Bicykel

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

zachary napísal: to je ako keď sa na jednom cyklo-fóre už dlho sporia či je haibike kvalitný atď ..
hehe a keby len na fóre :laugh: zopár predajcov bikov už má plné zuby toho že každý kupuje haibike namiesto ich predražených šrotov a tak si musia vymýšľať hovadiny proti haibikom. :-D
na bike-forum.cz je hai obľúbený, na mtbiker.sk ani nie
v sobotu som si kúpil aj ja haibike, dosť som ich aj vyskúšal a je to všetko super
kto má niečo proti haibiku nech si nas*rie, kľudne nech ich aj kritizujú, spokojní majitelia sa namiesto kričania na fórach budú voziť yahooo
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zachary »

veď presne o to ide - každý bike okolo 700 € by už mal mať kvalitný rám .. ide skôr o to vybrať si bike na to čo chceš jazdiť, správnu veľkosť rámu a výbavu
napr. vôbec by som sa nebál minuloročných haibike-ov v slušnej akcii u kubicasport.eu
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

jediný problém pri haibiku je to, že za dobré ceny sú len v kubicašporte a niektoré aj na rideko.cz , čiže pokiaľ si niekto chce bike odskúšať (geometria je odlišná pri každej značke a niekedy nemusí vôbec sadnúť) tak treba cestovať :) Prípadne aj servis a pod. je vzdialenejší...
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

snad nechces porovnavat cube s haibikom...to je ako ked porovnavas novu skodu oktaviu (tiez dobre auto) s BMW 3, ide o to ze ci sa ti oplati priplatit za to "BMW"(cube) alebo ci ti v pohodicke vystaci "skoda"(haibike), lebo nemas take vysoke naroky, poziadavky atd. a rozdiel by si mozno ani nespoznal lebo len tak sa vozis niekde v lese alebo tak a do nejakych zlozitejsich situacii alebo usekov sa ani nedostanes :)

btw. ja si akurat setrim na tento http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/ltd ... 35846_.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa mbc »

zachary napísal:.. vôbec by som sa nebál minuloročných haibike-ov v slušnej akcii u kubicasport.eu
aj som tak ucinil :dance:
haibike vybava jack 2009 + ram attak 2010
zatial som toho vela nenajazdil, ale som spokojny...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

miso2911 napísal:lebo nemas take vysoke naroky, poziadavky atd. a rozdiel by si mozno ani nespoznal lebo len tak sa vozis niekde v lese alebo tak a do nejakych zlozitejsich situacii alebo usekov sa ani nedostanes :)
"si zabil" - porovnajme si rám HT hai (nejaký 2008/2009, o 2010 ročníku hádam vieš že sú to super rámy) a cube - dajme tomu rovnaká geometria, cube bude mať uhladenejšie zvary a o 100g nižšiu hmotnosť. Rád by som vedel, ako sa rozdiel v zložitejších situáciach prejaví :hysterical: Tuhosť rámu rovnaká (rozdiel merateľný len v reále neciteľný, niekde bude tuhší hai a niekde cube), geo sme si tiež dali pre príklad rovnakú, rozdiel je v nálepke a v zoslabovaní trubiek (aj hai má zoslabované, len inak ako cube samozrejme lebo každý výrobca to má inak...)

som náročný a mám vysoké požiadavky, preto mám bicykel ktorý som si odskúšal a ktorý je kvalitný
ak chceš tak ti pošlem nejaké testy z poriadnych bike časopisov, kde uvidíš že tvoje názory sú jednoducho stupídne a ničím nepodložené :D
miso2911 napísal:lebo nemas take vysoke naroky, poziadavky atd. a rozdiel by si mozno ani nespoznal lebo len tak sa vozis niekde v lese alebo tak a do nejakych zlozitejsich situacii alebo usekov sa ani nedostanes :)
ešte raz to skopírujem, lebo fakt by som rád vedel čo mi hai rám v teréne nedá a cube dá :)
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

kks pozri si profi bikerov, myslis ze ma niekto haibike? :laugh: kebyze s nim prides na nejake preteky tak ta uplne vysmeju ze co to mas, tak asi to neni len tak
PatrikL napísal:som náročný a mám vysoké požiadavky, preto mám bicykel ktorý som si odskúšal a ktorý je kvalitný
:D proste haibike neni kvalita aku chce mat narocny biker :) to ti potvrdi snad kazdy ktory sa tomu aspon trochu venuje :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zachary »

nemáš pravdu, haibike nie je tak rozšírený len kvôli tomu, že ho distribuuje len kubica..
ak by som mal vyberať bike len podľa teba, tak by som mal na výber z 3-4 "profi" značiek a ostatné by boli šroty ? (čo taká masovo rozšírená Merida ??)

predstav si, že s haibike ľudia na preteky chodia a nik ich nevysmeje :!:

ty si profi biker ? vieš čo je profi biker ? - ten kto sa bikovaním živí, všetci ostatní sú len amatéri
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

miso2911 napísal:kks pozri si profi bikerov, myslis ze ma niekto haibike? :laugh: kebyze s nim prides na nejake preteky tak ta uplne vysmeju ze co to mas, tak asi to neni len tak
hej myslím (teda viem) že má niekto haibike, už sa tu radšej nestrápňuj lebo tie argumenty no koniec :)
miso2911 napísal:proste haibike neni kvalita aku chce mat narocny biker :) to ti potvrdi snad kazdy ktory sa tomu aspon trochu venuje :)
:OO=
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zwARO »

no takze pekny flame.

1. ram CUBE a HAIBIKE nemozes porovnat, pre to co som pisal na predoslej strane, CUBE ramy vyvija a HAI ich ma OEM (kupene od inych vyrobcov) teda ram co ma HAI sa moze objavit aj v MERIDE napr (neviem ci merida vyvija svoje ramy, je to ako priklad) takze urcite bude lepsie nieco co si firma vyvinie ako nejaky externy vyrobca, ktory tie ramy vyraba na kvantitu. Nehovorim ze HAI su nekvalitne bajky. Moj nazor na ne je taky, ze kludne si kup HAI, este som nepocul staznosti a za tu cenu si myslim, ze je to fayn nakup. (osobne som skoro mal tiez HAI ale mal malu velkost tak som siahol po 62cm CUBE)
2. CUBE je tiez nerozsireny tak ako HAI aj ked sa predava vo viac mestach,stale je ich ale malo. Zatial som videl len 1 CUBE okrem toho co mam doma a co ma brat. (na preteky nechodim,tam ich je asi viac :-) )
3. Hadate sa ako keby spravi chybu vyberom toho ci oneho, nespravi, ako rekreacny bajker mu to moze byt jedno ako je ten ram konsturovany a ci ma o 100g viac alebo menej ked cely zvysok vybavy je tazky...
4. este stale nenapisal na co ten bicykel vlastne chce, ak si spravne pamatam :!: takze sa tazko da poradit
5. Merida je vseobecne kritizovana za pevnost ramu a ked je tazsi clovek tak moze mat problemy casom
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

zachary napísal:(čo taká masovo rozšírená Merida ??)


ty si profi biker ? vieš čo je profi biker ? - ten kto sa bikovaním živí, všetci ostatní sú len amatéri
ze merida :D proste urcite by som nekupoval znacky ako haibike, merida, author, ctm a podobne somariny...

presne som vedel ze toho profi sa vsetci chytite a zacnete pichovat dobre tak poloprofi alebo proste taky biker ktory si vyjde cez sezonu na nejaky ten pretek si zasutazit, ja by som sa tam s nejakym haibike hanbil ist proste lebo vsetci vedia ze to su onicom bajky len maju lepsiu vybavu lebo na vsetkom ostatnom sa setri...ok ale kaslem na to uz aj tak vas nepresvedcim hlavne ked si niekto nieco kupi tak je samozrejme ze si to teraz bude obhajovat takze to nema cenu :) napis patrik o 5 rokov ako je na tom ten bike potom sa môzeme porozpravat ja ti poviem v akom staje je môj cube a môzeme porovnat :) teba ak ho este budes mat ci ho dovtedy nevymenis :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zachary »

myslím že za tých 5 rokov (ak ho ešte budeš mať) na ňom vymeníš všetko okrem rámu, či už je to hai alebo cube ..
a poslúži rovnako dobre

inak v podstate platí čo napísal zwaro, len dodám že cube nie je rozšírený masovo kvôli cene

ja ako študent mám napr. bike od CTM + vymenená vidla za Suntour XCR a výbava za Deore .. a prečo by som sa mal hanbiť za bike, keď na lepší momentálne nemám .. keď budú v budúcnosti money, určite siahnem po niečom lepšom - samozrejme ak budem mať na bike čas
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa zwARO »

veru,preco by si sa mal hambit, ked je ti ten bajk pohodlny a ide sa ti na nom dobre. to neni prestiz, to je sport, ani na futbal nepotrebujes kopacky za 15oE ked ho nevies hrat :-)

ja poznam len 3 obchody kde maju na SVK CUBE a co sa tyka ceny v puchove sa da zohnat o 20% lacnejsie po dohode :-)
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa PatrikL »

zwARO napísal:a HAI ich ma OEM (kupene od inych vyrobcov) teda ram co ma HAI sa moze objavit aj v MERIDE napr (neviem ci merida vyvija svoje ramy, je to ako priklad)
no práve merida nie (tá má svoje jednočapy), ale napr. rock machine, radon...
Hai má tiež vlastný vývoj, už pár rokov :rolleyes: Stačí otvoriť oči... Nie všetky ich rámy sú OEM. O ročník 2010 si ešte ani nezakopol, že :-D
miso2911 napísal:napis patrik o 5 rokov ako je na tom ten bike potom sa môzeme porozpravat ja ti poviem v akom staje je môj cube a môzeme porovnat :)
o 5 rokov budem mať 2-3. bicykel...
a nedal by sa porovnávať XC hardtail s AM fullom, vieš ty sa "vozis niekde v lese alebo tak a do nejakych zlozitejsich situacii alebo usekov sa ani nedostanes" čiže tvoj bike bude ako nový stále...
miso2911 napísal:ja by som sa tam s nejakym haibike hanbil ist proste lebo vsetci vedia ze to su onicom bajky len maju lepsiu vybavu lebo na vsetkom ostatnom sa setri...
kokooooooooooos no ty si ale prípad :rolleyes: jediný, kto si myslí že sú to o ničom biky si ty :laugh: Koľko si ich videl v reále? Koľko si ich jazdil? Veď porovnaj ako sa ti na nich jazdilo a čo ti vadilo...
katko napísal:a na margo testovacieho tímu Haibiku - v Ischgli bolo na maratóne (mimochodom Haibike bol hlavným partnerom) toľko továrnych jazdcov a jazdkýň, že som mal pocit, že ich tam majú snáď všetci...
- toto je popis maratónu v nemecku či rakúsku neviem teraz...

miso2911, ja ti pošlem tie blbé testy od popredných bike magazínov, ešte si si ich nevyžiadal - prečo? Lebo by si musel uznať že si klamal? To by bolo pekne trápne keby sa musíš ospravedlniť za tie hovadiny čo si popísal, že? :bye:
miso2911 napísal:ok ale kaslem na to uz aj tak vas nepresvedcim hlavne ked si niekto nieco kupi tak je samozrejme ze si to teraz bude obhajovat takze to nema cenu :))
tak tak radšej už na to kašli, inak si pozri moje príspevky ešte z doby kedy som o novom biku absolútne neuvažoval a uvidíš že aj tam mám rovnaký názor na každú značku ako teraz...
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel

Príspevok od používateľa miso2911 »

ook kupujte si ludia vsetci haibiky lebo su najlepsie na svete a ostatne dlhorocne znacky ako trek, scott, specialized, cube, ghost, giant su uplne shity :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp

Návrat na "Debata o všetkom"