Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

mno neviem. mám tankovanie za 10 litrov
vyjazdím 7 litrov, ale potrebujem natankovať aby som mhol ísť na dlhšiu trasu. Dotankujem 20l (pripíšem k tankovaniu 10 litrov, tj teraz už 30 na spoterby.cz ale reálne v nádrží 23 keďže som už čo to z tých "30" vyjazdil) a tak ďalej.
neviem ale čo by som tým kazil. Akurát mi to nespraví priemerku 3x na 500km ale raz na 1500km, čo bude +- to isté. Odhadovať to ej ako hrať sa na vešteckú gulu pri tomto tankovi ;)

tie km neosereš. keď raz zadám množstvo natankovaného paliva a pripíšem najazdené KM na toto množstvo, tak z toho vyjde rovnako taká priemerka ako keby som to robil na viac krát a urobil ten istý počet km na viac krát na natankovanie toho istého paliva na viac krát ;)

nakoniec to aj tak vyjazdím do rezervy, pripíšem všetko čo som dotankoval do minulého tankovania za tú dobu a nahodím stav KM
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

idu vam nahravat fotky na spotreby.cz? Skusil som tam hodit nejake, cez IE sa nahravanie ani nespustilo, cez Chrome a Firefox sa to tvari, ze cosi nahralo, ale namiesto fotiek tam mam len cervene kriziky
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Julius
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Št 08. Jan, 2009, 19:28
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Julius »

napíš pred názov foto "IMG_" a malo by to fungovať. (IMG_FORD Focus Combi 1.6TDCi)
CASE: CoolerMaster Centurion 534 Lite S Window, MB: MSi 770-C45 + EVERCOOL Serpent NCA-610EA, CPU: AMD Phenom II X4 B45@3,1GHz + CM Hyper TX3, RAM: 2x2GB Kingston DDR3 1333 Cl9, VGA: Sapphire HD5770 512MB@900/1250MHz, HDD: WD 3200 AAKS, Samsung SP F3 1TB, PSU: Seasonic SS400ET 80+, LCD: LG Flatron W2242PM, KEY: Steelseries MERC Stealth, MOUSE: Gigabyte m6980 mPAD: CM Storm HS-M Battle SSK
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

dovod bol ovela prozaickejsi... nebere to obrazky v PNG :wallbash:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

videla som tuto havariu na vlastne oci...doteraz sa neviem zbavit toho obrazu..a nikdy nevymazem z pamate lebo sa to nebude dat..vsetkemu je navine vodic cierneho bmw, ktory siel na cervenu a k tomu minimalne 100km/hod. vodic audiny nemohol mat na tachometry viac ako 20km/hod, nakolko sa len pohol na zelenu..bol to zlomok sekundy..

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/diskusie/1734657/2 ... z10Dtg71nR

no zrazili sa nam zase dvaja nezamestnani

btw k teme..cca tyzden dozadu prisla do roboty jedna fesanda s vodicakom..novospravenym
sa jej pytam len tak informacne ci sa teaz v autoskole ucia cuvat v kopci z pokoja
odpoved...co?ako???
chcel som sa spytat ci trenovali start v kopci na rucnej resp parkovanie ale po jej vyraze som uz ostal ticho
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa beardie »

cuvanie do kopca sa niekedy aj ucilo? :?
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

o tom tiež neviem, mňa týpek skúšal len pohnúť sa do kopca. každopádne to je ale jedno nie? či do zadu alebo do predu :D
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

beardie napísal:cuvanie do kopca sa niekedy aj ucilo? :?
Mňa každopádne nie (ešte, že som sa jazdiť neučil v autoškole), jediné, čo učili, bol rozbeh dopredu do mierneho kopčeka. Keď som tam reflexívne fúkol ručku, aby som nemusel nohami robiť organistu, tak na mňa inštruktorka kukala, že wtf, odkiaľ to viem a prečo to nerobím jej (=lepším) spôsobom dvomi nohami brzda plyn a spojka (čo na normálnom aute nie je problém, Fabia HTP to ale väčšinou nezvláda...).

Každopádne si neviem predstaviť, ako by som jazdil, keby som sa učil jazdiť len v autoškole a nikdy predtým nesedel za volantom (čo mi pripomína, že budem musieť ženu začať brávať niekde sa učiť, kedže konečne začala autoškolu)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

cuvanie do kopca z miesta sa pokial viem neuci, ono malokto by to asi aj zvladal. Ja som sa ucil pohnut do kopca ale do takeho prudsieho
NB: Asus ROG Strix G16
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

HellAngel napísal:cuvanie do kopca z miesta sa pokial viem neuci, ono malokto by to asi aj zvladal.
Prečo? Rozbeh je predsa technicky rovnaký na 1 aj na spiatočke, akurát závisí na tom, ktorým smerom kukáš. Či..?
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Teoreticky je to lahsie, spiatocku mas pomalsiu, resp. ma vacsi zaber.
Ja som v autoskole rozbeh do kopca mal az ked som sa instruktora nato pytal.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Otazka k brzdeniu motorom:je pravda ze diesel sa nema takto pouzivat? Neviem kde som to presne cital ale padla tam takato info. Co jenatom pravdy?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

neviem mno... už len z pohladu nákladných áut u ktorých to problém nie je, neviem prečo by sa to používať nemalo :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Borec napísal:o tom tiež neviem, mňa týpek skúšal len pohnúť sa do kopca. každopádne to je ale jedno nie? či do zadu alebo do predu :D
neni to jedno, prevodový pomer je iný, v dedinách vidím veľa začiatočníkov ako im to skape, však si to skús, budeš na to musieť viac šlapnúť.
hawkeye napísal:Otazka k brzdeniu motorom:je pravda ze diesel sa nema takto pouzivat? Neviem kde som to presne cital ale padla tam takato info. Co jenatom pravdy?
nič





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

možno záleží od auta, od vodiča, od okolností. ale na spiatočku sa rozbehnem po spojke hladšie ako na jednotke. Zdá sa mi teda že tá "moja" spiatočka nieje taká háklivá ako jednotka...
možno je to len pocit

PS: bol som natankovať a pred tým sa povoziť aby to bolo do rezervy. :) takmer...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"