Zotac GTX 470 nova karta a neide

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa crux2005 »

[How-to] NiBiTor - editacia biosov nV kariet
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 56&t=65624
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa yesper »

Momentalne ale bez moznosti uprav regulacie fanu pre vsetky Fermi. Treba pockat na novy, alebo si zaplatit exclusive version, pripadne sa ozvat ludom s Fermi Bios editorom.
mathiz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 03. Sep, 2010, 23:11

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa mathiz »

1kenny1kenny1 napísal:mathiz tak zerie dost urcite :) max peak ma okolo 390W (nerealne aby si to dosiahol) ale tak priblizne pri zatazeni to ide okolo tych 250W. Na ucte to pocits tak, ze ak by si hral 4 hodiny denne a cely rok takto, tak sa ukaze na rocnoim ucte okolo 20€ navyse, takze to je tiez nerealne aby si kazdy den hral hry :) to mas akoby si zapinal kazdy den teplovzdusnu elektricku ruru a piekol kolac :D aj moj stary PC hucal (hlavne graficka po 4 rokoch) ked odidu loziska, je to hruza :) ale je to pocut no, ze to chladi.. 50dB je 50dB.

OkiGraphics predtym ako som zalozil este jeden vetracik dozadu pre lepsi air flow karta mala v idle 60°C a bolo ju pocut. Ked som tam dal ten vetracik a anstavil tak 2800 RPM, karta mala zrazu len 50°C a uz ju pocut nebolo (alebo len velmi slabo, ze to nerusilo). Verim tomu ak mas dobre rieseny air flow v skrini, karta pojde na tych 45-50°C v idle rezime, tak ako ma aj ist.. Vtedy to je ok, ze by sa dalo pritom zaspat a by to nerusilo :)
tak akoze to aj je realne pretoze pc mam zapnuty kazdy den aj do tich 10hod.a ztoho sa hram takpovediac kazdy vecer,preto ma tato jedina vec odradza od tejto karty.A tak k tej hlucnosti,na mojej 8500gt musim vetrak roztacat rucne :D a v pripade ked sa roztoci sama tak zavrci jak traktor pri starte :D a ptm je celkom hlucna.
1kenny1kenny1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2010, 14:21

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa 1kenny1kenny1 »

noo tak v idle to ide ako normal 300-350W cely PC :) takze tak sa priprav, ze po celorocnom zapnutom PC ten ucet bude asi okolo 20€ drahsi.. Ale to je zanedbatelna ciastka, ked vyratas mesacne naklady 20€ : 12 mesiacov = 1,66667 € Mesacne ;) noo tak to mas riadny vetracik teda :D myslim, ze ti to nebude vadit, tak ako mne
mathiz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 03. Sep, 2010, 23:11

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa mathiz »

1kenny1kenny1 napísal:noo tak v idle to ide ako normal 300-350W cely PC :) takze tak sa priprav, ze po celorocnom zapnutom PC ten ucet bude asi okolo 20€ drahsi.. Ale to je zanedbatelna ciastka, ked vyratas mesacne naklady 20€ : 12 mesiacov = 1,66667 € Mesacne ;) noo tak to mas riadny vetracik teda :D myslim, ze ti to nebude vadit, tak ako mne
no tak ja ju asi zaciatkom mesiaca kupim,a tie teploty ozeliem ked moja sucasna karta ma teploty pri gta 4 108-110 stupnov :D,co ma privadza aj k otazke, je lepsie mat vzadu otacky ventylatora rychlejsie a v predu pomalsie alebo naopak?
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Osobnu skusenost s tym nemam, ale podla mna to co do bedne "natlacis", to sa tam zohreje a tak to musi ist von, cize by som povedal rovnake alebo skor v zadu o nieco vacsie...
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
1kenny1kenny1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2010, 14:21

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa 1kenny1kenny1 »

tak dnes som presiel priblizne za 4 hodky Medal of Honor vsetko na full a 1080p. Proste krasa ! :cool:

predny ventilator by mal vhanat cerstvy studeny vzduch a zadny ventilator by mal zasa odnasat horuci vzduch a "vysavat" ten studeny z predu. Myslim ze tych 2000-3000 otacok na predny a zadny uplne staci. Ked tak mozes pomoct grafike aj bocnym ventilatorom (ak mas moznost instalacie). A samozrejme aspon 120mm fan :)
mathiz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 03. Sep, 2010, 23:11

Re: Zotac GTX 470 nova karta a neide

Príspevok od používateľa mathiz »

1kenny1kenny1 napísal:tak dnes som presiel priblizne za 4 hodky Medal of Honor vsetko na full a 1080p. Proste krasa ! :cool:

predny ventilator by mal vhanat cerstvy studeny vzduch a zadny ventilator by mal zasa odnasat horuci vzduch a "vysavat" ten studeny z predu. Myslim ze tych 2000-3000 otacok na predny a zadny uplne staci. Ked tak mozes pomoct grafike aj bocnym ventilatorom (ak mas moznost instalacie). A samozrejme aspon 120mm fan :)
nj sak mam dva 120 mm fany,aj mam moznost dat nabok 120mm fan ale to by trosku narusilo airflow,kedze mam zdroj na spodku skrike ventilatorom smerom hore cize ten z casti taha teplo od grafiky.

Návrat na "Grafické karty"