Kto mi pretaktuje pocitac?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@Bamma_boy: 600km? Asi je na ceste z BA na Kysuce niekde zakrivený priestor, či čo :D
@acyluss: Ja som síce z BA, ale s taktovaním i7 nemám skúsenosti(cudziemu nerobím, čo som ani sebe ešte nerobil)...keby to bol nejaký LGA775 procák, tak nepoviem.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1476
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Sangala »

bamma: zo ZA do BA to je cca 210 km cize zo ZA do KM je to 400 km ? :D
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa crux2005 »

Z BA je najviac čitateľov PC.sk/pretaktovanie.sk, tak snáď sa niekto ochotný (alebo za nejaké to pivko) nájde.
a pochybujem, že by sa niekto uživil službou "pretaktujem váš PC"...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

soráč chlapi, ušiel prst a narýchlo som si to neprečítal.. ;) Ale inak ako FAIL na pobavenie dobré, či?.. :-D
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

crux2005 napísal:Z BA je najviac čitateľov PC.sk/pretaktovanie.sk, tak snáď sa niekto ochotný (alebo za nejaké to pivko) nájde.
a pochybujem, že by sa niekto uživil službou "pretaktujem váš PC"...
Pravdaže, :-) myslím, že pretaktovanie robia ľudia, ktorých to výsostne baví. Servisný technik, s pevnou sadzbou by takýto zásah z dôvodov nemožnosti záruky odmietol.
Pravdaže sa odvážlivcovi odmením! A nie len pivkom. (veď nejaké euráčiky sa iste hodia každému tunerovi :)
Ale najprv by som chcel s tým človekom tu na fóre, pod dohľadom Vašej ctenej tunerskej spoločnosti pokecať aby som našiel "maníka".
Možno keby si chceli autori PC.SK skúsiť niečo ako "Pimp my computer", hodím to do placu :)
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

mozno by som skusil... ale je to na tovje nebezpecenstvo a moc v tejto dobe cas nemam
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa scarinko »

adad klidek jo radsej to nechaj tak ok

acyluss: tu ma napada otazka NA CO treba taku zostavu taktovat? aku pracu na tom ides robit ze ti nestaci vykon I7 920,9GB ram a GTX 285???
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

scarinko napísal:... 920,9GB ram ...
:D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa scarinko »

co sa ti na tom nezda?
pise ze ma 3x1GB a chce dokupit 3x2GB dokopy 9 podla mojej matiky
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Jaj sorry. Ja som to čítal, a zabudol som, že to 920 patrilo k I7, a nie k údaju o ram :laugh:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Bird »

si myslel ze ma 920,9 GB RAM ? dobre :D to hadam ani servery nemaju :D
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

Som rád, že som založil takú zábavnú tému hoši, ale viem, že tá zostava je nadupaná už od výroby. Už som prešiel aj poznámkami typu: "načo taktuješ?". Neviem, ale kamošovi som sa tiež raz divil, prečo si dáva robiť chiptuning do ročného Volva. Tak mi to dal vyskúšať (zajazdil som aj pred CHT) a pochopil som. Aj keď ten výkon by využil tak akurát na pretekoch automobilov do vrchu, ktoré však nejazdí. Čo tu vôbec vysvetľujem? Niesom na fóre "PRETAKTOVANIE.SK?!
Ja som v IT technike len prachsprostý užívateľ. Ale ak mám kapacity na zvýšenie výkonu, chcem ich postupne využiť. Aj tak nároky hardvéru budú časom stúpať. Navyše, pracujem aj so 75 megovými 3D súbormi a rád to sejvujem aspoň každých desať pätnásť minút práce, strašne ma to sejvovanie zdržuje a priznám sa aj rozčuľuje. Samozrejme, že taktovanie nie je všetko, okrem iného prechádzam na 64bit a dokupujem pamäte. Teraz som napríklad zistil, že moja doska podporuje DDR3 max 1333Mhz. Tak som moje plány s 2000Mhz opustil. Ale ten pocit, že môj procesor nemá takt ani 3Ghz ma znepokojuje :-)

...by ste sa mohli prestať zabávať na vlastných preklepoch a pokecať niečo k veci. Okrem 1adad1 sa tu nikto nepokúsil k tomu nič konkrétne povedať. A to si myslím, že som nastolil už niekoľko tém, ku ktorým by sa niektorí frajeri z vás mohli vyjadriť a tých frajerov myslím bez irónie, keď som zhliadol vaše ostatné príspevky :furious2:
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa dexterav »

http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;

tu nájdeš možno všetko ako sa pohrať s tvojim cpu ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa Borec »

niečo nájdeš aj tu : http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... i7?start=4" onclick="window.open(this.href);return false;

nieje to nič ťažké, len si k tomu treba sadnúť a popremýšlať/ poskúšať ;)
acyluss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 23. Apr, 2010, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto mi pretaktuje pocitac?

Príspevok od používateľa acyluss »

:) díky borci

Návrat na "Debata o všetkom"