Sata HDD vo winoch ako USB disk ????

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Sata HDD vo winoch ako USB disk ????

Príspevok od používateľa LoPiO »

POtrebujem poradit.
Mam winXP PRO. Dosku DFI nf4x infinity a disk mam zapojeny na sata1 konektor. PO naistalovani winov mam HDD ukazany ako disk a potom v systrayi je ukazeny ako usb kluc, ktory sa dat po kliknuti bezpecne odobrat. Lame mi to hlavu pretoze moj pc je aj pre rodinu a oni tam strkaju usb kluce a tak sa bojim aby za chodu winov neodpojili HDD, kedze je tam v ponuke. Pred tym co som ma wini a dosk Gigabyte 7VT600 s KT 600, tak takea moznost nebola. Vie mi niekto poradit ci to je doskou alebo winom :?
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Je to schopnostou sata diskov, ktora sa vola hotswap pokial sa nepletiem ... Umoznuje odpojit disk za chodu.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

aj mne to robi na obi dvoch diskoch, disky su Samsung a doska Asus, moze to byt tym co pise rusty, lenze mi nejde odpojit ani jeden disk lebo su zevraj pouzivane, ale aspon jeden, ktory je na data, by odpojit mohol ist, nan nema momentalne aky proces pristupovat

ak ti to vadi, skus ci ti pojdu odpojit aj ked povypinas vsetky mozne procesy, a ked nepojdu, tak ako mne, tak mas vyhrane, sice to nieje koser riesenie ale riesi to problem s omylnym/nahodnym odpojenim disku
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Dakujem za pomoc ;)
Skusim este najst niaku vec na nete, pretoze neexistuje, aby mi ho omylom odpojili.
Aspon viem, ze nie som jediny. Ale je to zaujimave, ze via southbridge to neumoznoval a teraz nforce uz ano :)
Budem si musiet zvyknut na to.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

ta ikona tam myli, zo zaciatku, kym som si zvykol, som kazdu chvilu pozeral ake usb zariadenie mam napojene, ci my zas blbne modem, alebo mys
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ved to myli aj mna ;) Skusal som a neda sa odpojit, takze pohodka :o
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Tommy_Verceti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Tommy_Verceti »

hehe aj moj novy disk wd 2500KS 16mb cache 250GB SATA II mi to robi :) na win disk je to nanic ale ked kupim druhy bude to celkom fajn ... mam totiz vyvody vzadu na von a si mozem napajat co chcem...teda sata disky :)
CPU: A64 4400+ X2[Cooler Thermalright XP-120+Nexus 12cm]; MB: ASUS A8N-SLI Premium; VGA: HIS ATi Radeon 1800XT 512MBDDR3[Cooler A-C Accelero II]; Mem.: Corsair 2048MB 3500LL TwinX Pro; SB Audigy 2 ZS; Western Digital 16MB cache 250GB SATAII; Enermax Liberty 500W; LG 4167B; Case: TT Tsunami Dream; Mon.: LCD Philips 19".....
Používateľov profilový obrázok
CobrA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: St 06. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prievidza@home / Brno@school

Príspevok od používateľa CobrA »

No je to vlastnost SATAII diskov - hotswap, myslim ze SATAI totu moznost nemali
Notebook Toshiba Satellite M70-340

Návrat na "Operačné Systémy"