AP => WIFI router problem

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

zdravim mam taky problem kupil som WIFI router D-Link DIR-615 a problem spociva v tom ze ked ho pripojim vystup s AP (do AP ide antena zo strech a do AP je napojeny este jeden PC) do konektoru INTERNET na routri (vstup) a prejdem pripojenie podla instrukcii vyrobcu vsetko ide pokial neskusa pripojenie k internetu tam zahlasi ked dam v nastaveniach STATICKU IP (co mam ja) vypise chybu spojenia a ked dam DYNAMICKU IP tak nieco podobne ako predtym indikator spojenia INTERNET svieti na oranzovo (mal by na zeleno) LAN konektor do ktoreho pichnem kabel od compu svieti na zeleno aj WIFI siet svieti na zeleno aj notebook najde siet dokonca aj 15m od routru cez dve steny len nema pristup na internet tak sa chcem spytat ci to moze byt tym ze AP co mam ma uz asi 5 rokov a jednoducho nekomunikuje s routrom alebo to je v niecom inom (toto riesenie kupit wifi router mi poradil technik poskytovatela mojho internetu)
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa newmi »

DHCP mas v routeri zapnute? DNS servre spravne nastavene?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

a ako zapnem DHCP nikde v navode sa o tom zapnuti nic nepise a DNS spravne nastavene ako myslis ked sa mi zobrazi nastavenie IP od posktitovatela atd tak ano zadam aj DNS aj alternativny
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa galen »

lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

newmi napísal:DHCP mas v routeri zapnute? DNS servre spravne nastavene?
no tak skusal som to podla manualu a bez vysledne

DHCP som nastavil naslo mi PC na ktorom som to skusal pridelilo IP ale nemam ponatia kam som to mal napisat tak som to dal do nastaveni vlastnosti pripojenia (tam kde som ju zadaval ak pred tym ) ale este tam je kolonka predvolena brana a to pri nastavenia routra nedalo tak som dam dal povodne
DNS tam je iba moznost zaskrknut enable ale nejak nastvovanie ani nie ale povodne DNS som zadal tiez do vlastnosti pripojenia

neslo to ani ked som dal aby si automaticky nasiel PC adresu od routru ale tiez nic

no toto robim prvy krat v zivote pred tym som okolo toho ani nepresiel takze ak robim nieco zle je to tym :cry:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa galen »

hmm ...
problem bude asi v tom, ze ten router "D-Link DIR-615" nevie, ze ma routovat do sveta na AP

*manual som necital, takze iba odhadujem*
mal by mat kdesi dieru, co sa vola WAN, do nej pichnes APcko/kabel z APcka zo strechy ...

pre WAN rozhranie D-LInku nastavis IPcky take, ako ti to da pre PC, ked si don strcis AP zo strechy.
vratane DNS a gateway (zistis prikazom ipconfig /all v konzole (cmd))

no, dalej v D-LINKu skus nastavit nieco, co sa vola LAN, a tam si daj IPcky povedzme:
192.168.50.X (D-Linku daj 192.168.50.1)
maska podsiete 255.255.255.0
... aj pre wifi ...

takze cokolvek, co pripojis na D-Link by malo byt na 192.168.50.X podsieti, smerovane by to malo byt na to AP na streche, a odtial uz standardnym sposobom ...

PS: pred experimentovanim si poznac IP toho APcka co mas na streche ... ak ho opingujes aj po zapojeni d-linku, a nepojde ti net, uz je chyba iba v nastaveni DNS. ale akonahle ho neopingujes (ping IP v prikazovom riadku), tak je chyba v nastaveni AP~D-Link.
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: AP => WIFI router problem

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

"mal by mat kdesi dieru, co sa vola WAN, do nej pichnes APcko/kabel z APcka zo strechy ..."
zas taky blby nie som toto som urobil :laugh:

ale dik vyskusam ten zvysok co si pisal ale nie dnes zajtra mam skusku a mal by som sa ucit :OO=

ked to uz potom nepojde zavolam typka od poskytovatela


tak uz to ide dosli typkovia doniesli nove AP (inak skoro take iste ako bolo to povodne) a nastavili ho aby islo s routrom co som ja nemohol spravit lebo k tomu AP neni v navode IP aby som sa mohol dostat k nastaveniam AP (co je celkom nepochopitelne)

Návrat na "Siete"