Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

podla mna je kravina zverejnovat kde vsade stoja, aj v radiach, clovek si na tich miestach sice da pozor, ale inde na to dlabe...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Endy napísal:podla mna je kravina zverejnovat kde vsade stoja, aj v radiach, clovek si na tich miestach sice da pozor, ale inde na to dlabe...
Polúcia má mať primárne za cieľ nie vyberať pokuty, ale brániť v porušovaní predpisov. T.j. napríklad sa postavia viditeľne ráno pri škole, aby sa vodiči skľudnili. Alebo sa postavia pred neprehľadnú zákrutu s obmedzenou rýchlosťou. To isté je toto, pokiaľ sa postavia rozumne, tak to bude mať práve ten správny efekt, nezávisle na tom, či tam naozaj budú stáť, alebo sa to len oznámi do rádia.

Polúciu si (okrem iných vecí) platím ja a teda chcem aby pracovala pre mňa ako v iných civilizovaných krajinách a nie proti mne. Naozaj ma nezaujíma, či niekto ide v nedeľu o 3 v noci 140 po diaľnici, zato keď niekto preletí okolo školy 100, tak to treba riešiť...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

asi ako v jednej radobydemokratickej krajine ...
Nemaju ta pravo zastavit, pokial si neporusil predpisy ...
takze ak ides ozraty po krajnici 20kmh a nikoho neohrozujes/neobmedzujes, tak ta nezastavia a nemozu ti dat fukat ... mozu ist maximalne za tebou a cakat az sa dopustis chyby ... a potom ta podrobia aj testom na omamne a psychotropne latky ...

ale su krajiny ako napriklad SVK, kde pride do kazdeho kraja predpis, ze kolko $ treba vybrat na pokutach. Ak sa nevyberie, nebudu odmeny. I preto sa nasledne zamestnanci statnej policie spravaju tak ako spravaju... su to iba ludia... a robia vsetko pre to, aby ich prijem bol co najvyssi - teda dostali premie, ktore su podmienene splnenim kvoty ...

ale uznavam, ze su dni, kedy policajti postavaju pri prechodoch pre chodcov pol dna, a vynucuju svojou pritomnostou zastavenie vozidiel, aby mohli chodci prejst (i ked to vyhlaska prikazuje sama o sebe, ale bez pritomnosti policajta na to vela ludi see...ignoruje)

tak isto by konecne mohli takymto sposobom ludi naucit jazdit cez krizovatky ... hlavne tu pasaz o tom ze do krizovatky nevchadzam ak, z nej nemozem vyjst ... nielen ze by si splnili svoje kvoty, ale mozno by sa ludia naucili aj necpat sa tam, kde sa nevmestia ...

a bezpecnostne akcie by mohli byt kludne cely rok ... je pravda, ze nemame tolko policajtov ... ale ... to je taky problem nabrat 10k ludi do PZ-SR, aby stali pri cestach a pokutovali ludi za ocividne ignorovanie zakonov? Na par rokov by sa poriesila zamestnanost, a naklady spojene s platmi by sa hravo nasli na pokutach neprisposobivych vodicov.

V takej brazilii je bezne, ze z policajnej hliadky vie citat-pisat iba jeden. Ten druhy musi vediet dobre strielat. A najlepsie je, ze vodicak ma platnost jeden rok... A predlzuje sa az vtedy, ked ma clovek uhradene vsetky pokuty.

Holt, rieseni je vela, ale niekedy mam pocit, ze to vyhovuje sponzorom politickych stran, ze sa s tym naozaj nic nerobi...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

jaffar napísal:Polúcia má mať primárne za cieľ nie vyberať pokuty, ale brániť v porušovaní predpisov. T.j. napríklad sa postavia viditeľne ráno pri škole, aby sa vodiči skľudnili. Alebo sa postavia pred neprehľadnú zákrutu s obmedzenou rýchlosťou.....

Polúciu si (okrem iných vecí) platím ja a teda chcem aby pracovala pre mňa ako v iných civilizovaných krajinách a nie proti mne. Naozaj ma nezaujíma, či niekto ide v nedeľu o 3 v noci 140 po diaľnici, zato keď niekto preletí okolo školy 100, tak to treba riešiť...
Absolutny suhlas.
galen napísal:asi ako v jednej radobydemokratickej krajine ...
Nemaju ta pravo zastavit, pokial si neporusil predpisy ...
takze ak ides ozraty po krajnici 20kmh a nikoho neohrozujes/neobmedzujes, tak ta nezastavia a nemozu ti dat fukat ... mozu ist maximalne za tebou a cakat az sa dopustis chyby ... a potom ta podrobia aj testom na omamne a psychotropne latky ...
Tusim na aku krajinu narazas ale informacie mas trochu neuplne. Mozu ta zastavit ked maju oddovodnene podozrenie co jazda 20kmh po krajnici urcite bude. Nehovoriac o tom ze ked si naozaj "ozraty" tak sa to prejavy aj na plynulosti a smere jazdy. Dalsie za co ta mozu zastavit tiez je tzv. "Reckless driving" a podobne nezmysli. Napriklad nedodrzanie odstupu. Prudke zrychlenie s piskajucimy gumami. Cize v tomto smere su radoby-aci 1000x dalej ako nasi sasovia.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Snake napísal:a naco im to je s takou spotrebou :D
netrep :D
už tam lejem VIF, už pôjdem aj za 3l ;) :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

iba VIF? :-D





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

jasné :) to je potom raketa. Ani čip mi netreba, to musíš skúsiť :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nene, dík :D





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

snake co davas na cistenie diesla, zvysenie cetanoveho cisla a pod?
a kde to nakupujes?

dikes
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

galen napísal:....ale uznavam, ze su dni, kedy policajti postavaju pri prechodoch pre chodcov pol dna, a vynucuju svojou pritomnostou zastavenie vozidiel, aby mohli chodci prejst (i ked to vyhlaska prikazuje sama o sebe, ale bez pritomnosti policajta na to vela ludi see...ignoruje)
chodcov poctivo pustam, ale dovolim si pripomenut, ze od r.2009 je to uz inak: "Vodič je povinný dať prednosť chodcvi, ktory vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov" t.j. kym len stoji na chodniku, tak vodic nemusi nic. Az ked ma chodec aspon jednu nohu na vozovke...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

jedna vec je zakon a druha prax, ked idem ako chodec, tak si casto musim prednost vynucovat tym, ze polozim tu jednu nohu na prechod a vecsinou niekto zastavi, ono s tym pustanim je problem hlavne ked ide kolona aut, vtedy ti nikto nezastavi, inak ked je to zopar aut, tak pockam a necham prejst. Ale jednu vec robim vzdy a to ked je zle pocasie - zima, vietor, dazd, vtedy pustam kludne aj na kazdom prechode.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:snake co davas na cistenie diesla, zvysenie cetanoveho cisla a pod?
a kde to nakupujes?

dikes
jedine a jedine VIF :-)


Ofiko web
Benzín Aditiv
Diesel Aditiv Zimný
Diesel Aditiv Letný

Obrázok

Niekde by mali mať aj Biodiesel Aditiv (ak niekto používa). Zatiaľ som ho v predaji nenašiel.


Na margo chodcov, púšťam keď tam stoja viacerí (majú totiž prechádzať v skupinách) / sem tam jednotlivcov/, mimo prechodov nepúšťam...





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

len tak narychlo som zbehol net a ze vraj vsetky aditiva vytvaraju popolcek co sa usadzuje na tryskach...pravda ci nie?:D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

poprosím link :D zajtra na tej ultra výstave kam nás nahnali budem mať aspoň príma zábavu :-D

Popolček :D ou jeá, to si tam nejaký chemický prvok ubalí, a potom to tam kúri s naftou :D





.
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2067
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

na kolko tych "onych" neviem coho maju byt nafukane kolesa? lebo na prednych kolesach mam v jednom 3 a v druhom 2,5 niecoho (taka mala vecicka mi to ukazala co som tam pripojil na koleso) a na zadnych kolesach mam 1,5 a 1,2 a kamos mi vravel ze by mali byt vsetky rovnako nafukane, ale ten sa do toho prd vyzna asi tak ako ja :D
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"