Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ja som tiež toho počul veľa :D a nepíšem to tu, tiež som videl pár motorov ktoré to už mali za sebou, boli to zväčša benzíny, castrol som videl že dodrbkal motor iba raz. Ono dosť záleží ako sa človek k autu chová, lebo to tam potom môže liať aj tekuté zlato a prd z toho. A mechanik nie je chemik ;) tolko k reciam JPP :-)
hawkeye napísal:no nepovedal by som ze mobil 1 patri medzi najlacnejsie oleje.
pre teba nie, pre výrobcu áut áno. záleží kto akú cenu hodí no, volá sa to výberové konanie, rovnako ako sa robí konanie pri prvoplnení, tak sa zásobujú autorizáky.





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

jasne ze to zalezi od toho ako sa kto chova k motoru ale tak predsa mechanik pride do styku s autom resp motorm castejsie ako chemik ;)

tip na dalsiu anketu: chladite motor po prejdeni urcitej vzdialenosti?

chcem vidiet ci tu je taky somar jak ja co po hodine cesty nechava motor chladit min 1.5-2min
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

mechanik uz tiez potom uvidi nasledky chovania sa k motoru, a je jedno aký tam je olej, Castrol patrí pod BP, a že by to bol šmejd by som nepovedal, sám ho používam (jedno auto Magnatec, druhé Edge), a úplne bez problémov.

ježiši kriste, 2 minuty? Kombajny/traktory čo sú 10 hodín v kuse na max otáčkach sa chladia tak max 60 sekund, octe stačí úplne než otvoríš garáž / zacúvaš si na parkovisko, vyradíš, odopneš pás, zhasneš svetlá, ručná, vypnúť motor, hotovo.





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

no ja turbu proste nechavam viac casu
a bez tych jezisi by to neslo? mam pocit ze vsetko co sa vymyka tvojim zvyklostiam je hned odveci
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nechávaš turbu viac času ale pritom si neuvedomuješ že tým že to necháš kloktať na volnobeh tak máš nižší tlak oleja, turbo neni tak dobre mazané, a milion inych veci, už chápeš to ježiši? :rolleyes:

Opäť ti opakujem, je to tvoj motor, pre mňa za mňa si to štartuj aj ráno polhodinu dopredu...pýtaš sa na názor, niekto ti dá názor a keď ti povie že to robíš na <> (na renault), tak sa ofukuješ...





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

veci sa daju aj normalne povedat, bez jezisi a pod by to znelo ako normalna rada...takto to znie jak vysmievanie
btw: rano hned po nastartovani vyrazim...len aby si si zase nieco nedomyslal
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nedomýšlam, nemám to vo zvyku :rolleyes: ježiši kriste je môj údiv nad "chladením" 2 minuty





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

jezisi kriste, co sa tu hadate :laugh:
co sa tyka olejov. Uz to tu bolospominane viacej krat. Aj na streanke co som tu daval je dokazane ze vacsina olejov u nas su skoro rovnake. Musia splnit istu kvalitu a tym to hasne. Dolezitejsia je skor aku hustotu clovek pouziva. TO ze Castrol znicil motor neverim, ako neverim ze aj iny normalne kupeny a schvaleny olej u nas znicil motor. Problem nastava skor v tej hustote. Kazdy ma kupit olej taky ako chodi na aute. Olej treba kupovat aj podla toho kolk ma uz motor nabehane. Nebudem liat riedky olej (0w - 5w) do motora co ma 200 000-250 000km za sebou. Radsej dam hustejsi (10W) ale mazanie motora bude lepsie. Zas do noveho mota radsej dam 5W. Poznam mladasov ktory si kupia do stareho auta castrol super neviem co 0W a potom chudaka tlacia na 6000 otacok. Po nejakom case nadavaju na olej co je to za sracku lebo im motor zdochol a mechanik im povedal ze to nebol dobry olej tam davat. Samozrejme mechanik nemyslel ze to bola zla znacka ale ze to bol nevhodne zvoleny olej. Dufam ze je to zrozumitelne lebo mam nejake to pivko v sebe :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8322
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Kedze nemam Turbo ...nechladim vobec ...

btw: moje auto si vcucne tak 0,2 L oleja na 1000km ...ked jazdim casto do 6000ot.. tak aj 0,5 L :)

Edit : este cca 2000 km a ide sa na vymenu komplet rozvodov .... nabehane je na nich cca 80 000 km ... celkovo ma auto 193 000 km
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

pouzivam Valvoline VR1 10w-60
dolievam cca 1L pocas jedneho intervalu, t.j. 10000 km
auto ma najazdenych 168000 km

edit: kupujem z olejposty, 5L+filter ma vychadza na cca 50Eur
Naposledy upravil/-a mbc v So 04. Sep, 2010, 21:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

Snake napísal:davaju to co je najlacnejsie. Ak je auto v zaruke, tak by ti to malo zrat max liter na 1000km..
...ved prave preto beriem tych 4,5l na 30tis. km sportovo... do tohoto auta nastastie olej neplatim zo svojho, ale aj tak ma dost serie, ze servis berie za liter cez 30E a olejposta predava rovnaky (dufam) olej za 12.40E
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

preto netreba chodiť do servisu ;)

to je fakt také ťažké kúpiť tesnenie za 10 centov, lahnúť pod auto, odtočiť jeden šrób, zachytiť do vane, vymeniť filter, nechať odtiecť, dať nový filter, zašróbovať vaňu, a naliať nový olej?

//edit:
HellAngel napísal:...
:good: :good: true, dúfam že to pivko bolo nejaký kelt, heineken :D





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

nie kazdy ma chatu, dvor, naradie, cas ci ochotu uspinit sa pod autom... ja si menim sam na zahrade, ale neviem ci predstavit, zeby som to menil doma na parkovisku, aj ked sme mali par rokov dozadu chytreho suseda, co postavil auto nad kanal, vypustil olej a dal novy ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

to mi nehovor že nenájdeš nejakého známeho čo má jamu, alebo aspoň kozy aby si zdvihol auto :rolleyes: .





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Snake, čítaj... on nemá ochotu sa špiniť... :?

ešte čo sa týka výmeny oleja, tak samozrejme po zahriatí motora, aby odtieklo čo najviac ;)

čo sa týka olejov, tak s castrolom osobnú skúsenosť nemám, ale človek, čo sa venuje autám, väčšinou dovážaných z ameriky tvrdí, že je to na hovno olej... ak máte možnosť, tak si zožeňte olej z armády, ten čo sa leje hlavne do hummerov... má také červené sfarbenie ako olej do Stihliek a krásne vonia :good: normálne ho nekúpite, len ako vravím - po známosti :-D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"