ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
marekBK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Apr, 2010, 21:38

ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa marekBK »

zdravim chcem sa opytat,ak niekto fungujete na tejto doske,ake ramky mate v nej osadene? ramky co chcem kupit do nej niesu v QVL liste a to su tieto...http://eshop.x-computers.sk/zbozi/a-dat ... p=z:163797" onclick="window.open(this.href);return false; ...skuste mi napisat ake pouzivate vy a ci mate s nimi nejaky problem :) ...dakujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa HellAngel »

hlavne nie corsair :laugh:
najlepsie asi kingstony
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel, vies svoju teoriu "hlavne nie corsair" rozviest hlbsie ? Ja mam napr. v MSI 785G doske Corsair DDR3 1600 CL8 urcene pre Core i7, a funguju bez problemov.
marekBK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Apr, 2010, 21:38

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa marekBK »

momentalne mam v tej doske kingstony hyperX 2000MHz....a system mi s nimi mrzne.....asi najskor skusim tie adaty,a ak bude mrznut aj potom tak reklamacia na dosku je jasna :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa HellAngel »

faugusztin napísal:HellAngel, vies svoju teoriu "hlavne nie corsair" rozviest hlbsie ? Ja mam napr. v MSI 785G doske Corsair DDR3 1600 CL8 urcene pre Core i7, a funguju bez problemov.
jj rozvediem, mam aj temu v zakladnych doskach o tomto. problem je v tom ze Asus dosky maju trochu problemy s kompatibilitou corsiar ramkami. Treba ich povacsine manualne ponastavovat. Na fore Corsiar je vela tem kde sa ztazuju majitelia Asus dosiek, ze im nefunguju poriadne pamete. je to viacmenej individualne a netyka sa to vsetkych dosiek asi, ale pripadov kde to nefacha je vela. Mne tiez nefunguju ako maju, aj ked som sa riadil navodom priamo od Corsiar. Musim ich mat na 1100Mhz namiesto 1300Mhz. Inac je system nestabilny.
doporucil som kingstone kedze som sa docital ze s tymito pametami nie su skoro problemy. Co sa MSI dosiek tyka tak to neviem, problem maju hlavne Asus

ianc tie kingston ti funguju uplne v pohode?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa lil_b »

ja planujem kupovať Mushkin 2x2gb 1600MHz CL7 za necelych 120e z tichepc.sk. hm? či ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa HellAngel »

takto, chod na stranky asus:
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=v ... templete=2" onclick="window.open(this.href);return false;

tam mas memory device support. stiahni si ten pdf subor a pozri sa na ramky ktore tato doska podporuje. Mne sa vcera konecne podarilo rozchodit tie corsair na 1333Mhz, este som nedokoncil sice vsetky testy ale vyzeraju ze budu stabilne aj v dual chanel. hlavne si pozri ten support list, lebo je tam aj pisane ci doska podporuje zapojenie pameti v dual chanel, pretoze nie vzdy funguju spravne. Potom musis robit vseliake nastavenia manualne aby si to rozbehal.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa 1adad1 »

ja by som zobral tieto aj ked su trocha drahsie
http://www.alza.sk/a-data-4gb-kit-ddr3- ... 147261.htm
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: ake ramky k tejto doske asus M4A79XTD evo

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

marekBK napísal:momentalne mam v tej doske kingstony hyperX 2000MHz....a system mi s nimi mrzne.....asi najskor skusim tie adaty,a ak bude mrznut aj potom tak reklamacia na dosku je jasna :)

no pokial viem tak ta doska ma podporu iba do 1800MHz aj to pri OC takze to mrznutie moze byt sposobene aj tym ze ich doska nevie alebo nespravne podtaktuje (uz som mal podobny problem doska podtaktovavala 1333MHz RAM na 1066 a sposobovalo to mrznutie)

Návrat na "Základné dosky"