Android 2.1 na HTC Hero

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
stjopa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 22:48

Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa stjopa »

Dockal som sa. HTC pred par dnami vydalo Android 2.1 firmware update pre HTC Hero. yahooo
ROM update utilita vo Windows 7 nevedela najst pripojeny telefon. Nastastie na starom XP vsetko fungovalo bez problemov. Po dvoch dnoch pouzivania sa tak mozem podelit o prve skusenosti.
  • Update zmaze cely obsah telefonu. Takze dostanete sa do stavu, ako keby ste mali uplne novy telefon. HTC ale na to na svojich strankach dostatocne upozornuje. Mobil som este so starou ROMkou zosynchronizoval s PC. Po nainstalovani novej ROMky som potom synchronizaciou dostal do telefonu aspon kontakty. Nastavenia ostatnych veci, ako mailovych uctov, som musel robit manualne. Neostali ani programy, ktore som doinstaloval sam. Postupne ich nahradzam.
  • Pri zapinani ma vita nova animacia. Novu grafiku ma aj HTC Sense. Po odblokovani na ploche "prebieha" aktualne pocasie. Ak je zamracene, tak mraky zakryvaju cely displej. Pri burke sa na nom bliska, a ked je jasno tak jasne slnecne ziarenie oslnuje celu plochu. Paci sa mi to. :) Tieto zmeny potesili oko.
  • Prehravac Youtube prehrava vsetky videa. Ten stary si s mnohymi uz nevedel poradit.
  • Telefon sa zda byt sviznejsi. Rychlejsie sa pracuje s 50-stranovym suborom pdf. Animovane menu uz je otazka iba image-u. Zapnutie animacii nesposobuje ziadne vahanie systemu, ako to bolo vo verzii 1.5.
  • Fotoaparat ma funkcie a nastavenia ako sa na fotoaparat patri. Nastavit sa da jas, sytost, ostrost, kontrast, farebny efekt (stupne sedi, sepia, negativ, solarizacia, posterizacia, akvamarin), vyvazenie bielej (automaticky, ziarovka, ziarivka, denne svetlo, oblacno), ISO :OO= , rozlisenie, pomer stran, kvalita, samospust, geoznacka, rezim ostrenia, dlzka zobrazenia fotografie po odfoteni, uprava blikania, automaticke ostrenie (zap/vyp), zvuk uzavierky, zobrazenie casu na fotke a zobrazenie mriezky. A vsetky funguju :cool: .
  • Novy je aj internetovy prehliadac. Hlbsie som sa zmenam nevenoval, ale na zadanie adresy netreba stlacat tlacidlo MENU. Riadok na zadanie adresy je na samom vrchu stranky. staci sa tam "prescrollovat".
  • Po pripojeni k PC pomocou USB mozem prepinat medzi moznostami sycnhronizacie, diskovej jednotky, zdielania internetu alebo ho necham iba nabijat. Apropo zdielanie internetu. Po zapnuti tejto volby v telefone pocitac najde novu siet a hotovo. Jednoduche a funkcne.
  • Neviem ci to fungovalo aj v Androide 1.5, ale teraz pre stisenie zvonenia staci telefon otocit displejom dole. Pocas hovoru su na ploche tlacidla na vypnutie mikrofonu a hlasity odposluch, takze sa uz netreba prehrabavat v menu.
Zatial tolko. :bye:
ANONYM_a7

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ako to tak citam, dost zavidim :-) nech sluzi :-)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa HellAngel »

gratulujem, inac to pocasie mi zacalo po case liest na nervy :D tak som animaciu na uvidnej obrazovke vypol :D
NB: Asus ROG Strix G16
stjopa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 22:48

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa stjopa »

Mna to este stale bavi :)
Objavil som dalsiu novinku. Ak na domacej obrazovke stlacim tlacidlo home (s obrazkom domceka), tak sa zobrazi nahlad vsetkych 7 ploch. Potom si jednoducho vyberiem tu spravnu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem ci ti to pojde ale ked na home urobis jeden multitouch tak by ti malo tiez vybehnut tych 7 obrazoviek.
NB: Asus ROG Strix G16
stjopa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 22:48

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa stjopa »

Ano. Ide aj multitouch prsty k sebe. Díky.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa newmi »

akoze a preco toto nie je v teme pre HTC Hero?

Inak zabudol si na jednu DOLEZITU novinku. KONECNE funguje posielanie a prijmanie suborou cez bluetooth.

btw akoze sorry ale mne zostalo VSETKO co som si zalohoval, aj programy. Staci pouzit aplikaciu Handy backup :-)

P.S.: OMG ako to tak citam poriadne, ty to mas cele nejake divne. Vsetkym co som cital a aj mne to islo ako FOTA update. Takze ked uz tak podrobne popisujes, patrilo by sa aj napisat, ze standartne to je FOTA update a ze ty si si extra stiahol ROMku z HTC stranok a cez naku utilitu updatoval.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stjopa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 22:48

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa stjopa »

mne osobne to bluetooth doteraz vobec nechybalo, takze asi preto som si nevsimol, ze to uz funguje. :-) dolezite je, ze aplikacia gmail jednoducho pracuje s viacerymi uctami naraz.

k tomu updatu: update je rozdeleny do dvoch casti. prvu som nahraval cez PC. vysledkom bol novy build number. instalacia druhej casti prebehla bez PC. telefon upozornil na novy firmware update. po potvrdeni ho sam stiahol a nainstaloval. az po instalacii druhej casti bol telefon aktualizovany na firmware version 2.1
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa newmi »

no ale ja ti vravim, ze mne to vsetko prebehlo cez FOTA (firmware over the air) cize rovno do telefonu som si stiahol novy firmware, ziadne pc som k tomu nepotreboval ;)

a nemas celkom pravdu s tymi 2 castami. Bolo to tak sice prezentovane na niektorych strankach ale to prve vraj bol len nejaky drobny update youtube playera a to druhe uz riadny upgrade na android 2.1 ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stjopa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 22:48

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa stjopa »

aj na stranke htc-support je to v dvoch castiach. mas pravdu, ze obe su oznacovane ako FOTA. mobil mi ale nenasiel ziaden novy update :-( , tak som first package nainstaloval cez PC. toto zmenilo build number z 1.6... na 2.73... a "vycistilo" cely telefon. stale to bol Android 1.5. hned potom hero konecne oznamil novy update a sam ho aj nainstaloval. az vtedy (ako pises) to bol Andriod 2.1. toto uz z pamate nic nemazalo.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Android 2.1 na HTC Hero

Príspevok od používateľa newmi »

ty ale ja som to mal presne naopak s tym mazanim. Mne update na 2.1 povymazaval veci z fonu.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"