Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa Marek »

Ahojte.

Priatelka ma 1,5 rocnu Toshibu A200 a dve veci ktore neviem ci su dovodmi na reklamaciu.

1) Na displeji v hornej polovici su dva jasnejsie svietiace body. Pixely su neni vypalene ale skor akoby podsvietenie v tych bodoch bolo silnejsie. Je to vidiet hlavne pri pozerani sa trocha zboku alebo zhora, ale mierne to vidno aj pri pohlade kolmo. Je to vidiet hlavne pri bledych farbach. Prikladam foto, na fotkach to nie je az take vyrazne ako naozaj.

2) Kukam SMART disku a co nevidim, 18 realokovanych sektorov, prikladam vypis smartu.

Myslite ze su toto dovody na reklamaciu? Dakujem za odpovede.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa faugusztin »

1. nie
2. moze byt, ale je otazne ci ti potom iba nevymenia disk.
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa Vetec »

a ani ten HDD nevymenia, porial hodnota SMART nie kriticka a system nejako nepada..

jedine zeby ste sa stazovali, ze system niekedy pada, vtedy spravia Low Lwvwl Format toho disku
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa Marek »

Problemy nie su, system je stabilny. Hodnota sa myslim ani nezvysuje. Budem to sledovat a ved Low level format si mozem spravit aj sam cez utilitku od vyrobcu HDD. Islo mi skor o to ze zaruka na NB je este asi 5 mesiacov, aby sa to nezacalo prejavovat po zaruke, to by nasralo.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa Marek »

Tak zo servisu mi odpisali toto (zatial som im posielal iba mail s obrazkami):

Displej je podla Toshiby poskodeny pretlacenim a nieje mozna jeho vymena v zaruke. Nazyvaju to "Delamination" Disk je mozne vymenit v zaruke. pocet realokovanych sektorov vyssi ako 0 je priznakom ze obsahuje vadne sektory.

Tak disk dam reklmaovat, sak skoda nevyuzit ked sa da a mohol by casom odist uplne.
sweeper
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 24. Mar, 2010, 20:45

Re: Toshiba A200 - dovody na reklamaciu?

Príspevok od používateľa sweeper »

kam si napisal email? ja mam toshibu a300 a tiez tam mam nieco co by som rad reklamoval napis na aky email si pisal
Notebook: TOSHIBA A300D-214 PSAHCE AMD Turion X2 Ultra 2,2GHz, ATI Radeon 3650HD 512MB + Hypermemory,320GB Hitachi SATA HDD, 4 GB RAM, Win7 Ultimate 64 bit.
PC: AMD Athlon XP 2500+, MSI/VIA VT 8237 KT600, GeForce FX 5700 GIGABYTE 128MB AGP, 512 MB 333 MHz RAM, 120GB SAMSUNG 5400 ot/m HDD PATA (SAMSUNG 250 GB 7200 ot/m SATA), Win XP PRO. SP3

Návrat na "Mobilné PC"