Stisenie a odvibrovanie HDD za rozumnu cenu.

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Stisenie a odvibrovanie HDD za rozumnu cenu.

Príspevok od používateľa tripmag »

Potreboval by som poradit nieco na stisenie a hlavne odvibrovanie HDD.
Mam 2x80GB HDD tak za rady ako Silentmaxx alebo Nexus Drive-A-Way vopred dakujem lebo cenovo sa vyrovnaju tomu mojmu HDD :(.
Zaujimali by ma skusenosti skorej s niecim ako Nexus DisktWin, SHARKOON HDD Vibe Fixer 2, HDD Silencer Cushion, Chill-Inovation HDD anti vibration kit,.... pripadne aj nejake domace specialitky :)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Ja mam zalman HDD kit a mozem povedat ze to je tiche. Aj tie heat pipe nie su na zahodenie nicim to neofukujem a teplota je OK.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

robour napísal:Ja mam zalman HDD kit a mozem povedat ze to je tiche. Aj tie heat pipe nie su na zahodenie nicim to neofukujem a teplota je OK.
Hmm popozeral som je to zaujimave ale kde si to zohnal a za kolko?
Lebo ja som nasiel ale neni to 3x lacne skoro 1000Sk
tam asi dost zaplatis za heatpipes.Podla mna heatpipes su na rychli a lepsi odvod tepla zo zdroja do chladica (rebra) a tam neni nejaka plocha na chladenie akurat na bokoch co drzi disk.
Aku tam mas teplotu?
Ja mam narvane 3 HDD nad sebou fuci nane 12cm vetrak na 5V zhruba do 1000otacok a to su este na plastovom bezsrobovom uchyteni takze ich nechladi aj plech case a teplota je 34 za beznej prevadzky.
Skor by mi islo o odvibrovanie to chladenie neni nejaky problem zabezpecit nejakym 8cm fanom na 5V mam ich tu furu.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Kupil som to v tntrade. Naozaj je to tiche. teploty mam taketo (S.M.A.R.T -everest)

Obrázok
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak chalani ... Dnes som si nahodil takuto sikovnu vecicku na HDD. Ja uz ani neviem, ci ten disk vobec ide, :? take je to tiche ... Pozrite sa :arrow: SEM :wink:
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

Jery973 napísal:Tak chalani ... Dnes som si nahodil takuto sikovnu vecicku na HDD. Ja uz ani neviem, ci ten disk vobec ide, :? take je to tiche ... Pozrite sa :arrow: SEM :wink:
Aj to som uz nasie ani to neni drahe ale aj tak ked to vidim na obrazku dal by som max 150Sk :D
No ale nema to vobec ziadne chladenie tak sa pochval aku ma teplotu ten tvoj HDD.
Cena je sice 274 ale predpokladma ze v inych case to bude asi treba nejako chladit tak + 150 nejaky normalny tichy fan.
Ja mam Coolermaster Centurion 530 a tam je v podstate cely predny panel z jemneho sitka tak tam by to mozno v 5,25 pozicii nemalo problem s teplotou.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Jery973 napísal:Tak chalani ... Dnes som si nahodil takuto sikovnu vecicku na HDD. Ja uz ani neviem, ci ten disk vobec ide, :? take je to tiche ... Pozrite sa :arrow: SEM :wink:
A montuje sa to do HDD sachty, alebo to treba hodit do 5.25" ?
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

do 5,25" a ak mas kolajnicky teda bez srobkove uchitenie nato rovno zabudni,, teda ako ktora skrinka
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Jery973 napísal:Tak chalani ... Dnes som si nahodil takuto sikovnu vecicku na HDD. Ja uz ani neviem, ci ten disk vobec ide, :? take je to tiche ... Pozrite sa :arrow: SEM :wink:
Je to jednoduche ale ucel plni. Len ci sa ti to neprehrieva.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Nic sa neprehrieva ... :wink: Teplota sa nezmenila, ba skor mam pocit, ze sa este znizila o dva stupne. Ale nejako to moc nesledujem, tak neviem povedat presne. Ale co sa tyka hlucnosti som nad mieru spokojny. :D
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

Jery973 napísal:Nic sa neprehrieva ... :wink: Teplota sa nezmenila, ba skor mam pocit, ze sa este znizila o dva stupne. Ale nejako to moc nesledujem, tak neviem povedat presne. Ale co sa tyka hlucnosti som nad mieru spokojny. :D
mal si to na kolajnicach alebo na sroboch nez si to namontoval
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Na sroboch som to mal ... Pevne prisrobovane ku skrinke. Tak praca HDD sa pekne rozliehala po skrinke ... :wink: Teraz je takmer ticho. Urobilo to viac, nez som aj ja ocakaval. Mozem len odporucit.
Používateľov profilový obrázok
uNreal_saTch^
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 18. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Sered [23]

Príspevok od používateľa uNreal_saTch^ »

Jery973 napísal:Na sroboch som to mal ... Pevne prisrobovane ku skrinke. Tak praca HDD sa pekne rozliehala po skrinke ... :wink: Teraz je takmer ticho. Urobilo to viac, nez som aj ja ocakaval. Mozem len odporucit.
Namotoval som to presne vcera - disk som mal predtym namontovany takisto na pevno ku skrinke srobami...zmena je velmi vyrazna...vibracie disku vobec necitit, nepocut...
Teplota sa zvysila priblizne o 5°C - ale predpokladam ze to je tym ze hned pod pod diskom mam jednu mechaniku, nad nim je jedna pozicia volna a potom je tam hned druha mechanika...
S kupou som spokojny - splnila moje ocakavania...
Ale ak si to chces kupit tak to je iba na odvibrovanie!!! Ak mas nejaky hlucny disk tak ti to nepomoze...
Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz | Apacer DDR2 2GB 800MHz Dual | Sapphire ATI ULTIMATE X1950Pro 256MB DDR3 | GIGABYTE 965P-DS4 | SEAGATE 120GB 7200rpm 8MB | EIZO FlexScan S1731 | Razer Lycosa | Logitech mx518
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

a co odporucite mne, ked mam disk na kolajnickach a chcem ho odhlucnit a odvibrovat...
mam 2 disky 80gb pata a 200gb sata WD
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

Guru napísal:a co odporucite mne, ked mam disk na kolajnickach a chcem ho odhlucnit a odvibrovat...
mam 2 disky 80gb pata a 200gb sata WD
No to mas dost problem lebo tam neni skor ziadna moznost jedine ze by si vyrobil tu kolajnicu co drzi HDD z gumy.
Ja to mam zatial na kolajniciach a je to este hlucnejsie ako ked to namontujem na sroby mam 2x80GB SATA2 IBM a 1x 250GB SATA1 IBM
Jaksik som tusil ze budem neco spekulovat preto mam coolermastera s 5x 5.25" poziciou :D tak tie disky tam bdu muset ist urcite ked icch chcem dobre odvibrovat.
Dnes som kupil jeden kus NEXUS DiktWin

http://www.nexustek.nl/disktwin.htm

Ked budem mat cas tak to testnem co to povie lebo na inom fore mi to dost ludi vychvalilo

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"