chcel by som chladic na skrinu ktory je lepsi?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

no jasne, ale AC 3 TC neotocis...

tak som si to hodil do excelu, (s vetrakom pri zatvorenej bedni, bez vetraka pri otvorenej) teploty procaku klesli o cca 3 stupne, dosky cca tiez. otacky CPU fan klesli o 196. takze ten AC je vzadu asi zbytocny. skusal som ho dat zvonku na bocnicu, lenze su tam dost huste mriezky, takze hodnoty sa nemenily.
inac som dospel k nazoru, ze mriezky musia ist von, lebo ked prilozim ruku k vetraku bez mriezok, citit riadny prievan, ale ked je namontovany vzadu na debni, citit to tak stvrtinovo :8O: ... co je brutal

a hej, ten chladic sa mi asi najviac hodi dopredu na zdroj, potom znizim otacky toho co je vzadu na zdroji tak, ze ho dam na 5V. AC asi ostane na tyx 12, aj tak je uplne tixy. skoda ze na intraku nemam pilku, vrtacku, klieste na plex a podobne srandy. zase by som sa neucil...

este som rozmyslal nad jednou alternativou. vymenit xladic na procaku za ten AC 3 TC. lenze to by xelo redukciu...

a hej, stisujem to hlavne kvoli tomu, ze mam dobre repraky a dojem z nix kazi to blbe vrcanie... najlepsie by bolo zalozit SK firmu na vyrobu pasivov. kto do toho ide so mnou? :D :o =P~
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

to ako na zaklade porovnania teplot otvorenej case a s AC zavrenej case si zistil ze ten vetrak v zadu nema pozadovanu ucinnost ? :8O: . A co pri zavretej s AC a bez AC tam to mas ako? bo pri takych uvahach daj case blizko k oknu otvor ho a zistis ze aj vetrak chipsetu je zbytocny a skoro aj na CPU. a bude super. bude ticho a zima. kto chce mat otvorenu case ten sa s pridavnymi vetrakmi velmi nezatazuje a ani s hlukom.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

no to zase nie, ale vravim, ze to mriezkovanie je tam riadne naprd. lebo rozbiera prudnice. turbulencie + mensi prierez = horsi vykon, nie? bude to treba vysekat.
podpis zmazaný administrátorom
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

veci co pises ovplivni mriezka asi taknajviaco o 1% ale co ovplyvnuje najviac je vysledny hluk ;)
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

LittleMan napísal:veci co pises ovplivni mriezka asi taknajviaco o 1% ale co ovplyvnuje najviac je vysledny hluk ;)
ak su upratane kable v bedni tak minimalne o 25%

edit: myslel som tym ze odstranenie mriezky pomoze minimalne o 25% v prietoku vzduchu :D a samozrejme vyznamne pomoze aj jeho ztiseniu
Naposledy upravil/-a _skrat_ v Ne 29. Jan, 2006, 02:13, upravené celkom 1 krát.
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

tak tak. ta mriezka pokial (nie je nejaka velmi blba) nebrani velmi v prudeniu vzduchu, ale robi strasny hluk. este aj tie mriesky na ventaky co predavaju v obchodoch robia hluk a to maju znacne lepsi tvar.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

no neviem, ked porovnam xladic mimo mriezky, citim ovela viac vzduxu ako cez mriezku. mriezka je tak 33 percent vytokovej ploxy.

ale vy ste odbornici...
podpis zmazaný administrátorom
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

no ale dolezite je aj aka mriezka - ja mam iba taku sietku stvorcekovu - ta vela nebrani, ale ked mas daco take ako na eurocase tak potom to brani prietoku ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

no tak som vyrval mriezku zozadu zdroja. je to poznatelne tixsie. keby tu mam viac naradia, tak sa pohram aj z dalsimi vecami.

a vyrobil som si windtunel na procak. z kelimka zo salatu (priesvitny). prixyteny je gumickami. na co je to dobre? aby procak nenasaval teply vzduch z bedne, ale tahal cerstvy z vonka? poznat to bude asi az pri riadnej zatazi, abo ked ho taktnem, nie?
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

no tak som vyrval mriezku zozadu zdroja. surovo kombinackami. ked bude pilnik tak to dokoncim :) je to poznatelne tixsie. keby tu mam viac naradia, tak sa pohram aj z dalsimi vecami.

a vyrobil som si windtunel na procak. z kelimka zo salatu (priesvitny). prixyteny je gumickami. na co je to dobre? aby procak nenasaval teply vzduch z bedne, ale tahal cerstvy z vonka? poznat to bude asi az pri riadnej zatazi, abo ked ho taktnem, nie?

zajtra kupujem ten thermaltake dopredu
http://www.chladice.sk/produkty/produkt.php?id_ele=168.
z hlukoveho hladiska je horsie dat vetrak dopredu, abo dozadu? vpredu prietoku brani este aj case, tak ako to je?
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

myslim ze ten vetrak v predu ak je nasadeny pred disk (tesne) 2 cm tak dava trosku vecsi vzduchovy hukot, lebo je za nim prekazka. ja tam mam dva disky medzi ktorymi je centi medzera a je o malinko hlucnejsi ako ten vzadu, ale na druhej strane disky nemaju cez 35 :D . co sa tyka hluku nasavania kvoli predku, tak ked ten vetrak nemas priamo zakryty, ale mas odstup medzi vetrakom a predkom aspon 2 cm a mas aspon dake vetracie otvory na predku tak by to mohlo byt v pohode. osobne som vsak radsej predok vyrezal asi priemer 8cm a dal naopak otoceny lievik cca.2cm dlhy a potom mam 12 vetrak. ked tam prilozim ruku tak citelne znizim prud vzduchu za vetrakom.
a k tomu windtunelu: niektory hovoria ze im to pomohlo a niektory ze je to nanic iba co sa zaprasi vetrak na CPU. ale pointa je ako pises aby CPU dostalo vzduch z vonka a netahalo teply zo skrine.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

dnes som prikupil AC PRO TC. ide cca na 1600 ot. a nebyt mriezky tak o nom vobec neviem. PREC S MRIEZKAMI!!!

a ked mam na skrini otvory o rozostupe 105mm, znamena to ze tam dam 120 mm chladic?
podpis zmazaný administrátorom

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"