robia pokial mňa osobne neobmedzujú
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Matusak napísal:stalo sa mi že dotyčná osoba nevedela ani ceknúť po slovensky a toto je HANBA toho človeka že žije na Slovensku a nevie ani ceknúť - a to že žije v prostredí kde ten jazyk nepotrebuje tak to je chabá výhovorka, nakoniec aj tak žije na Slovensku že? keď bude potrebovať sanitku a celá rodina hovorí len maďarsky...
tak co ti vadi? pises, ze ti je jedno, ci si tam budu pastelkami pisat po chodnikoch. potom ti to zase az tak uplne nie je, v dalsej vete zase ano.
ako si spravne napisal, tak je to problem konkretnej osoby, ked si nebude vediet zavolat sanitku. poviem to tvrdo, ale pre mna za mna nech skape, co ma je do toho. je to jeho problem, ak nebol dost mudry na to, aby sa naucil par slov po slovensky. stale ale nechapem, preco by som mu to mal prikazovat zakonom?
to, ze sa niekto nevedel dohovorit v lekarni je stale iba problem lekarne. nepreda liek a pride o zisk. ich chyba. ak vidis dieru na trhu a myslis, ze tam zije tisice slovakov, ktori su bez liekov, len kvoli recovej bariere, tak nech sa paci. mozes otvorit byznis a predavat len po slovensky. drzim ti palce a prajem skore prebudenie do reality.

najvacsi problem nasej spolocnosti je to, ze kazdy ma toto skurvene bolsevicke myslenie, ze vsetko za nas bude riesit stat. stale potrebujete este aj v novom tisicroci nejakeho ozraleho vodcu, ktory bude viest vase zivoty a vy mu budete slepo verit, ze vyriesi vase problemy. wake up!
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Matusak: Prečo by som mal nútene počúvať hymnu v škole? Aby sa mi zhnusila a robil som si z nej srandu? Alebo prečo?
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Matusak »

killswitch : ja som napísal že pokial mňa neobmedzujú tak mi to je celé uriti, ale obmedzovanie je to čo som napísal tie príklady, ja by som to prikázal zákonom len tým čo robia s ľudmi, teda keď chceš pracovať na takom mieste kde stretávaš ľudí hovoriacich slovenčinou, ale určite by som nezamestnal niekoho kto nevie ani ceknúť po slovensky na Slovensku...
ja byť štátom tak dávam sankcie tým spoločnostiam čo si dosadili za to dané miesto (či už to je v obchode, alebo hocikde inde) človeka ktorý nevie po slovensky (samozrejme ak si tú slovenčinu daná pozícia vyžaduje)

Krutibrko : neviem teraz ako to má byť v zákone že ako často sa má hrať, ale myslím že ti neuškodí si ju vypočuť 1x do mesiaca alebo 1x za 2 týždne, pokiaľ to má hrať každý deň tak to je choré samozrejme a nezávidim ti v tom prípade ju počúvať v škole :) pozri pokiaľ ju počúvať nechceš, tak dojdi do školy až keď bude po nej ;)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

faugusztin napísal:A Štúrovo je pritom mesto s 68% madarov a iba 28% slovakov. V niektorych dedinach - nuz ako iste vies, dediny su vacsinou domenou starsich ludi, ktorym sa akosi menili hranice nad hlavou x-krat, a pravdupovediac - len malo ludi sa zacne v dospelosti ucit dalsi jazyk, navyse ak zije v prostredi kde jednoducho ten jazyk nepotrebuje.

Skus si realne predstavit, kam asi podla teba chodi taka 70 rocna babka v dedinach, kde je 90-100% obcanov madarskej narodnosti ?
1) do miestneho obchodu, kde samozrejme predavac hovori po madarsky, ved je z tej istej dediny
2) do najblizsieho mesta, kde je tiez majorita madarsky hovoriacich ludi, prinajhorsom ak natrafi na niekoho kto nevie po madarsky, tak jej niekto pomoze, pripadne dobehne druhy predavac ktory po madarsky vie
3) do kostola, kde obsluzi omsu madarsky hovoriaci knaz
4) do zahradky atd.

Ohladne obrazkov umelcov - nuz, tebe osobne vadi ze namiesto nejakeho Stura,Bernolaka atd maju v skole s madarskym jazykom Liszta, Bartoka atd ? Mat tak tvoje "problemy"...

myslim ze ti ktori su zaujati voci madarom, su zaujati bud koli tomu ze nevedia o nich nic alebo koli tomu ze poznaju historiu a boja sa aby sa neopakovala.... medzi tych patrim napriklad aj ja aj ked nie nejak extremne, zakon na podporu vlastenectva podporil moje vlastenectvo uz len tym ze viem ze niekto nieco robi... a ano mne vadi ze tam je namiesto Bernolaka Bartok... som z tych co sa o buducnost slovenska bojim na zaklade toho co sa tu dialo tisic rokov.. :rolleyes: nikomu svoj nazor ale nenutim
... napriek tomu osobne poznam len madarov co su mozno vacsi slovaci ako ja.. tzn. vstanu na hokej s finskom... atd., s madarom chodim do posilky... chodim s nimi aj do skoly... mam nainstalovany windows od madara :) (SK langpack included)

na druhej strane ti ktori voci madarom nemaju nic, su takisto taki koli tomu ze nepoznaju historiu, alebo ti ktori ju poznaju ale ju povazuju za prekonanu a neboja sa ze by sa mohla opakovat...

na strane tretej ti, ktorym to je jedno a maju vela inych problemov... ;) (co je mozno najlepsi status pre jednotlivca)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Matusak napísal:ja som napísal že pokial mňa neobmedzujú tak mi to je celé uriti
ja byť štátom tak dávam sankcie tým spoločnostiam čo si dosadili za to dané miesto (či už to je v obchode, alebo hocikde inde) človeka ktorý nevie po slovensky (samozrejme ak si tú slovenčinu daná pozícia vyžaduje)
tak uz sa konecne rozhodnes, ci ti to vadi alebo nie?
neviem teraz ako to má byť v zákone že ako často sa má hrať, ale myslím že ti neuškodí si ju vypočuť 1x do mesiaca alebo 1x za 2 týždne
no vidis a diskutujes o niecom, o com sam priznavas, ze nic nevies...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Matusak: pokiaľ viem, tak každý pondelok ráno sa bude hrať.
Skús chodiť pravidelne neskôr, skončí to 2 zo správania, aspoň teda u nás... :)
Takže budem musieť počúvať... ( ako nejako to prežijem, len každý pondelok, to bude kus o držku )
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

inak pekny nazor, ktory som nasiel v diskusiach na aktualne.cz:
"A přitom neříká nic, než to co si myslí ...".

Jak na tento příspěvek reagovat?
Bohužel, v našich zeměpisných šířkách (a myslím tím jak Čechy, tak Slovensko) má u obecného lidu mnohem větší respekt hospodský hulvát a primitiv, nežli inteligent. Slotova SNS je obchodní společností, která profituje (a to doslova) na primitivním, zakomlexovaném nacionalizmu a, jak jsem už uvedl, obecném obdivu k hulvátství, které si spousta lidí plete s upřímností. Podle slovenských politologů a historiků nemá tato Slotova SNS, kromě jména, pranic společného s původní SNS. Pro "upřímného" primitiva, opilce a hulváta je to jen tunel k majetku.
Zdeňku, naprosto s vámi souhlasím. "Obchodní společnost" opravdu vzešla z řad omezenců, kteří se prohlašují za vlastence. Podle mne vlastencem není člověk, který se bije do hrudi a křičí "Som Slovák". Být vlastencem může být jen ten, kdo nemá mindráky, kdo něco umí a jeho žebříček hodnot je sestaven úplně jinak. Vykřikovat do světa "kdo jsem" ti velcí, moudří, talentovaní... nikdy nemuseli.

Návrat na "Debata o všetkom"