Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Matusak »

killswitch : prepáč že nepoznám ten zákon od a-z, môj názor som si utvoril na daných veciach čo o tom viem (priznávam nepoznám ho od a-z). tak som sa rozhodol teda aby si bol spokojný, áno vadia mi maďari ktorí tu žijú niekoľko rokov a nevedia ani mäkké f po slovensky, to isté mi vadí aj na iných národnostných menšinách (aby si si nemyslel že som len proti maďarom). takisto podporujem zákon o vlastenectve. to hranie každý týždeň je trošku prehnané ja by som skôr pozmenil na 1x do mesiaca, pretože ako často počuješ slovenskú hymnu ? (nepočítaj to že si ju môžeš kedykoľvek vypočuť na internete, pretože nie každý má tú možnosť) aspon sa ju každý naučí naspamäť. ja som ju nepočul ani nepamätám, azda na nový rok som ju tuším počul.

krutibrko : tak každý týždeň je pritiahnuté za vlasy trošku za pár týždňov to každému zovšednie. ale pokiaľ to schvália tak si asi nepomôžes. nikto si nepomôže. poprípade si zadováž štuple do uší
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Matusak: od toho tu máš základnú školu a hudobnú výchovu + dejepis, vlastiveda atď.....
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Matusak napísal:killswitch : prepáč že nepoznám ten zákon od a-z, môj názor som si utvoril na daných veciach čo o tom viem (priznávam nepoznám ho od a-z). tak som sa rozhodol teda aby si bol spokojný, áno vadia mi maďari ktorí tu žijú niekoľko rokov a nevedia ani mäkké f po slovensky
A napriklad mne vadia slovaci, ktori maju gramatiku ako... ani neexistuje na to prirovnanie (toto nie je na teba). A typicky su to prave "hejslovaci", ktory zaroven hlasaju "y/i, mne je to jedno, pisem ako mi v tom momente napadne". Kvoli tomu ale predsa nebudeme prijimat zakon, kvoli ktoremu budu musiet kazdy pondelok diktat...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Matusak »

áno súhlasím s tebou čo sa týka gramatiky, tiež sa mi podarí občas nejaký ten kiks. ale už to tolerujem, kamarát tiež písal strašné hrúbky, tak som to nevydržal a som ho začal opravovať ale potom mi povedal že má dislexiu a disgrafiu, čiže tá gramatika ma už nevie rozhodiť až tak moc.
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Mňa osobne vie rozhodiť tzv. pokec style, príklad: *woooow, že jakáá nowinkáá paná a ja máám býť ticho panááá!!! *

A to je ešte tá miernejšia verzia.
Ale meniť kvôli tomu zákon... :hysterical: ( ja sa iba smejem už zo všetkého a to som hlúpy, neplnoletý... )
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

faugusztin napísal: A napriklad mne vadia slovaci, ktori maju gramatiku ako... ani neexistuje na to prirovnanie (toto nie je na teba). A typicky su to prave "hejslovaci", ktory zaroven hlasaju "y/i, mne je to jedno, pisem ako mi v tom momente napadne". Kvoli tomu ale predsa nebudeme prijimat zakon, kvoli ktoremu budu musiet kazdy pondelok diktat...
ani mi nehovor... je to hanba,.. niekto bojuje storocia o slovensky jazyk a potom to takto dopadne :(
Používateľov profilový obrázok
Julius
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Št 08. Jan, 2009, 19:28
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Julius »

avixe Št 11. Mar, 2010, 21:20
zakon na podporu vlastenectva co sa tyka hymny neustanovuje pre teba ziadnu povinnost, toboz nie pokutu ;)
Hééééjjj tííí "Slováci" bodujú:

Štátna školská inšpekcia bude vykonávať inšpekcie, pri zistení nedodržiavania zákona pôjde upozornenie, a keby ani upozornenie pán riaditeľ nedodržal, inšpekcia má kompetencie dať návrh na odvolanie riaditeľa“, povedal včera Ján Mikolaj (SNS) v STV.
Slota: Riaditelia škôl sú asi satanisti

a ešte šalená Anča:
Viete, čo sa ma najviac dotklo? V smečku na internete doslova človek, ktorého ja považujem za nenormálneho, za úchylného, hovorí o tom, že štátny znak je nejaká zmrzlina s anténkou a trojfarebná deka“, rozčúlila sa v piatkovej diskusnej relácii televízie Joj Belousovová.
Belousovovú rozzúrila humoristická relácia na SME.sk

Obrázok
Slota: Sú to feťáci

BTW: SNS by som zakázal, ako to bolo v prípade pospolitosti s Kotlebom.
CASE: CoolerMaster Centurion 534 Lite S Window, MB: MSi 770-C45 + EVERCOOL Serpent NCA-610EA, CPU: AMD Phenom II X4 B45@3,1GHz + CM Hyper TX3, RAM: 2x2GB Kingston DDR3 1333 Cl9, VGA: Sapphire HD5770 512MB@900/1250MHz, HDD: WD 3200 AAKS, Samsung SP F3 1TB, PSU: Seasonic SS400ET 80+, LCD: LG Flatron W2242PM, KEY: Steelseries MERC Stealth, MOUSE: Gigabyte m6980 mPAD: CM Storm HS-M Battle SSK
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

@Julius

fiha... no ak je teda faugusztin riaditel skoly tak pardon... odpovedal som totiz na jeho koment a doslovne som napisal "pre teba" neustanovuje povinnost
Naposledy upravil/-a avixe v So 13. Mar, 2010, 11:12, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nechapem ako si k tomu dosiel, ze by som nieco mal so skolstvom...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

http://www.sme.sk/c/5283302/slota-nepoz ... hymnu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To je cock
Pepacte mi vyraz, ale inac sa to neda...
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

//Snake: Ešte raz sem niečo takéto písneš, a letíš, iba FYI :rolleyes:
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Snake »

Krása, čo vám poviem :-)
Obrázok





.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

Matusak napísal:...pre mňa za mňa nech sa maďari rozprávajú medzi sebou po maďarsky (veď to im nikto nezakazuje), trebars aj v obchode, ale nech láskavo hovoria po slovensky keď tam príde slovák(alebo nie že slovák, ale človek hovoriaci po slovensky)
Pretože to majú všetci zelenými svetielkami na čele, že achtung, hovorím po slovensky!

Prečo majú k***a všetci pocit, že im každý musí doma rozumieť? Podľa akého paragrafu, či čoho musím na Slovensku mať znalosť jazyka slovenského? Prečo by predavačka, čo na niekoho vybafne po maďarsky nemohla na Slovensku na nejakom výmennom pobyte v rámci Tesco programu výmeny predavačiek? Možno je na Slovensku týždeň a učí sa... ale nie, ona má zelenými svetielkami napísané, že to tak neni.

Prečo akože by na recepcii hotela Slovan v Dolnom Kubíne nemohla robiť Srbka, čo by nevedela ani slovo po slovensky, ba ani po maďarsky? Pokiaľ to je súkromná recepcia, ja si tam zamestnám aj astmatických černoškov a je moja vec, či sa tam s niekým dorozumejú, či si pri záchvate zavolajú sanitku, alebo či mi od hladu obžerú nábytok. Je to môj nábytok a môj problém.

Že príde sanitka do maďarskej rodiny a všetci zomrú na hnačku, lebo nevedeli povedať, čo im je? A nikto nemal ruky, ani nohy a nemí boli do jedného. Pretože keď dôjde sanitka a vidí, že sa hungaroobčan trepoce na zemi a pení mu z tlamy, tak nebudú vedieť, či je prechladnutý, alebo zjedol tvaroh na večeru? Angličtina, nemčina samozrejme neexistuje, my sme lekári, ne tlmočníci, nerozumieme vám, dovi?

Nepochopím tú predstavu, že Slovák a Maďar...
M: Jónapot, én keresni Bratislavský ulica, nemtudni hol?
S: Hovor na mňa po slovensky, lebo ti nerozumiem!
M: Wtf?
S: Hovor na mňa po slovensky, lebo ti nerozumiem!
M: Kéremszépen, Bratislavský ulica...(ukazuje pred seba)?
S: Hovor na mňa po slovensky, lebo ti nerozumiem, hluchý si?
M: Ke? Nerozumyem? (Vyťahuje mapu Bratislavy, ukazuje prstom)
S: Daj to do p""i, to neni po slovensky, ja tomu nerozumiem, tu si na Slovensku!
M: (Zastaví Egypťana v košeli, čo ide okolo)... Bratislavský ulica, nemtudni hol?
E: (vycerí zuby, ukáže prstom pred seba)... ahooooj, bratislavský tam...

takto?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

scorp... nie..
je rozdiel medzi cudzincom a obcanom SR
pokial su cudzincovi zarucene zakladne prava a slobody, a niektore politicke prava.. obcanom SR zabezpecuje aj hospodarske, socialne a kulturne prava, ktorych uplatnovanie zavisi od toho kolko ma SR penazi, dalej od toho aku mame kulturu a ako silne socialne orientovanu vladnu garnituru...
obcan napriklad dostava prispevky statnej pomoci a statnej socialnej podpory, co stoji stat peniaze a ine usilie..
podla zakona o obcianstve pri nadobudani statneho obcianstva takmer bez vynimky musis preukazat ovladanie slovenskeho jazyka predpisanym testom, takisto je to vo francuzsku a inych demokraciach..
preco to tak je?
pretoze stat nema zaujem "vychovavat cudzincov" ale ide mu o buducnost Slovenska... keby si sa mal ty starat o cudzie dieta, myslim ze by si takisto uvazoval nad osvojenim.. aby si nevychovaval cudzie

tu len take porovnanie, neviem ci celkom vecne....
mas zahradku so slovenskou odrodou zemiakov, hned vedla teba je zahradka s madarskou odrodou.. casom sa ti dostane madarska odroda do tvojej zahradky.. co s nou urobis? bud ju vytrhas alebo budes polievat, hnojit a starat sa ako o svoju.. ale urcite nebudes koli tomu ze si to sused tak praje kupovat specialne hnojivo a inu hlinu lebo to su jednoducho madarske zemiaky a sused si nepraje aby si sa k nim spraval ako ku slovenskym.. hm?
podla mna je celkom normalne starat sa o nu tak ako o svoju... aj ked myslim ze zahradkar-nacionalista by ju vytrhal
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

avixe napísal:podla zakona o obcianstve pri nadobudani statneho obcianstva takmer bez vynimky musis preukazat ovladanie slovenskeho jazyka predpisanym testom
ja ked som sa narodil, tak si to sice nepamatam presne, ale v porodnici som ziaden test nevyplnal.

Návrat na "Debata o všetkom"