Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa beardie »

asi je vhodne mat ruky aj nohy uvolnene, je mensia pravdepodobnost ze sa zlomia

na mieste sofera, kam dat nohy, aby ich nepolamali pedale?
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa Krutibrko »

inak vraj sú nebezpečné lyže v aute, sekajú ako gilotína
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa killswitch »

no podla mna podstatne je dobre trafit. nesnaz sa za kazdu cenu vyhnut zrazke. moze sa ti stat, ze trafis strom, skoncis na streche alebo trafis chodca.
pokial si s niekym mas dat celak, tak je to uplne jedno. tiez ked ta niekto napali priamo do strany. tam neurobis nic.
ale pri klasickych zrazkach je lepsie dobre trafit. auto je konstruovane tak, aby pohltilo energiu. snaz sa napriklad trafit v 30 az 40% uhle. cast pohlti samotny naraz a plechy a cast energie ta pekne odrazi dalej. ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa Snake »

killswitch napísal:...
zvlášte, lebo mne niekoľko fyzikov, dopravných vyšetrovateľov vravelo presný opak, tj nabúrať v 70ke do niečoho stacionárneho než do protiidúceho auta, totiž podľa ich slov sa sily sčítavajú (auto#1 70 + auto#2 90 =ekvivalent 160kmph pri náraze do nehýbuceho sa objektu, kdežto auto#1 70 + strom 0 = 70), samozrejme potom sa musíme baviť o tom, že ako to auto vydrží (zvodidlá atp, obstojí si myslím, aj čelný náraz do stromu by bol lepší než čelný náraz do protiiduúceho auta)







.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa yesper »

Předpokládám (trochu nereálně), že auta jsou opravdu přesně identická, resp. jedno je zrcadlovým obrazem druhého, aby do sebe narážely stejné části. Energie nárazu bude dvojnásobná, než kdyby jedno auto narazilo do zdi. Bude to součet jejich kinetických energií. Jenže tato energie zdeformuje dvě auta místo jednoho. Účinek na jeden vůz bude tedy stejný jako náraz do zdi.
http://www.aldebaran.cz/forum/viewtopic ... 2560#12560" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa qq6600 »

Dolezite je aj spravne sediet,pokial nechces dojst o nohy,respektive kolena...ale to plati vacsinou iba u zien
http://auto.pravda.sk/ako-spravne-sedie ... oradna_p53" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa killswitch »

Snake napísal:...
nechapeme sa. ja nehovorim o celnej zrazke.
dam ti priklad: skus naburat autom do zvodidiel kolmo, teda v 90 stupnovom uhle. a potom si skus naburat v 45 stupnovom uhle (trafit povedzme pravym blinkrom). co myslis, pri ktorom strete dopadnes lepsie?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa Snake »

yesper napísal:...
pripadá mi to ako sprostosť (že by jedno auto ostalo "nedotknuté" (všímaj úvodzovky), a druhé schytalo dvojnásobnú dávku), teraz sa mi to už počítať nechce, zajtra budem.
killswitch napísal:...
tak myslím že tu nie je čo riešiť Kilo :).





.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa yesper »

Snake je to rozdelene, aj to tam pise.
Jenže tato energie zdeformuje dvě auta místo jednoho.
Predstav si naraz hlavy do stojacej steny, a naraz do protiiducej kopy sena? Podla tvojej definicie by bola sila posobiaca pri naraze do sena vacsia ako do stojacej steny, co je podla mna blud.
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa chlpacik »

staci si vyhliadnut lahsie auto od tvojho (lahsie zdemolovatelne) a podla tej teorie by si mal zniest mensi naraz... avsak na to sa spoliehat je podla mna matuce skor nabrat nieco bokom/rohom ako killswitch naznacil :)
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa Snake »

keď horíš v aute, tak tam neni moc čo riešiť, proste snažiť sa pás prerezať (ak je zaseknutý jazýček), a upalovať (príp. spôsobom ala nmanjofo). Tam toho veľa nenavymýšlaš.





.
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa chlpacik »

pochybujem ze budes mat po ruke hasiaci tak sa skus odpasat ako vravy snake a potom povalat mimo auta :) len skus nie tam kde sa ti vylial benzin a pod. :D
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa cuculka »

No ked som kukla toto video tak pred nehodou toho moc neurobite(v podobnej situacii) http://www.mojevideo.sk/video/233a/celn ... oriek.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa FEAR »

MBG napísal:Ruky vedľa tela a čakať na airbag...

sorac ale :D mam pocit ze cakat ani netreba... plati aj v pripade ze airbag nemas ...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Ako sa správať v prípade nehody (resp. pred ňou)

Príspevok od používateľa SurrendeR »

nehodu som zazil, pred nou som sa snazil zkorigovat pretacavy smyk, no cesta bola uzka a rychlost velka,nasledoval naraz zadnej vrchnej casti + strechy o strom (v tomto case som sa uhybal pred krciacou sa strechou), prevratenie cez strechu a dopad na kolesa. Sedel som za volantom a ked som sa otocil tak som mal za sebou motor.
moje prve pocity boli ze to nieje pravda, ze to je blbost a chcel som sa "loadnut" este na ceste :D to ale akosi neslo, tak som sa snazil spametat, otvorit dvere nesli, tak jedine cez celne sklo ktore tam uz nebolo, drzali ma pasy, tak som sa odopal a vyliezol pomerne jednoducho cez predok auta. Nic sa mi nestalo no auto na total srot. Cize tesne pred koliziou som nemal zovrete ruky, ani nohy nic, proste som len sedel a snazil sa zvladnut smyk, a potom to uz bolo cisto na fyzike co sa somnou dialo.

cakat na ABG by bola v mojom pripade blbost, kedze skodoke rv77 sa o ABG anilen nesnivalo..

takze z mojho hladiska co robit? nic , nema zmysel lebo v tom momente sa aj tak na nic nezmozes.. ak si spolujazdec tak reflex ti povie "ruky pred seba" no ak ma auto ABG tak s tym nedopadnes dobre..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"