Vase hladanie prace

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Rad by som oslovil tunajsiu socialnu skupinu ohladom trhu prace. Kazdy z nas ma rozne skusenosti, kazdy si vie najst pracu mozno aj trocha inou cestou. Ak mate chut podelit sa o vlastne skusenosti pripadne napad ako si najst pracu lepsim sposob, napiste sem ako ste hladali a ake su vase skusenosti.

Uvadzam priklad:

ZDROJ NA VYHLADAVANIE PRACE:

1. Miestna tlač
Popis: podarilo sa mi najst zamestnanie cez toto medium

2. Volne pracovne miesta na urade prace
Popis: podarilo sa mi najst pracu aj cez tento kontakt (viackrat)

3. Internet
Popis: pouzivam hlavne profesiu.sk, je to ale slabe, mozno z 1 percenta ziadosti pride odpoved, Internet povazujem za najtahsi prostriedok na hladnie prace a co je najhorsie na mnohe stretnutia dostanete avizo, ze firma si hlada len orientacnu zakladnu ludskych zdrojov v pripade ak im odidu zamestnanci ... mozno zalezi od profesie, niekde moze byt lepsia odozva. Kazdopadne jeden inzerat na profesii stoji 150 Euro a uz len to je ...
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa faugusztin »

1. pri mojej profesii je miestna tlac na :shit:
2. urad prace ? Vedia ponuknut akurat tak manualnu pracu.
3. ja som si zohnal robotu cez profesia.sk, este velmi, velmi davno, v 2001 (a odvtedy tam robim). Mimochodom, na profesii inzeruju spolocnosti, tebe staci inzeraty prezerat a reagovat, pripadne si na profesiu nahodit zivotopis a ak niekoho svojimi zakladnymi udajmi zaujmes tak si firma vyziada tvoje kontaktne udaje cez profesiu - pre zamestnavatelov su to tie sluzby CV25/50/100 (ano, casto sa zamestnanci hladaju takto, napriklad moj sef hlada iba takto, teda ze si vylistuje poziadavky, napriklad skusenost s Java/J2EE a ak niekoho najde tak na nich minie 1 kredit (1€) aby mal kontaktne udaje a nasledne ti zavola/napise mail a pozve na pohovor).
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa kami_sama »

ja mam podobne skusenosti, ako faugusztin. tiez som mal svoj zivotopis na profesia.sk. k tomu som este poslal svoj CV aj do nejakych firiem, ktore tam mali inzeraty a hotovo. zacinam v july. :-)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa beardie »

ja som hladal pracu v Brne, hladal som iba cez internet
www.itjobs.cz
www.profesia.cz

vyhodil som si tam moj zivotopis, podla toho mi chodili nejake maily + som reagoval na pozicie, ktore ma zaujali, v priemere prisla odpoved z 50%
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa galen »

ja ked som zhanal pracu, tak cez profesiu, ozvalo sa pomerne dost firiem, bol som si i pokecat na konkurzy, a skoncil som nakoniec vo firme, co mi kamarat dohodil ...
niezeby ta ponuka z profesie nebola zla, ale u kamosa vo firme som poznal dost ludi ...

a zase z druhej strany, ked sme zhanali pracovnu silu, sli sme cez profesiu, a typek uz vedla mna sedi, a tuka do klavesnice ... dokonca aj produktivne robi :good:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Ja som si terajšiu prácu našiel cez miestnu tlač. Skúšal som aj profesiu na nete , ale nič.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa panasonic650 »

profesia.sk jednoznacne... ci uz ked sa vo firme hladalo alebo ked som hladal ja... ani si neviem predstavit ako inac by som hladal.... jedine ak na stranke firmy o ktoru mam zaujem.... mozno este nejaka agentura ktora odmaka spinavu robotu a presitkuje ci uz ponuky alebo dopyty
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
hermarian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 07:46
Bydlisko: Lučenec/Basingstoke, UK

Re: Vase hladanie prace

Príspevok od používateľa hermarian »

Pretože ma nezobrali na univerzitu, tak si začínam od júla hľadať prácu...ako absolvent s maturitou to vidím veľmi biedne, ale každopádne sa spolieham na profesia.sk že tam niečo nájdem.
Spoiler: ukázať
Powered by: AMD Phenom II x955 BE 3,5GHz, Gigabyte HD7850 975/4800 GIgabyte MA790X-DS4, Samsung 2243BW, WD 500GB + Intel 330 180 GB SSD, 4GB DDR2 800Mhz, Seasonic SS-500ET-T3, TSSTcorp. SH-223Q
NTB Asus G750JX

Návrat na "Debata o všetkom"