Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Scoob69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 10:59

Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa Scoob69 »

Zdravim, nedavno som si nainstaloval win7 a prislo mi zbytocne mat xp aj win7 tak som chcel xp odinstalovat pouzil som cd ale tam som mal len moznost instalacie ale nie odstranenia tak som hladal na googly navod ako sa to da spravit bez cd a nasiel som ze mam ist do "add or remove programs" a tam by malo byt daco take ze "Uninstall Windows XP" a to som mal vymazat ale ja som tam nic nemal take vlastne nic s windowsom co by sa dalo odinstalovat, vyzera to tak ze sa to tvari ze ani windows nemam. Nasiel som este jeden sposob ako spustit uninstal cez prikazovy riadok ale nejde mi spustit nudzovy rezim na xp na win7 ide ale na xp nejde . Prosim poradte ako mam odinstalovat win xp , ktory sa tvari ze ani neexistuje
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Ako si naištaloval win 7 ? Ako novú čistú inštaláciu, alebo máš aj win7 aj win Xp , z ktorých si vyberáš pri štarte ?
Scoob69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 10:59

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa Scoob69 »

ano win7 som instaloval na xp a kedze som nemal volne miesto na C dal som to na D a teraz mam windows xp na C a windows 7 na D ale neviem to odinstalovat vyskoci mi tento problem ked chcem cez windows/system32 dat osuninst.exe http://support.microsoft.com/kb/313859#top a absolutne nerozumiem co tam mam spravit :-(
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa shiro »

nijak to neodinstalujes.mozes maximalne skusit maznut adresar so starym windowsom (tusim windows.old), ale na systemove subory tomu nesahaj. ALebo to preinstaluj spolu s formatom C rovno na win 7.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Scoob69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 10:59

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa Scoob69 »

formatovat mi nejde ani jeden z troch diskov instalacka windowsu xp mi neponuka moznost odinstalovat ho ani nic formatovat a taktiez aj instalacka win 7 mozem si akurat vybrat verziu (home, profesional atd) a potom miesto kde to chcem nainstalovat nic viac a kedze som na C nemal miesto nainstalovalo sa mi to na D
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Pri inštalácii win 7 vyber "custom"
Obrázok

a formátni disk, kde máš win XP
Obrázok

potom daj tam nainštalovať win7
Scoob69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 10:59

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa Scoob69 »

ja tam take na vyber nemam ja som dal custom ale objavi sa mi http://img31.imageshack.us/i/vec2.png/
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa matopd »

mas, len sa lepsie kukni (:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problem s odinstalovanim windowsu Xp

Príspevok od používateľa shiro »

Scoob69 napísal:ja tam take na vyber nemam ja som dal custom ale objavi sa mi http://img31.imageshack.us/i/vec2.png/
to preto ze spustas instalaciu windowsu z beziaceho systemu. vies vobec co je bootovanie z instalacneho dvd?
nabootuj z dvd a potom ti to dovoli.
Scoob69 napísal:formatovat mi nejde ani jeden z troch diskov instalacka windowsu xp mi neponuka moznost odinstalovat ho ani nic formatovat a taktiez aj instalacka win 7 mozem si akurat vybrat verziu (home, profesional atd) a potom miesto kde to chcem nainstalovat nic viac a kedze som na C nemal miesto nainstalovalo sa mi to na D
ziadna instalacka ti neponukne moznost odinstalacie OS, je to blbost. Ako som ti vyssie pisal, nabootuj z instalacky a budes moct formatovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Operačné Systémy"