nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

A tak trosku vyssie pises cosi o technologiach ze nvidia mi nema nove co ponuknut .. ze ati je best "podla teba" a teraz zrazu narazame na toto .. technologia ktoru ma len nvidia a ATI mono az tak best nieje ako sa na prvy pohlad zdalo :)

ZAkaznik co si kupuje PC nema byt plny ocakavani .. ak si idem nieco kupit tak nepridem do obchodu a nekupim prve co vidim .. ale si o tom cosi zistim .. na co to chcem vyuzivat .. co chcem aby mi fungovalo atd .. ked pride sedlak si kupit pc a doma ziti ze mu nejde to hento ako cakal tak to je jeho problem .. ja si auto nekupim ze je pekne a o tyzden zistim ze som na pumpu este nechcel ist..
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

FEAR napísal:A tak trosku vyssie pises cosi o technologiach ze nvidia mi nema nove co ponuknut .. ze ati je best "podla teba" a teraz zrazu narazame na toto .. technologia ktoru ma len nvidia a ATI mono az tak best nieje ako sa na prvy pohlad zdalo :)
ati je best lebo podporuje všetko čo má podporovať a čo herní vývojári potrebujú pri zachovaní dobrých vlastností, nvidia pridáva (skôr vnucuje) niečo nepotrebné a zameniteľné naviac - našťastie sa nie každý vývojár nechá ovplyvniť - a tu sa zase dostávame k ich physx politike, ktorá je výhodná len pre nich :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak co tu potom riesime ... ked je kazdy spokojny? preco sa staras do suseda ktory ma okrem paradajok ktore mas aj ty este papriku ?
A komu nvidia co vnucuje? ked nieco nechces tak to neberies nie? ked nvidia podplaca tak ten druhy prijat nemusi ..ked prijme to nieje vnucovanie .. tebe nvidia nieco vnucuje?

ti dam priklad .. clovek sa rozhoduje co kupi ATI ci nvidiu , rozobera si

ati v tej cene taku kartu , nvidia taku , na ati ma podporu hdmi na nvidii nema , nvidia ma taky chladic ati zas ma taky , nvidia ma taku priepustnost pamete ati ma taku , ati ma taky fillrate nvidia taky, ati ma taku spotrebu nvidia taku ... atd a zvazuje co vyuzije co nie taky kompromis hentaky, a vyberie si .. A TERAZ mi povedz preco medzi tymito aspektmi a dalsimi nemoze byt uplne jednoducho nvidia ma physx ati nema .. PRECO to nieje jedna z medzi kopec vlastnosti daneho produktu ? preco je physx vyextrahovane stoho vsetkeho a je to zaujmom podrivania a kadecoho .. ? tak ja teraz vyvolam novu psichozu .. 2jadrova ATI 5890 ci jaka sa absolutne nechyta na ani GTX470 v teselacii ..no fuuuuuuj 2 jadra a nezrovnaju to ani na remizu .,. su daleko pod jednojadrom od nvidie ... tak takto nejak ja znicoho nic vytiahnem zo specifikacii nejaky "udaj 'specifikaciu , hodnotu a budem sa snou ohanat... hej si kupi nejaky obcan PC plny ocakavani ze mu tam pojde vsetko a doma zisti ze si pusti nejaku tu hru ktora vyuziva hromadnej teselacie a pozera ze preco mu to na naj best karte od ATI ide jak v lete na sankach ...
Naposledy upravil/-a FEAR v St 02. Jún, 2010, 15:12, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Lebo on tvrdí, že tú papriku pestuješ zbytočne.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

physx by som oznacil skor ako zahradneho trpaslika: :-)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

no asi tak .. ale to ze je prenho zbytocna tak premna nemusi .. a ocakaval by som od neho aby po denine neroztruboval ze moja paprika je nanic ze ju nezuzitkujem a taktiez by som bol rad keby nedrbal ze tu moju zbytocnu papriku si on nemoze posadit do svojej zahrady lebo nema na to vhodnu zeminu.. ved preco ked je zbytocna..

ati je best lebo podporuje všetko čo má podporovať
- nechapem potom te hundracky okolo toho ze nvidia ma nejaku nepotrebnu vec ako physx

nvidia pridáva (skôr vnucuje) niečo nepotrebné a zameniteľné naviac - našťastie sa nie každý vývojár nechá ovplyvniť - a tu sa zase dostávame k ich physx politike, ktorá je výhodná len pre nich :) - a pre koho by mala byt vyhodna ? pre ATI? ved chcu ztoho tazit ... nechapem..

najprv pises ze sa ti to nepaci ze preco nedaju ludom z ATI kartami moznost si knim prihodik kvoli physx nvidia kartu a teraz pises v tom zneni ze to ATI nepotrebuje ... - nechapem ..

citujem ta
len mi je ľúto keď niekto vyberá pc na hry a jediné plnohodnotné riešenie je nvidia
-
ati je best lebo podporuje všetko
:peace:
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa yesper »

Gudas napísal:chuťovka - duálna GTX470 od Galaxy :)

http://www.pc.sk/modules.php?name=quick ... ad&id=2539" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Na obrazku je najskor 2xGTX465, 8xpamati...alebo su ostatne vzadu
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

FEAR napísal: citujem ta
len mi je ľúto keď niekto vyberá pc na hry a jediné plnohodnotné riešenie je nvidia
-
ati je best lebo podporuje všetko
:peace:
keď už, tak cituj poriadne
PatrikL napísal: ati je best lebo podporuje všetko čo má podporovať a čo herní vývojári potrebujú
plnohodnotné riešenie je nvidia vďaka tomu že podporuje aj tú pitchovinu, ktorú nikto reálne nepotrebuje (a dá sa nahradiť kompatibilnou vecou, ktorá by fungovala všade), ale niektoré hry bez nej nejdú na 100% lebo to tak nvidia chce a vyhovuje jej to
inak vieš o tom, že sa tie tvoje príspevky čo majú viac ako 4 riadky nedajú celé prečítať? Niektoré som ešte nedočítal :) Takže ak chceš aby som na nejaké otázky odpovedal, tak to daj prosím mimo toho balastu a jednu otázku do jedného riadku. Ď
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

vporiadku ja uz nemam zaujem pisat .. nakoniec HW expert si tu ty takze sa porucam .
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

Ja píšem že by mohlo byť lepšie, nebodaj si spokojný so súčasným stavom? Myslím, že väčšina ľudí nie je... :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

yesper .. je to 2x470 ;)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa yesper »

Videl si PCB zozadu?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

Obrázok

snad neoznacuju karty hlupostami :)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa yesper »

ja ti tam napisem aj gtx490.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

vporiadku v tom pripade je to 2x465

Návrat na "Grafické karty"