Tlaciaren netlaci

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Tlaciaren netlaci

Príspevok od používateľa MaxMan »

Zdravim. Mam jeden problem s tlaciarnou Epson Stylus C42UX a to ze prestala tlacit. Najskor som si myslel, ze zaschla hlava, tak som ju rozobral, vycistil liehom, ale stale nic. Nevytlaci ani jediny bod. Ako keby nemala atrament, ale pritom naplne su do 1/3 plne. Pritom asi pred 3 tyzdnami som ju tiez cistil a vtedy este tlacila. Skusal som ju aj v inom PC ci nahodou ovladace nehapruju, ale ani tam netlacila.
Prosim o kazdu radu, co by mohla pomoct. Dakujem
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Nemoze tam byt daky problem s tonerom? ze nechce pustat farbu alebo take daco?
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa beggar »

Ja na mojej Canon BJC-2000, som mal problem tiez, ze mi tlacova hlava netlacila a tiez som si myslel, ze je to zaschnutym atramentom, ale nebolo. Ja som mal nedostatocny kontakt medzi tlacovou hlavou a kontaktom v tlaciarni, pretoze som hlavu vyberal vonku a zakladal a tie kontakty sa "vydrali".
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

wizik: ja mam atramentovku a nie laserovku

begger: na mojej epsonke je hlava napevno upevnena na kolajnickach a vybera sa len napln s atramentom. Cize kontakty by nemali ako nedoliehat. Ale skusim pokukat kontakty kablov co idu do tlacovej hlavy.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

moyne te kable skus sa pobavi5 s handri4kov mo6no pomo6e :wink:
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

liehom (pokial viem) sa hlava necisti.
nato su specialne (vhodnejsie) rozpustadla "ACR" (ci nejak tak)
dostat ich vo flasticke za 100Sk u tych "plnicou v tesku"
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

no doteraz som hlavu cistil vzdy liehom a fungovalo to. ale mozem vyskusat ten pripravok, ak by pomohol
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja s tym ma velmi dobre skusenosti, staci 1-2 kvapky rozpusti to naozaj dokonale. Rozlepilo to aj 3 mesiace na vzduchu zasusene HP naplne.

T.
:wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

no sice do Tesca mam daleko, ale plnicov mame aj u nas. tak dufam ze to budu mat a pomoze mi to
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
lacko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Luèenec

Príspevok od používateľa lacko »

Ja som mal zase taky problem ,ze som netlacil asi 2 mesiace(leto) a zaschli mi trysky na toneroch.Mam HP.Nie ze by to netlacilo vobec ale robilo to take blbe pasikave obrazky proste niektore trysky sli aniektore nie.Potom som nasiel na nete navod,asi takto.
Do nadobky,napriklak vrchnak od vyzivy(ja som pouzil vrchnak z cake balenia cd,asi vies co myslim aspon dufam)das nejaku handricku najlepsie bielu trocha horucej vody a za cajovu lyzicku obycajneho octu.Octu nedaj vela je to predsa len kyselina a tonery maju vo vnutry gumene tesnenie a to by ti rozozralo a prepustalo by farbu.Postav to na tu handicku asi na dve hodiny.naschval pisem ze je najlepsie bielu handricku lebo uvidis ci ti to nejaku farbu pusta.Ja to mam overane a pouzivam to aj keD naplnam cartridge.Osobne mam 100 spokojnost.Naklady su nulove a prinajhorsom kupis novy cartridge.
Daj vediet ako si dopadol som zvedavy :)
Používateľov profilový obrázok
lacko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Luèenec

Príspevok od používateľa lacko »

Este ma napadlo,cistis to 96% liehom alebo nejakou domovinou,pripadne alpou(aj take som uz pocul :lol: )
Lieh nieje vhodny-vysusuje,takze ti mozno zaschli prave kv :wink: oli tomu liehu!
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

No nakoniec mi servisak povedal, ze skapalo cerpadlo atramentu v hlave. A oprava by stala okolo 2000 :( Takze som radsej kupil novu tlaciaren. Ale vdaka za rady
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

viem ze je to OT. ale preto niet nad hp deskjet pobabre sa hlava - kupis novu napln aj s hlavou a mas po problemoch. Mne tiez najprv skapala Cannon BJC 2000 ale ja so pocul ze super je vycistit hlavu naparenim. ze vraj rozpusti atrament a parada tak som naparil jak divu az sa mi cela skrutila jak hokejka nad horakom :lol: a problem bol vyrieseny :RLOL:
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

No lenze tu hlavu do HP musis kupovat vzdy, ked ti dojde napln. A vyhodit vzdy 1400Sk za ciernu je prilis. Preto som ani nerozmyslal nad HP. Zobral som Canon: napln stoji 450Sk a ked skape hlava, kupim novu hlavu a je po problemoch :)
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

s casti mas pravdu ale daju sa najst typy hp ja mam hp 5150 a tam stoji cierna napln 700 sk. a je na 450st. tvoja canon za 450Sk je na kolko? asi tak na 200 st. a hned pomer strana/Sk je v hp vyhode. aspon tak to bolo, ked canon konecne davaju viac tak potom som ticho.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW

Návrat na "Hardware všeobecne"