Ohnute Piny na CPU

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa saajt »

pri vyberani procaku z dosky sa mi ohlo par pinov na krajoch. chladic bol prilepeny nejakou kravinou k procaku o com som nevedel tak som nato isiel trosku viac silou :) ak ich vyrovnam bude procak funkcny ? a este jedna vec. bude sa dat nasadit aj s chladicom alebo ten musim najskor nejako odtrhnut od CPU. je to "stary" kram a chcem ho predat aj s doskou ale nechce sa mi znova skusat v pc :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa shiro »

ta kravina sa vola teplovodiva pasta a o tom vediet mas, ked lezes do pc. ohnutie noziciek mu neublizi, ak ich potom opatrne narovnas. samozrejme ze ho nazad davaj bez chladica, kde si prisiel na taku blbost?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa saajt »

o tej paste som nemal ako vediet kedze pc mi robili vo firme odkial som to kupoval. neskladal som si to sam. bolo to pred 3 rokmi. a nebolo vidiet ci tam je pasta ci nie. a za druhe aj keby viem ze tam je neviem akym sposobom by som daval prec chladic z CPU koli tej paste. za tretie stale ma len napadas a pri jednej rade mi das 3 poucky ktore vazne vobec nepotrebujem :D

ps. vzdy mi napises odpoved typu - toto mas vediet, hento musis poznat ked robis s pc a kokotiny okolo toho. vysvetli mi ako moze niekto nieco vediet ked to robi prvy krat ? ty ked si urobil prvy krok si hned bezal alebo ti matka povedala ze kamarat moj to musis vediet ked chces chodit ???!!! a nepis mi prosim ta uz ziadne infantilne rady ani nic take akoze som si to mal dopredu nastudovat alebo ine kraviny. nemam cas hrabat sa po manualoch a blbostiach. vsetko som si zatial spravil sam a vsetko mi slape aj bez tvojich rad ;)
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1923
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa zodiaq »

Mne sa stalo ze som vytiahol chladic aj s CPU bez uvolnenia packy u AM2, par pinou bolo ohnutych ale zarovnal som to a vsetko bezalo v pohode.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa saajt »

zodiak to je presne moj pripad. takze to idem zarovnat. dik moze byt tato tema locknuta :)
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa 1adad1 »

najlepsie je pouzit mhd listok aby si to mal krasne rovne
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa saajt »

mhd listok ?
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1923
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa zodiaq »

Ja som to vyrovnal nožom :) bal som sa trocha ci nemozem nieco vyskratovat statickou elektrinou ale nic sa mu nestalo. Pre upresnenie stalo sa mi to dokonca 2x, sice neviem ako sa to na policke mohly ohnut pini (asi mamka upratovala :))
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa shiro »

saajt napísal:o tej paste som nemal ako vediet kedze pc mi robili vo firme odkial som to kupoval. neskladal som si to sam. bolo to pred 3 rokmi.
akoze si nemal o nej ako vediet? kolko rokov sa uz dava pasta medzi procak a chladic? ved to bolo este za cias 486-tiek, preboha.
saajt napísal:a nebolo vidiet ci tam je pasta ci nie. a za druhe aj keby viem ze tam je neviem akym sposobom by som daval prec chladic z CPU koli tej paste.
vzdy je tam pasta a to aj pri 5r PC. A ak nahodou nieje, tak to skladalo nejake tela, ktoremu by som nedal stavat ani furik.
Ak to nevies oddelit och dhladica, tak pc zapni nak sa to cele zohreje. Potom pasta zmakne a ide to oddelit v pohode.
saajt napísal:za tretie stale ma len napadas a pri jednej rade mi das 3 poucky ktore vazne vobec nepotrebujem :D
ked robis blbosti, tak co cakas? ze ta kazdy bude chvalit? V zivote dostanes este vacsie facky ako je zopar zdrbov na forach.
saajt napísal:ps. vzdy mi napises odpoved typu - toto mas vediet, hento musis poznat ked robis s pc a kokotiny okolo toho. vysvetli mi ako moze niekto nieco vediet ked to robi prvy krat ?
este raz: comu sa cudujes? ked nieco neviem tak si o tom co-to zistim alebo nastudujem. Ja sa tiez nerypem do vyplnania danovych priznani, pretoze som do podobnych uradnych veci uplne tupy. Bud si o tom pozistujem co najviac veci alebo to robim s niekym kto sa do toho vyzna, aby som to nepodrbal. Je tak tazke toto pochopit?
saajt napísal:ty ked si urobil prvy krok si hned bezal alebo ti matka povedala ze kamarat moj to musis vediet ked chces chodit ???!!!
to je uplne o niecom inom, ked uz, daj sem aj nejaky realny priklad, nie kravinu.
saajt napísal:a nepis mi prosim ta uz ziadne infantilne rady ani nic take akoze som si to mal dopredu nastudovat alebo ine kraviny. nemam cas hrabat sa po manualoch a blbostiach. vsetko som si zatial spravil sam a vsetko mi slape aj bez tvojich rad ;)
ze nemas cas studovat manualy a ucit sa nove veci jed tvoj problem. Potom tuna (a ani nikde inde) ale nerev, ze si si dodrbal hento a tamto. Ked si lenivy a neschopny si zistit co sa ako robi, nemas sa o ondit do PC. Alebo sa ondi, ale potom drz hubu a krok, pretoze si si sam na vine. Mas cusat a priznat si chybu, ktoru si si sam sposobil.

A ano, vidim, ako si si vsetko spravil sam, a ako ti vsetko funguje....tento topic je toho ziarivym prikladom. Lol, ze vraj "nevedel som ze tam je teplovodiva pasta"....najtrapnejsia vyhovorka vsetkych dob.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
saajt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Ne 28. Mar, 2010, 13:47

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa saajt »

fanta-shiro moj zlaty. posledny krat ti pisem ze ja si sem chody pre rady nie pre mudre reci. sam si mi poradit ze ked idem nieco robit mam si o tom co najviac nastudovat. a to presne robim. mam nejaky problem - napisem to sem. je to forum kde to zevraj mozem robit. tak o co ti ide ? hadam sa tu s niekym ze nema pravdu ked mi poradi ? vyplakavam tu aky som curak ze som si nieco dojebal ? nadavam tu ludom za radu ?

za druhe konkretne pri tomto pripade. ked som si pc skladal sam prestudoval som komplet manual co mi k tomu CPU dali. nikde nebola ziadna zmienka o paste. takze neviem akym sposobom by som to mohol vediet ked som sa stym osobne este nestretol. chces iny priklad ? tu je. v danovom priznani ti nikde nenapisu ze namiesto desatinnej ciarky vo vyslednom vyuctovani mas dat bodku. budes si o tom zhanat informacie ked ani nevies ze take nieco moze nastat a koli tomu ti vratia danove priznanie ? porozmyslaj. a ak mas este tendenciu mi pisat pis uz prosim ta sukromnu postu alebo smsku mi posli :D tato tema dufam lock.
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa avixe »

saajt, tieto temy sa nezamykaju, vid pravidla fora

ak piny niesu velmi ohnute da sa to narovnat aj spatnym opatrnym vlozenim do socketu.. v kazdom pripade ho ale oddel od chladica, vycisti a nanes novu pastu
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa NemesiS »

shiro má zrejme v tomto období "svoje dni" ako ženy...ignore

mne sa stalo čosi podobné, nie je to žiadna dráma, no stále sa nájde niekto kto z neba múdry spadol.. :rolleyes:
pokojne to vyrovnávaj po riadkoch a stĺpcoch nožom alebo niečím podobným tenučkým...neboj nič sa im nestane, toľko sa ohnú späť.

a ak to budeš skladať naspäť, buď daj CPU, zaisti a naňho pastu alebo pastu na CPU a tak vložiť a zaistiť..ako ti to pasuje.
na zaistené CPU potom pripevni chladič a hotovo.

inak klasika, tie lacné žuvačkové teplovodivé pasty...skôr je to ako lepidlo než pasta..
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa shiro »

ziadne dni nemam, saajtovi som poslal rp, naco tuna zadrbavat topic. ked mam dovod, tak ludi drbem, ked nemam dovod, tak nedrbem.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa Borec »

tak ich skrátka nedrb. bude sa ti žiť lepšie ;)
tom240
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: So 18. Okt, 2008, 17:52
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Ohnute Piny na CPU

Príspevok od používateľa tom240 »

Mne sa to tiez uz davno stalo ked som robyl 1x s pc par noziciek ohnutych dokonca 1ci 2 boly komplet odtrhnute, bol to stary sempron... Nozicky som narovnal spendlikom a vsetko islo, ale asi za rok max 2 som musel kupovat nove veci kedze to odislo... cpu s doskou a ram kedze to boly ddr a dosku s cpu uz com taku nekupyl... kazdy sa uci na vlastnych chybach.. :-)
CPU: AMD Athlon II X3 435--phenom X4, MB: Gigabyte ma785g-ud3h, RAM: 2x2gb ddr2 Kingston 800MHz, HDD: Western Digital 640gb AAKS, GPU: MSI hd5770 Hawk, PSU: Corsair HX520w, Monitor: 22"LCD SAMSUNG 2253BW, CASE: CM690

Návrat na "Procesory"