Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Stat dava toto, stat dava hento... A podla teba v SR odvadzaju dane iba obcania slovenskej narodnosti a firmy so slovenskymi majitelmi, alebo ako si to myslel ?
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

killswitch napísal:ja ked som sa narodil, tak si to sice nepamatam presne, ale v porodnici som ziaden test nevyplnal.

ked si ziskal obcianstvo narodenim tak sa ta to netyka, pretoze sa pocita ze sa po slovensky naucis v skole... ja len ze si pisal ze nepoznas zakon, ktory ustanovuje ze by obcan mal vediet po slovensky.. z tohoto zakona to mozno lahko usudit ze kazdy obcan by mal vediet po slovensky..
faugusztin napísal:Stat dava toto, stat dava hento... A podla teba v SR odvadzaju dane iba obcania slovenskej narodnosti a firmy so slovenskymi majitelmi, alebo ako si to myslel ?
statna pomoc a socialna podpora nieje postavena na principe zasluhovosti ale principe solidarity... tzn. nezavisi na tom, kolko penazi do systemu nalejes... nemusis odviest ani korunu dane ale ked si slovensky obcan a potrebujes pomoct tak ti jednoducho stat pomoze, cudzincovi nepomoze

btw. myslite si ze prezident podpise spominany zakon, resp. navrh zakona na podporu vlastenectva?
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

Mám tam 4 otázky, plno poučiek, ale jasná odpoveď nikde...
Zo zákona sa samozrejme nič neusudzuje a nič sa nedomýšľa, buď je presne dané - chceš byť občan > musíš hovoriť aj týmto jazykom, alebo to dané nie je... u nás to dané nie je
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

skor by som povedal ze ak si obcan, svoje prava mozes uplatnovat bez ohladu na svoj jazyk
ale ak niesi a chces sa nim stat, musi ho ovladat

(4) Žiadateľ, ktorý dovŕšil 14 rokov, pri podaní žiadosti o udelenie štátneho občianstva Slovenskej republiky vyplní aj dotazník žiadateľa o udelenie štátneho občianstva Slovenskej republiky (ďalej len "dotazník žiadateľa"), ktorý vydáva ministerstvo. Dotazník žiadateľa, ktorý nedovŕšil 18 rokov veku, podpisujú aj rodičia žiadateľa. Ak ho podpisuje len jeden z rodičov, je potrebné priložiť súhlas druhého rodiča, ktorého podpis musí byť úradne osvedčený.

(5) Pri vypĺňaní dotazníka žiadateľa obvodný úrad v sídle kraja, diplomatická misia alebo konzulárny úrad Slovenskej republiky overuje ovládanie slovenského jazyka žiadateľom. Ovládanie slovenského jazyka sa overuje spôsobom, ktorý zodpovedá zdravotnému stavu žiadateľa.

(6) Ovládanie slovenského jazyka žiadateľom podľa odseku 5 sa overuje

a) pohovorom, v ktorom sa kladú žiadateľovi otázky týkajúce sa jeho osoby a jemu blízkych osôb a otázky všeobecného charakteru, najmä z histórie, geografie a spoločensko-politického vývoja Slovenskej republiky,
b) hlasným prečítaním náhodne vybraného článku z tlače v slovenskom jazyku obsahujúceho aspoň 500 slov, ktorý sa žiadateľovi odovzdá bezprostredne predtým, než ho prečíta,
c) napísaním obsahu prečítaného článku podľa písmena b) žiadateľom v časovom limite 30 minút.

(7) Ovládanie slovenského jazyka žiadateľom podľa odseku 5 overuje trojčlenná komisia, ktorú vymenúva prednosta obvodného úradu v sídle kraja, veľvyslanec alebo konzul. Na rozhodovanie komisie je potrebná účasť všetkých jej členov. Uznesenie komisie je prijaté, ak sa za jeho prijatie vyslovia najmenej dvaja členovia komisie.


to je ale asi nepodstatne pri tomto zakone, ano mas pravdu, nik ti ako obcanovi nekladie povinnost hovorit po slovensky, teda pokial nerobis v statnej sprave atd., ale mozme povedat ze stat ma zaujem na tom aby vychovaval obcanov, ktori ovladaju slovensky jazyk, kulturu a maju sklon k vlastenectvu...
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Scorp napísal:Prečo akože by na recepcii hotela Slovan v Dolnom Kubíne nemohla robiť Srbka, čo by nevedela ani slovo po slovensky, ba ani po maďarsky? Pokiaľ to je súkromná recepcia, ja si tam zamestnám aj astmatických černoškov a je moja vec, či sa tam s niekým dorozumejú, či si pri záchvate zavolajú sanitku, alebo či mi od hladu obžerú nábytok. Je to môj nábytok a môj problém.
zamestnaj si tam koho chces.. ale takisto stat ma svoju suverenitu, moze si na svojom uzemi ukladat podmienky ake su mu vlastne... ak zakon prejde... tzn. ak ho nepodpise prezident a potom ho znovu potvrdi aspon 76 poslancov.. bude to legitimna vola slovakov aby sa kazdy pondelok ozyvala z reprakov v skole hymna SR

samozrejme beriem aj tvoj nazor, zalezi od uhla pohladu
takisto ako ked riesis nejaky problem v praci, da sa argumentovat zo strany zamestnanca a uplne inak zo strany zamestnavatela...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

nuz ale to sa mylis, to co schvali parlament v ziadnom pripade nie je volba slovakov, ale volba zaujmovych skupin, ktore ovladaju politiku ;)

odporucam ti precitat si tento clanok. vlastne vsetkym ho odporucam. http://www.shooty.sk/buxus/generate_pag ... ge_id=4535" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

killswitch napísal:nuz ale to sa mylis, to co schvali parlament v ziadnom pripade nie je volba slovakov, ale volba zaujmovych skupin, ktore ovladaju politiku ;)


no bohuzial, takto funguje demokracia.. ja som to myslel trochu ironicky nech si kazdy, kto to precit a povie "coze?" ... jeden profesor nam na to raz povedal: "bohuzial, nikto zatial lepsiu formu statnej moci ako je demokracia nevymyslel"
killswitch napísal:odporucam ti precitat si tento clanok. vlastne vsetkym ho odporucam. http://www.shooty.sk/buxus/generate_pag ... ge_id=4535" onclick="window.open(this.href);return false;
... precital som, chyba mi tam informacia a meno autora... prekazaju mi tam urazky a prilisna subjektivita
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

nuz staci otvorit oci: http://www.shooty.sk/shooty/kto-som-co- ... ge_id=2267" onclick="window.open(this.href);return false;

urazky a prilisna subjektivita? ved to je subjektivny nazor :laugh:
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

... už ovce bucia vzrušením, baca im máva prirodzením ....
Blížia sa volby parlamentné,
to prebudí aj hlavy dementné.
Vybehnú z krcmy, chlieva zas
a rýchlo dat bacovi svoj hlas!

smiech cez slzy
miesto bacu si radsej kazdy doplnte svojho "favorita" ale u vecsiny je asi jasny....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

a "bonus" za vsetky drobne
http://komentare.sme.sk/c/5283062/konku ... akuje.html

este ze som si nekupil za hotove ten novy traktor
pride vypalnik a cez sudcu o ten traktor, ja clovek bez konexii, dojdem expresne rychlo vzhladom na rychlost svk sudov

kde to ja zijem....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Julius
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Št 08. Jan, 2009, 19:28
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Julius »

Memorandum národa slovenského pre rok 2010 (Samo Trnka a Lukáš Kodoň)

"...už sa nepotrebujeme pred nikým brániť, už nám od nikoho cudzieho nič nehrozí.
Husté reči hejmaďarov nám môžu ublížiť presne tak, ako vyplazený jazyk nevychovaného zasrana od susedov: nijako.
My, národ slovenský, sme už veľký chlapec, a preto sa nebudeme z takýchto smradov robiť ťažkú hlavu.
Prežili sme Keltov, Frankov, Avarov, Tatárov, aj Turkov, prežili sme Maďarov, Rusov, aj Čechov.
Prežili sme feudalistov, fašistov, aj komunistov.
Jedinečným talentom nášho národa je evidentne to, že prežijeme za hocikoho a hocičoho.
Odkedy sme samostatní, je výzvou tohto národa prežiť hejslovákov a nacionalizmus.
"
... :D
CASE: CoolerMaster Centurion 534 Lite S Window, MB: MSi 770-C45 + EVERCOOL Serpent NCA-610EA, CPU: AMD Phenom II X4 B45@3,1GHz + CM Hyper TX3, RAM: 2x2GB Kingston DDR3 1333 Cl9, VGA: Sapphire HD5770 512MB@900/1250MHz, HDD: WD 3200 AAKS, Samsung SP F3 1TB, PSU: Seasonic SS400ET 80+, LCD: LG Flatron W2242PM, KEY: Steelseries MERC Stealth, MOUSE: Gigabyte m6980 mPAD: CM Storm HS-M Battle SSK
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@Matusak a ďalší: Neviem, čo tu sypeš, že hymnu si skoro vôbec nepočul(Matusak). Najprv si všímajte, že čo sa deje, alebo si aspoň zistite fakty, než niečo zadelíte. Čiže aby sa tu už o tom nediskutovalo: Slovenská hymna sa hráva každý jeden deň, pravidelne o 00:00 na Slovenskom rozhlase. Sami to tvrdili v správach. Čiže žiadne ďalšie hrávanie, a iné nútené zaberanie vysielacieho času súkromných médií štátom, tu nie je na mieste. Ďaľšia vec - k tým Maďarom(alebo iným menšinám), čo nevedia po slovensky: Každý občan SR má ovládať do určitej miery(neviem do akej, to je určené v zákone) štátotvorný jazyk, teda Slovenčinu. A je jedno, či je to Maďar, Rus, Róm, alebo ktokoľvek iný. Tak je to skoro všade na svete. Viď USA, FR, GB, atď. Čiže jedno vám to byť môže, ale jednoducho takto to je a basta. Keď chceš užívať práva plynúce z občianstva, musíš plniť aj povinnosti. Tak tomu bolo a bude vždy.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Ak este stale neviete komu dat hlas, tak volte Humencanov (alebo skor humencana) :good:
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

No tomuto exotovi ho urcite nedas, kedze neverim ze je ochotny zlozit aj volebnu kauciu v hodnote pol miliona korun...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

ani neplanujem.... ale napad je to vesely
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77

Návrat na "Debata o všetkom"