práca ako kurier

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
dvojitavodka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 28. Jún, 2010, 22:45

práca ako kurier

Príspevok od používateľa dvojitavodka »

tento rok matutujem a potom uvažujem nad touto prácou, pretože to je jedine čo by ma zatiaľ aspoň trochu bavilo ..
máte s tým nejaké skúsenosti ? popr . vaši známi? aký majú zhruba plat?
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa Matusak »

osobne nemám žiadne skúsenosti s touto prácou, ale keďže brigádujem v UPS, tak viem že to neni nič lahké, naháňačky, hlavne stres či všetko stihneš,atď.raz som tam bol od rána do večera, jeden kuriér si tam už nakladal od 6-tej ráno a potom vnoci o 22-tej došiel s plne naloženým autom ktore musel vyložiť a to bola jeho konečná. kým sa dostane domov a spraví ostatné veci tak je pomaly polnoc, a ďaľší deň tam bol znova od šiestej... :) kamaráta mám v TNT Express-e a on si nesťažuje, lebo to robí už nejaký ten rok, ale myslím si že zo začiatku to je veľmi namáhavé... kuriér čo mi nosil zásielky z pgs.sk pracuje v GLS a už 2x sa mi stalo že mi zavolal, že má pre mňa zásielku, avšak keď som došiel dole pod barák tak mi povedal že ju nevie nájst, že sa pozrie v depe a zavolá mi, neskôr mi volal že tam neni, jednoducho mu ju iný kolega ukradol a chlapec to musel zaplatiť zo svojho :) čo by ťa určite nepotešilo že ti nejaký kolega ukradne voľačo a ty si to zacvakáš lebo si to stratil alebo si si to neustrážil...

mne tiež hrozilo že ak sa uvoľní miesto v nejakej kuriérskej spoločnosti že by som tam išiel robiť, samozrejme si to len vyskúšať či by ma to bavilo, ale viem že takú robotu by som nechcel...

samozrejme čo som počul tak kuriéri v UPS sa majú najlepšie :) ale že tam je strašná tlačenka

prajem ti veľa šťastia ;)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa Ajri »

Takú robotu by som ja nechcel. Počul som o pár prípadoch keď kuriérom nemenovanej spoločnosti ukradli peniaze, zaplatili falošnými peniazmi, ukradli / stratil sa balík, všetko museli hradiť zo svojho (čo nieje sranda lebo pri sebe nosíš veľké sumy...). Niektorý "zákazník" (čítaj zmrd) ku ktorému chodíš často, bezproblémový, milý... si po desiatej zásielke povie odrbem ho, ty keďže ho "poznáš", zaplatí ti, "veríš mu" tak peniaze hodíš do peňaženky a ideš, neskôr zistíš že ti pár tisíc chýba, a nijak mu to nedokážeš (áno aj také prípady boli).

Pri takej robote si musíš dávať veľký pozor, pretože všetko čo sa stane je automaticky tvoja vina. Ako Matusak napísal, si väčšinou v strese, hlavne pred sviatkami keď sa toho posiela najviac.

Ale má to ja svoje svetlé stránky, ak si robíš prácu tak ako máš, si k ľuďom normálny, väčšinou ti dajú niečo do vrecka...
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa crux2005 »

Ajri napísal:Ale má to ja svoje svetlé stránky, ak si robíš prácu tak ako máš, si k ľuďom normálny, väčšinou ti dajú niečo do vrecka...
to počujem prvý krát
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa materik »

nemam priamo skusenosti s pracou ale jeden zaujimavy fakt som si vsimol:
Doma na vychode, blizko HE, co mi chodili baliky kuriermi, tak za tych par rokov co vyuzivam tieto sluzby som
este ani raz nestretol nejakeho kuriera 2x :? Stale to doviezol nejaky iny chlapik/baba. Tyka sa to GLS a UPS.
Na pomery nasho sialeneho vychodu je to dost velka fluktuacia.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa Ajri »

crux2005 napísal:
Ajri napísal:Ale má to ja svoje svetlé stránky, ak si robíš prácu tak ako máš, si k ľuďom normálny, väčšinou ti dajú niečo do vrecka...
to počujem prvý krát
Nikdy si nenechal kuriérovi tringelt? Viem o ľuďoch na dedinách, ktorý keď vedia že im má prísť balík zo zahraničia od rodiny, tak majú dopredu nachystané ovocie/zeleninu/peniaze.... Známy takto cez leto domov nosil každý deň uhorky, paradajky... I keď uznávam že tie kilá zo záhrady mu do vrecka nestrčili... By si sa divil čoho sú najmä starší ľudia schopný spraviť preto aby si 5 minút posedel a vypil kávu (oni sa nepýtaju, ti to donesú a jedz/pi a rozprávaj niečo)...

Proste, ak ku niekomu chodíš často, prehodíš pár slov, posranduješ, ľudia si ťa obľúbia a furt ti niečo dajú, aj keď nechceš. Zasa v meste sa také stane málokedy.

Ak si "suchár" alebo "hulvát", také niečo sa ti nestane vôbec, niektorý sú radi že na nich nepustia psa...

Viem o jednej babke ktorá si pre kuriéra odkladala peniaze z dôchodku a vždy mu dala sto korún, lebo on jej doniesol balík, a porozprával z ňou, nechcela ho pustiť pokiaľ ich nezobral.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa valistar »

myslim ze tu bola na to aj tema vo fore, ci davat kurierom tringelt. :)
ono v meste nejaky osobny kontakt... bez sance. tu pribehne udychcany a rovno bezi dalej :-D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ako sa to vezme. Ja ked si nieco objednavam, tak zaplatim vopred, nie na dobierku, vtedy tringelt logicky neriesim. Ale ked posielam, tak tam nieco vzdy necham, pre mna to tiez nie je vyhoda ked si dam vydat do posledneho centu. Zaokruhlim to na cele euro ci pol euro. Sice nic moc, ale ked ma za den takychto 20-30 zakaznikov, tak sa tych 200-300 Sk za den pozbiera :).
ANONYM_a7

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ono to musi byt riadna nahanacka, tiez som UPS nakladal kamiony a nebolo to bohvieco ...

Tringelty davam "svojmu" kurierovi ktory mi vzdy nosi vecicky, vzdy mi pekne zavola dohodneme sa a nemusim proste riesit :-)za tie 2 € co mu obcas necham mi to stoji :-)
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa PatrikL »

dvojitavodka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 28. Jún, 2010, 22:45

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa dvojitavodka »

no vau, tak to ste ma teda nepotešili, čosi som o tom počul že je to nahánačka ale že až tak..neviem.
hlavne ma na tom láka že to nie je stereotypné, svojím sbosobom áno ale . . iné ako niekde za strojom alebo kancli
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa shiro »

lol, a co si cakal? pohodu, klidek, tabacek?
co som videl u nasho UPSkara co nam nosi veci do firmy, tak je rozlietany jak handra. Co z takej prace, ked si po par rokoch vystaveny jak 60r dedusko z neustaleho behania a stresu? Cely den sa nezastavis, a to doslova. Nechapem ludi, ktorych bavi toto robit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa Ajri »

Začni uvažovať nad vysokou školou, aj ja tento šk. rok maturujem, tiež som chcel ísť hneď do práce (niekam, ale kde na východe bez známosti?). Pokiaľ máš možnosť, choď študovať ďalej.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa Toman »

- kamos naklada a vyklada kamiony v UPS (dansko), a mam 17-23Euro na hodinu v cistom (v zavislosti den/noc),
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: práca ako kurier

Príspevok od používateľa zwARO »

ako si spravne dal do zatvorky (Dansko)

"trosku" ina zivotna uroven... => iny plat

Návrat na "Debata o všetkom"