ASUS P5Q-E - vypadok prudu, chybna ram?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
peto86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:07

ASUS P5Q-E - vypadok prudu, chybna ram?

Príspevok od používateľa peto86 »

Zdravím, mám problém s kompom. Dnes nám vypli elektriku mal som zapnutí pc, no nič nevadí. Po neakej hodinke zapínajú, idem zapnúť PC a nič. Zapne sa normálne ale neni obraz len začne pípať 1 dlhé, 3 krátke. Po Xtom reštarte ma to prestalo baviť idem skúsiť CCMOS nepomohlo. Tak som vybral baterku, dám naspät zapnem a hurá komp ide, no po chvíľke radosť opadá, zamŕza jak špina a vyskočí modrá obrazovka. No nič idem preinštalovať win. Normálne sa načíta naformátujem disk spustím inštaláciju a stále 0 percent po 5 minutách modrá obrazovka. Medzitým zistím čo znamenalo to pípanie (1 dlhé, 3 krátke – zlyhanie testu pamäti ) Ok vymením ramky, spustím inštaláciju prebehne normálne pri konci to zamrzlo a zas modrá obrazovka.

Čo je podla vás zlé :?: Ja tipujem základnú dosku.
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: ASUS P5Q-E problém

Príspevok od používateľa icehammer »

Skusil by som instalaciu s jednou pamatou ak si spominal ze tam mas viac modulov.
Používateľov profilový obrázok
peto86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:07

Re: ASUS P5Q-E problém

Príspevok od používateľa peto86 »

Skúšal som aj s jednou a nič...
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: ASUS P5Q-E problém

Príspevok od používateľa glirpi »

ine spotrebice po tom vypadku idu normalne ? zdroj mas aky ?
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
peto86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:07

Re: ASUS P5Q-E - vypadok prudu, chybna ram?

Príspevok od používateľa peto86 »

Zdroj som premeral, je dobrý.

Tá doska má dva biosy môžem ich vymeniť medzi sebou?
Používateľov profilový obrázok
icehammer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 07:18
Bydlisko: Komjatice

Re: ASUS P5Q-E - vypadok prudu, chybna ram?

Príspevok od používateľa icehammer »

Je to zbytocne ak si resetol CMOS a robi to to iste dookola. Ak mas moznost zozen si druhe pamatove moduly a skus to s nimi. Este by som skusil zdvihnut napatie na ramkach o jeden dielik hore. Niekedy to pomoze prebrat k zivotu pamate.

Návrat na "Základné dosky"