Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Jééééj :D ďaľší čo pozerá iba na tie číselka pod tacho/rychlomerom. Aby si nebol prekvapený potom :D pozri si stranu 107, tam máš ako vyzerá auto od AAA...





.
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

ok snake mam dost....od AAA nekupim ani hrackarske auto pre brata............tak idem pozerat ten autobazar.eu.......cize ak som spravne pochopil, dôlezite je hladat, pekny interier, ciste, celkovo zachovale, od majitela so servisnou knizkou?...........ova a kde si môzem nejako overit ci to nema stocene kilaky?.....pripadne na aky vychytralosti majitelov si davat este pozor?
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MBG »

Mnohokrát sa stačí dobre pozrieť na šoférovu sedačku. Ak je "vysedená" a auto má na tachometri 100 000km, asi niečo v poriadku nebude...
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ak nema majitel 150 kilo ..potom je vsetko v poriadku :-)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Servisnú knižku ti vytlačím aj ja doma. Stav skutočných km nezistíš keď sa to robí poriadne. (Zas otázka, čo sa tým doprdele zaoberáš?)

http://www.sdruzeni-sova.cz/prirucka.pdf

Ono rozpísať čo by trebalo pozrieť je zbytočné, lebo ty ako laik to aj tak nezistíš, radšej si zober niekoho so sebou (z fóra / príp. známeho), alebo niekoho čo sa špecializuje na dané autá (jaffar - Volvo , ja - VW Group)





.
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

jojo presne tak, zober si dakoho so sebou (nemyslím tým frajerku), dakto kto sa do aut vyzná...
poprípade by nebolo odveci si skontrolovat VIN, či auto nebolo kradnuté, nehovorím že ten čo ti ho predáva ho ukradol, možno ani on o tom nevie... aby ti jedného dňa neprišla polícia zadržať auto :)

každopádne GL pri hladaní ;)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

oki, tak pozeram po tom autobazare.eu a za slusne peniaze su tam celkom pekne kusky...citam popri tom aj reakcie zakaznikov AAA a som hotovy, nehcapem ako taka firma môze este stal fungovat, cize tymto by som sa chcel aj vsetkym podakovat za upozornenia a rady ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ako môže fungovať? Lebo stále príde nejaký idiot čo pozerá na číselká pod tachom. A Keďže 99% aut z AAA sú po dochodcovi, v zime nejazdené, garážované, nehavarované, prípadne dovoz z DE/CZ tiež po starom pánovi, tak to vyzerá tak ako to vyzerá...





.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

GTX 480 napísal:oki, tak pozeram po tom autobazare.eu a za slusne peniaze su tam celkom pekne kusky...citam popri tom aj reakcie zakaznikov AAA a som hotovy, nehcapem ako taka firma môze este stal fungovat, cize tymto by som sa chcel aj vsetkym podakovat za upozornenia a rady ;)
ak uz ches kupovat mal by si ghlavne vediet rozpocet
lebo kupit auto znamena invostovat do vymeny rozvodov a pod
nech si majitel vravi hocico "ako sa staral a pod"
taky prepis ta vyjde slusne
cize doratat poistku prepis povinne vymeny po kupe a cenu ktoru mas k dispozicii a hned zistis na com si

potom mozes preberat znacky
a urcite si nedavaj radit od frajerkinho frajera len preto lebo on ma golfa resp suseda ktory si vie doma vymenit olej a gumy a tvrdi aky je makac
zober servisaka ale takeho co sa vyzna, nie taeho ktory mi hladal v zadnom kufri termostat od motora....
ak je predajca seriozny nebude mat problem nechat prekuknt auto

osobne by som na svk auto nekupoval, jedine od velmi velmi dobreho zdroja ktory poznam osobne roky...
inac ani za nic
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tiež by som radil, aby si bral nejakého známeho mechanika, nie hocijakého kamaráta, ktorý sa v tom *vyzná*. ( nenarážam na nikoho.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Tak je, v podstate po kúpe musíš vymeniť všetko čo sa má preventívne meniť až pri prekročení istého intervalu, menovite:

Palivový, olejový, vzduchový a kabínový filter (pár desiatok eur)
Rozvody (Pár stovák eur)
Olej (do 60€)
Chladiacu zmes (do 20€)
prevodový olej (do 35€)
Brzdovú kvapalinu (pár d. eur)

No a potom samozrejme na miere poškodenia, guľové čapy, silentbloky, vlnovcové tesnenia, prachovky, tlmiče, brzdové obloženia, žhaviace sviečky, olej a filter oleja zadnej rozvodovky (pri 4x4), remeň alternátora, volnobežka alternátora, vodná pumpa, olej do servoriadenia (ak sa používa), čap na riadení, a podobné lahôdky za ktoré bez problémov vysolíš 1500€ keď si to budeš robiť sám....





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

a to je presne dôvod, prečo auto na pár rokov nechcem :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

A bude horšie ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

mno, tak nejak :) je to veľká investícia ak máš kupovať auto ktoré chceš na pár rokov a potom chceš ďalšie...
sám mám starú mrdku ale proste nemám na ďalšie. Vrážať sa do toho (podla všetkých) neoplatí. Ale čo mám robiť? Zabiť sa nechcem a rovnako nechcem aby ma to niekde nechalo...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

och, budúci týždeň sa dozviem či sa Nubirka (kde mi rupli rozvody) predá alebo už v novembri bude opravené yahooo :dance:
dúfam že tá druhá možnosť :)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"