Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Shatterhand napísal:...
Ja som nikomu neublizil kamosko, to ze pri volbach dam hlas pravici alebo lavici nikomu neuskodi.

Momentalne sa ale stitim dat pravici hlas hlavne potom co tuto krajinu vedie premierka, ktorej strana dostala 15% vo volbach ba co viac strany co nemaju ani 10% maju dnes ministerske kresla. To svedci len o tom aka je pravica na slovensku nejednotna, niekedy mam dojem, ze to ani nie je pravica ale tlupa ludi co chce byt len pri moci.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

faugusztin napísal:PETERPANs, ty si exemplarny pripad "Druhemu v oku vidis triesku, ale brvno vo svojom nie.". Fico & spol sa predchadzajucej vlade venovali az do 12. juna 2010. Za vsetky problemy pocas Ficovej vlady mohol samozrejme Dzurinda, Miklos, madari, podnikatelia, DSS, banky, madari a Dzurinda.
Lenze pravicove strany maju byt udajne lepsie ako Fico. Aj kulturnejsie, aj co ja viem este. Tak potom ked su rovnaky naco sa vlada menila?
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
Vior95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Št 17. Dec, 2009, 14:28
Bydlisko: Piešťany/Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Vior95 »

sorry za OT
Naposledy upravil/-a Vior95 v Ut 13. Júl, 2010, 21:36, upravené celkom 1 krát.
MB GIGABYTE Z87X-D3H CPU Intel i5 4460 3.2 Ghz GPU AMD RX 480 8GB Nitro+ RAM Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series HDD Seagate 1TB HDD Barracuda ST1000DM003 PSU Oľga 500B 500W LCD Dell E228WFP 22" Potkan Razer Deathadder KB Acer 6312-K (r.v. 1994) OS Win 10/Arch Linux Sound Card Asus Xonar D1 Speakers SL220/2K 110w Headphones Superlux HD660 Case Cooler Master K280
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

PETERPANs napísal:Lenze pravicove strany maju byt udajne lepsie ako Fico. Aj kulturnejsie, aj co ja viem este. Tak potom ked su rovnaky naco sa vlada menila?
Takze ked tvoj predchodca spravil protizakonny akt ako napriklad Medved nevyplatenim miezd, tak ma v hesle kulturnosti byt novy minister ticho a neupozornit na obrovsky preslap predch. vlady ? Pri nastupe kazdej, podotykam kazdej vlady (tj vo vsetkych krajinach) je normalne, ze sa preveria zmluvy ktore sa uzatvorili za predchadzajucej. Normalne konajuca vlada sa nema kontroly zmluv bat, vsakze. Potom by nevyskocili pripady ako takmer schvalena skryta privatizacia kupelov, o ktorej vraj Fico nic nevedel.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

mimochodom, podla mna je spravne, ze v statnych podnikoch sa robia audity,
ba dokonca by ich vysledky mali byt verejne k dispozicii, nie iba pre par jedincov

samozrejme, ak audit nezodpoveda realnemu stavu podniku, tak rozdiel adit-vs-real by som nechal nauctovat auditorskej firme

nezabudaj, ze vsetky statom riadene (alebo statne) podniky, su vlastne aj scasti tvoje, a ich hospodarenie/mrhanie financiami, je vyhadzovanie tvojich penazi
ajked sa zda, ze audit je mrhanim penez, je to jediny sposob, ako prist na to, ci podnik funguje, tak ako sa na vonok deklaruje


co sa tyka predvolebnych slubov:
a co si cakal ? ze 2 dni po inauguracii ludi do postov, sa mavne carovnym prutikom, a zrazu tu bude vsetko v poriadku ? kiezby to tak fungovalo ... alebo vlastne, dobre ze nie (lebo to by sa dal stat rozkradnut za 5 sekund)

je jasne, ze s ochrannym valom toho vela nenarobia, v podstate ani nemozu, ked uz to predch. premier odsuhlasil, iba predch. minister financii nenasiel odvahu a priestor pre vyhlasenie, ze si na to budeme musiet pozicat (iked je to vsetkym zrejme).
tak samozrejme, co moze radicova robit? sadnut do lietadla, ist na kus reci do strasburgu (ci jakej rite), a zistit, co sa s tym da robit. tam jej povedali ze nic, ze mate smolu, uz ste slubili. nic sa menit nebude. tak sa teraz vrati na slovensko, predhodi to parlamentu, neh sa stym popasuje ... mozno to nebude mat plnu podporu koalicie, ale staci, aby sa nasla jedna strana, ktora to podpori (napriklad SaS), plus plna podpora smeru ... a bude to odsuhlasene ... poziciame si ... teda, ak nam niekto pozicia ...

oni si urobia ciarku, ze proti tomu bojovali, potom urobia bububu v ramci koalicie, ze co ste to hlasovali, a ako si to predstavujete, a RF bude mat zase plne usta reci, ako je tato vlada nestabilna

skratka, sranda este len bude :good:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

faugusztin napísal:
PETERPANs napísal:Lenze pravicove strany maju byt udajne lepsie ako Fico. Aj kulturnejsie, aj co ja viem este. Tak potom ked su rovnaky naco sa vlada menila?
Takze ked tvoj predchodca spravil protizakonny akt ako napriklad Medved nevyplatenim miezd, tak ma v hesle kulturnosti byt novy minister ticho a neupozornit na obrovsky preslap predch. vlady ? Pri nastupe kazdej, podotykam kazdej vlady (tj vo vsetkych krajinach) je normalne, ze sa preveria zmluvy ktore sa uzatvorili za predchadzajucej. Normalne konajuca vlada sa nema kontroly zmluv bat, vsakze. Potom by nevyskocili pripady ako takmer schvalena skryta privatizacia kupelov, o ktorej vraj Fico nic nevedel.
A to je spravne, ze to tu mame kazde volby? A bud si isty ze ani Radicova nebude o 4 roky tusit co sa popodpisuje. Ale hlavne, ze si zvolis novu stranu s cistou minulostou ved co ked nebudu kradnut ...

Ta toten kradol, ta to jeho robota, podavame trestne oznamenia, ... ibaze nik nesedi a na dalsie volby bude mozno zase vo vlade a slovac pri telke bude zatinat peste " ja sa mu pomstim , ja mu ukazem, ja dam hlas teraz tomuto! Teraz to vie aj on, to som mu ale ukazal!"

Vladu menit netrebalo:
1. korupcia bude jak bola
2. bude sa kradnut okato alebo rafinovane ja v tom rozdiel nevidim
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

A co sa tyka rusenia zmluv, poznam nakupcu, ten nastupil namiesto jedneho chytraka co mal podplatenych dodavatelov. Prve co urobil:

1. porusil zmluvy - takoj za sefom pochvastal sa na co mu vsetko prisiel ten ho potlapkal ...
2. neubehlo vela casu a dodavatelia zacali podplacat aj jeho, dokonca bez toho ani nevybral dodavatela ked mu nieco nedal
3. nezmenilo sa nic, kto ocakava, ze rusenie zmluv terajsou vladou je koly tomu aby nebodaj zvitazila spravodlivost ten musi byt bez urazky idiot.

Myslite si co chcete ... niekomu lepsie ked veri v dobro a pod. ...
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz tak kludne sa zober, Sev. Korea na teba caka, ked podla teba volby netreba. Ani sa necudujem ze tvojim idolom su Fico & spol, podla tvojich nazorov si ten typ co potrebuje vidiet na pozicii vladcu nejakeho silneho chlapa, ktory dokaze tresnut na stol a povedat si svoje - sice iba doma lebo vonku by mu to nepreslo, ale je to ten tvoj spravny chlap. Chvalabohu takto rozmysla iba tretina tohto naroda (volici Smer + SNS + HZDS).
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dexman »

PETERPAN, nič v zlom, ale takú demagógiu akú tu prezentuješ som už dlho nezažil. stále si len vyberáš fakty, ktoré ti vyhovujú a všetko prekrúcaš. podľa tvojej logiky - zaveďme jednu stranu, aspoň ušetríme na voľbách, ktorými sa aj tak nič nezmení. neviem kde ty žiješ, ale planéta Zem to asi nebude. keď si už tak samozvane rozhľadený, tak by si si mohol domyslieť k čomu vedie dlhodobé vládnutie pár vyvolených a aká forma moci korumpuje najviac. stačí sa pozrieť do histórie, napr. aj na druhú Dzurindovú vládu, keď premiérovi 8-ročné vládnutie ku koncu očividne začalo kvapkať na mozog a to sa bavíme o demokracii.

a k tomu, že táto vláda bude kradnúť rovnako ako tá Ficova. ukáže až čas, ale môj názor je, že by sa museli nadľudsky snažiť, aby sa im aspoň priblížili.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

dexman napísal:PETERPAN, nič v zlom, ale takú demagógiu akú tu prezentuješ som už dlho nezažil. stále si len vyberáš fakty, ktoré ti vyhovujú a všetko prekrúcaš. podľa tvojej logiky - zaveďme jednu stranu, aspoň ušetríme na voľbách, ktorými sa aj tak nič nezmení. neviem kde ty žiješ, ale planéta Zem to asi nebude. keď si už tak samozvane rozhľadený, tak by si si mohol domyslieť k čomu vedie dlhodobé vládnutie pár vyvolených a aká forma moci korumpuje najviac. stačí sa pozrieť do histórie, napr. aj na druhú Dzurindovú vládu, keď premiérovi 8-ročné vládnutie ku koncu očividne začalo kvapkať na mozog a to sa bavíme o demokracii.

a k tomu, že táto vláda bude kradnúť rovnako ako tá Ficova. ukáže až čas, ale môj názor je, že by sa museli nadľudsky snažiť, aby sa im aspoň priblížili.
kde pisem o jednej strane? :OO=
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

PETERPANs napísal:Vladu menit netrebalo:
1. korupcia bude jak bola
2. bude sa kradnut okato alebo rafinovane ja v tom rozdiel nevidim
preco ti potom tak velmi vadi zmena, ked je to podla teba jedno?
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Podla Sulika (vraj je to genius), treba vyhodit okolo 7 mil. eur na referendum a pritom vlada este stale dlhuje podobnu ciastku ludom co im pobrala voda strechy nad hlavou.

Popis referenda:
1. ZRUŠENIE KONCESIONÁRSKYCH POPLATKOV
2. OBMEDZENIE POSLANECKEJ IMUNITY
3. ZNÍŽENIE POČTU POSLANCOV ZO 150 NA 100
4. STANOVENIE MAXIMÁLNEJ CENY VLÁDNYCH LIMUZÍN NA 40 TISÍC EUR
5. VOĽBY CEZ INTERNET
6. ZMENA V TLAČOVOM ZÁKONE

Takze podla tohoto geniusa sa treba ludi spytat ci s tym suhlasia :OO= . No ja nie som Nostradamus ale dovolim si tvrdit, ze ludia by to prijali s nadsenim ... Ak teda nie je vola prijat tieto opatrenia teraz (ano tou dokonalou setrnou pravicovou vladou) bez referenda naco je potom referendum, ked je uz teraz jasne co nato ludia povedia. Ako to teda dopadne?

1. SaS si urobi reklamu za statne peniaze - Nenavratne stratene, plytvanie rozpoctom ...
2. je vysoka pravdepodobnost ze ucast nepresiahne ani 50 percent, avsak bod 1. plati
3. ak aj prejde referendum vlada ho da bokom, SaS bude mat vyhovorku, ze to vsetko koalicia a skutek utek.

Je nad slnko jasnejsie, ze napr. znizenie poctu poslancov, obmedzenie poslaneckej imunity ... vlada Radicovej nepusti dalej, taketo snahy tu uz boli x krat a nielen za vlady Dzurindu. :bye:
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

A preco tie peniaze nie su u ludi postihnutych zaplavami ? Nuz lebo Ficovi boli prednejsie futbalove ihriska, na ktore rozhajdakal rezervu uradu vlady (ano, ta je presne urcena na taketo mimoriadne situacie, nie na blbe ihriska), kvoli tomu ze Fico neposlal peniaze z nejakeho rezortu ale odobral ich z prispevkov stranam - tie sa ale rozpocitaju az po napisani sprav, tj cca este mesiac.

Zaujimava je ta logika Ficovolica, za zaplavy v maji a nevyplatenie pomoci v maji/juni moze vlada, ktora nastupila 9. jula. :?
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

killswitch napísal:
PETERPANs napísal:Vladu menit netrebalo:
1. korupcia bude jak bola
2. bude sa kradnut okato alebo rafinovane ja v tom rozdiel nevidim
preco ti potom tak velmi vadi zmena, ked je to podla teba jedno?
pretoze vymena zlodejov nieco stoji (ak ako investor das peniaze strane potom ocakavas, ze sa ti to vrati), za dalsie mam pocit, ze sa stane pravidlom aby financne skupiny v pozadi politickych stran kazde volby nakupovali vladu ako v TESCU. Ak sa to teda deje a obcan je mimo hlavny zaujem, okrem servirovania primitivnych utokov na stranu politikov (stalinizmus), potom sa skutocne neoplati menit vladu.

Kto si kupi vladu na buduce volby? Nieco za nieco? Podme si kupit predsedu vlady, kolko to stoji? Co tak 100 milionov EUR a budeme mat premiera co nam bude zobat z ruky. 100 milionov nestaci na kampan? Ziaden problem kupime nejake noviny, nech zije demokracia.
Naposledy upravil/-a PETERPANs v St 14. Júl, 2010, 11:25, upravené celkom 1 krát.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

faugusztin napísal:A preco tie peniaze nie su u ludi postihnutych zaplavami ? Nuz lebo Ficovi boli prednejsie futbalove ihriska, na ktore rozhajdakal rezervu uradu vlady (ano, ta je presne urcena na taketo mimoriadne situacie, nie na blbe ihriska), kvoli tomu ze Fico neposlal peniaze z nejakeho rezortu ale odobral ich z prispevkov stranam - tie sa ale rozpocitaju az po napisani sprav, tj cca este mesiac.

Zaujimava je ta logika Ficovolica, za zaplavy v maji a nevyplatenie pomoci v maji/juni moze vlada, ktora nastupila 9. jula. :?
Fico dal na futbalove ihriska a Sulik dava na referendum ... hlavne ze nik nie je vynovaty. A co by dnesna vlada mala davat ked to mal dat Fico, nech pokapu to nie je nas problem, nam treba love na referendum.
Naposledy upravil/-a PETERPANs v St 14. Júl, 2010, 11:26, upravené celkom 1 krát.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)

Návrat na "Debata o všetkom"