Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

peto1227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 22. Apr, 2009, 19:50
Bydlisko: Bratislava V

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa peto1227 »

http://www.detailing.cz tam nájdete kopec info a ked kúpiť tak napr aj u mna :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ano, vieme, poznáme, a aj mv-service. Pokiaľ chceš predávať (komerčne), tak si reklamu zaplať ;) predtým než tu začneš dávať cenník





.
peto1227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 22. Apr, 2009, 19:50
Bydlisko: Bratislava V

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa peto1227 »

pravidlá poznám :-) a som rád že sa detailing dostal aj sem lebo ako tak pozerám fóra tak je to des čo sú ľudia schopný dať na auto :(
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Zober si to z pohľadu človeka čo dáva obyčajný turtlák, čo je na tom hrozné? Ako bežnému človeku to stačí, nepotrebuje si honiť ego že vyhodí toľko a toľko za produkty, ktoré nemôže použiť lebo s nimi nemá náležité skúsenosti. Lebo povedzme si otvorene, prebrus laku je nebezpečný, a na každý lak funguje inak, zvlášť keď sa bavíme o syntetických a vodou riediteľných lakoch. Keď to niekto nevie (a to nikto nevie, tí čo s tým robia sú poistení, a zozačiatku zničili pár áut /firemné atp/), tak to nepotrebuje. A navyše, je to zbytočnosť, robiť to raz za rok je hlúposť, urobiť to raz za 3 roky, to je už rozumnejšie. A na druhú stranu, tí ľudia čo si umývajú auto sami, nie sú aspoň humusáci čo chodia do myčky ;)





.
peto1227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 22. Apr, 2009, 19:50
Bydlisko: Bratislava V

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa peto1227 »

máš úplne pravdu ale zober si už len keď prejdeš na Riwax tak v porovnaní z turtle je to niekde inde a cena je tam cca rovnaká. A to nevravím a autoglyme už len ked zoberiem super resin polish+ extra gloss protection tak som niekde na 21€ a výsledok oproti turtle je niekde inde a aj čo sa týka životnosti tak prečo nie pre niekoho kto má aspoň troška rád svoje auto si myslím že turtle a spol nieje to pravé
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

nuz, mycka je dobra akurat na obrusenie laku :)
akoze ale teraz niektore nove maju namiesto kief take pruhy latky, co uz je celkom v poho.... (ovsem v tom sa zachyti svinstvo obcas a potom pekne skrabu..)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
peto1227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: St 22. Apr, 2009, 19:50
Bydlisko: Bratislava V

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa peto1227 »

nieje to tak úplne látka ale skorej molitan a okrem toho že sa tam zachytí špina a tá pekne škrábe tak aj časom tvrdnú....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co doporucujete na umytie auta? aky sampon a nasledne vosk? ja som pouzival turtla, z dovodu ze viem ze znecha pekny lesk a sampon z dovodu ze sa doporucuje pouzivat obidva pripravky rovnakej znacky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

Odkial objednavate auto kozmetiku a co sa podla vas najviac oplati? neake realne skusenosti
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Záleží koľko do toho chcete investovať páni, potrebujete "houbičky" rôznej tvrdosti, jelenicu (nie syntetickú, takže si pripravte tak 20+€), no a potom neabrazívne šampóny (prípadne niečo na predumytie)...atp atp atp. je toho strašne veľa. Avšak za 50€ toho moc neurobíte :D ak to chcete robiť poriadne...





.
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

Jelenicu mam, nekupoval som ju ja tak neviem ci je synteticka alebo nie, aky je v tom rozdiel? vies mi to laicky vysvetlit? Ak budes mat chvilu cas nehodis dake linky co konkretne pozivas a odkial to nakupujes? dik moc
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

neskôr dám, nechce sa mi po dnešnom dni hľadať, dám len jeden c&p:
lubim Petrzalku. Vzdy tu zazivam krasne prihody, ktore podla mna inde nie su v ponuke.

Po celkom unavnom vikende parkujem takmer na minutu presne o polnoci. Kto v Petrzalke nikdy o polnoci neparkoval, nevie, ze je to v podstate namahava cinnost, narocna na sofersku zrucnost, orlie oko, namornicky odhad vzdialenosti a vnutornu schizofreniu medzi jednym JA, ktore hovori "jeb na to, zaparkuj na debilka, lebo budes od auta kracat 15 minut k domu" a druhym JA, ktore hovori "jeb na to a zaparkuj ako clovek, lebo ti proaktivny dochodca doskrabe lak, proaktivny smetiar daruje kus svojho oranzoveho laku a proaktivny domovnik vysype na celne sklo smeti.
Ako tak zvadzam svoj vnutorny boj a snazim sa spomenut, ci smetiari chodia v sobotu, pondelok a stredu, alebo v sobotu, utorok a stvrtok, popritom sa snazim vycuvat 50 metrovu streku pomedzi ludove vozidla za milion, lebo niekto predo mnou svoj vnutorny boj prehral a zaparkoval na debilka, rozhodujem sa teda, ze dnes to vyhral ten dobry Misko, co pojde zaparkovat za tri kaluze, styri psie hovna a pat minut v snehodazdi bez bundy, len v tricku.
I prejdem teda opodial na vytuzene miesto. Miesto, kde rakusania pretvaraju svoje auta na chranene dielne s najstarsim remeslo, proaktivne slecny toto remeslo nenapko (tuzil som pouzit toto slovo dnes a vyslo mi to!) na tomto mieste ponukaju, mladez chodi skusat, co sa im urodilo Pod lampou (a sem tam aj nejaky ten hrib), starez sem chodi vencit svojich prerastenych pudlikov a my, cvarga, parkujeme svoje auta. I kruzim v terennom voze (sluzoban fabia) po Mieste, vyhliadol som si miesto kde su podobne tri tereniaky v rade za sebou, aby som to pripadnemu fetakovi ulahcil, ked sa rozhodne nejaky tereniak ukradnut. Moj tereniak vyzeral suverenne zo vsetkych najhorsie, najslabsi motor, najhorsia vybava a najspinavsi exterier. Nenapko (druhykrat!!) schovavam radio do priehradky pred spolujazdom (odborne nazyvana priehradka na rukavice), supertajny trik, ktory nikto nepozna. Vystupujem z auta. Zapalujem si cigaretu, uvedomim si ze aj tak premoknem zvolnim krok, nemyslim na tu zimu co mi presla az k miestam, ktore ukazujem len slecnam a kamaratom v saune, a tu si spomeniem, ze v kufri mam sako. Nahmatam vo vrecku kluc, stlacim gombik, o ktorom si myslim ze mi tereniak odomkne, podidem k autu a snazim sa ho otvorit. V tom momente sa vruti na Miesto policajna hliadka, prave v tej sekunde ked zmatene taham klucku dveri, ako keby na stvrty krat ten zamok uz uz mal povolit. Po chvilke mi to dojde, ale nez znova nahmatam kluc, uz je hliadka pri mne, mily ujo vystupi z auta snad este zajazdy a uz sa hrabe omlatit ma o kapotu. V tom momente sa mi podari auto odomknut, veselo 3 krat zablika a policajt zostava zmateny. Situaciu vyhodnotil "teraz budem za kokota, ale uz to aspon dohram" na mna zreve "co robite pri tom aute".
Nebol som ja veru chladnokrvny, i znervoznel som veru, tak mu popravde hovorim, co prave robim. "Neviem" odpovedam a sam sa spytujem, ci mi nejebe. "Coze?", pyta sa ma policajt a sam seba sa pyta, ci mi nejebe. "No beriem si z auta sako".
"Je to auto vase?"
"Nie"
"Ako ste ho otvorili?"
"Klucom ved"
"Tak je to auto vase?"
"Nie"
"Tak akoto ze mate kluce?"
"Auto je sluzobne"
"Chytrak..."

Nemal som v umysle byt ku chlapcom drzy, v podstate som rad, ze sa tadial vozia, ked to budu robit castejie, nebudem musiet kazdy vecer zdvorilo odmietat ponuky na svoj prvy interracial pohlavny styk a vyhybat sa podivnym gumennym veciam volne vyletujucich z otvorenych okien rakuskych aut.

"Doklady!" zreve na mna prislusnik
"Ake by ste chceli?"
"Vsetky"

Podavam mu zdravotny preukaz...

"Od auta!"

ale teraz ma prislusnik prekvapil
"povedzte mi Evidencne cislo vozidla! spamati! viete ho ? no tak!"

naozaj ma dostal do rozpakov a zacinam si spominat, strieborne fabie mame v praci dve, a cisa maju velmi podobne. Zo trikrat nahodne hadam...

"Akoto ze neviete ani espezetku?"
"Nepamatam si ani datum narodenia svojej mamy, nie to spztku firemneho auta"
"Ale to by ste mali vediet"

pozeram na ten jeho vychovny vyraz v tvari

"Pan kapitan (chlapec bol tak prinajlepsom 2 roky v sluzbe, starsi odo mna bol mozno o 2 roky a prehnana hodnost tieto zvieratka vzdy potesi), dam Vam 10 eur, ak mi teraz poviete cislo vasho auta!"

Dal mi do ruky doklady, zamrmal nieco nech sa netvarim ako zlodej pri vlastnom aute a odisli.

Dufam, ze ked mi o 2 hodiny budu kradnut auto a uvidi to hliadka, tak si povie ze to si zas ten debil isiel po sako...





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak toto je sila :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

:laugh:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hlavne super napisane :-D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"